• 17 kwietnia 2024

Czy jest coś bardziej podstawowego niż posiadanie pod ręką najlepszego produktu do oczyszczania skóry? Oczyszczanie to podstawa każdej higieny i choć nie jest to najbardziej ekscytujący krok - szczególnie w te późne noce, kiedy usuwanie makijażu przed snem wydaje się być przykrym obowiązkiem - jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej niezbędnych.

Czysta skóra jest nie tylko wolna od zanieczyszczeń zatykających pory i powodujących powstawanie wyprysków, ale także przygotowuje ją do skutecznego wchłaniania dobrodziejstw reszty zabiegów pielęgnacyjnych. Bez względu na to, czy jesteś fanką sprawdzonych kosmetyków drogeryjnych, czy też jesteś otwarta na najnowsze propozycje niezależnych producentów lub butików, czy też jesteś zwolenniczką luksusowych klasyków, produkt do oczyszczania twarzy jest podstawowym elementem, który stanowi pierwszy krok w większości naszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jednak

może on być również bardzo indywidualny - od rodzaju skóry po jej strukturę, a nawet preferencje zapachowe - wiele czynników może wchodzić w grę przy wyborze najlepszego dla Ciebie produktu oczyszczającego.

Jak wybrać najlepsze produkty oczyszczające dla Twojego rodzaju

skóryWszyscy

byliśmy

przestrzegani przed kładzeniem się spać

z makijażem.

Jak ważne jest świeże płótno przed snem? Certyfikowani dermatolodzy i twórcy KitavaMD, dr Paru Chaudhari i dr Justin Gordon, udzielają kilku wskazówek dotyczących wyboru najlepszych środków oczyszczających dla Twojej skóry, a także wyjaśniają, jak należy myć twarz w zależności od rodzaju skóry:

  • Normalna/Zrównoważona: Ogólnie rzecz biorąc, osoby o skórze zrównoważonej mogą stosować dowolną formułę, pod warunkiem, że będą przestrzegać zalecanego przez dermatologów schematu oczyszczania dwa razy dziennie: raz rano i raz wieczorem, przed snem. Im łagodniejsze, tym lepiej, a mocniejsze środki złuszczające lub peelingi do twarzy pozostaw najwyżej raz w tygodniu.
  • Sucha: "Oczyszczanie suchych typów skóry wymaga cierpliwości i umiaru" - przestrzega dr Chaudhari. "Choć kuszące jest szorowanie suchej, łuszczącej się skóry, w większości przypadków nadmierne oczyszczanie i złuszczanie po prostu pogorszy stan skóry. Osoby o suchej skórze powinny stosować niewielką ilość delikatnego, kremowego lub nawilżającego preparatu oczyszczającego, wielkości ziarnka grochu. Najlepiej rozetrzeć go w dłoniach i spienić przed użyciem na twarzy, a czas kontaktu z twarzą ograniczyć do mniej niż 1 minuty. Dodatkowo upewnij się, że do spłukiwania używasz letniej wody, ponieważ gorąca woda może pozbawić Cię naturalnych olejków i pogorszyć suchość. Nałożenie kremu nawilżającego do twarzy po delikatnym oklepaniu twarzy do sucha również może być pomocne."
  • Tłusta: "Jeśli Twoja skóra jest tłusta, poszukaj środka oczyszczającego, który pomaga usunąć olej, ale nie wysusza całkowicie twarzy" - radzi dr Chauhari. "Żelowe środki oczyszczające i pieniące się środki oczyszczające są zazwyczaj najlepsze. Nie wszystkie osoby z tłustą skórą zmagają się z trądzikiem, jednak wiele produktów przeznaczonych do skóry trądzikowej jest również odpowiednich dla tłustych typów skóry. Szukaj łagodnych kwasów złuszczających, takich jak beta-hydroksykwasy (BHA), kwas salicylowy lub alfa-hydroksykwasy (AHA), takie jak kwas mlekowy lub kwas glikolowy. Niezależnie od produkcji oleju, nadal najlepiej jest unikać gorącej wody, ponieważ może ona być drażniąca i wysuszająca. W przypadku osób o tłustej cerze, należy stosować ilość żelu oczyszczającego wielkości dziesięciocentówki lub 1-2 pompki pianki oczyszczającej. W obu przypadkach, przed nałożeniem na twarz, najlepiej jest nałożyć na rękę i spienić. Na koniec, jeśli Twoja skóra jest bardzo tłusta, rozważ dodanie kilka razy w tygodniu delikatnego produktu złuszczającego. Jednym z przykładów jest chusteczka złuszczająca AHA/BHA. Warto mieć przy sobie kilka sztuk, które można używać w podróży, np. po ciężkim treningu na siłowni."
  • Skóratrądzikowa: Dr Gordon mówi: "Większość osób ze skórą trądzikową ma nadmierną produkcję oleju, ale nie wszystkie. Szukaj żelu lub pieniącego się środka oczyszczającego, który zawiera aktywne składniki zwalczające trądzik. Istnieją dwa aktywne składniki, które są najłatwiej dostępne bez recepty: Beta-hydroksykwas (BHA) kwas salicylowy otwiera pory i złuszcza, i jest doskonałym wyborem dla tych, którzy mają łagodny do umiarkowanego trądziku lub sporadyczne wybuchy. Nadtlenek benzoilu to kolejny wspólny składnik aktywny, który jest nieco silniejszy. Bądź ostrożny podczas korzystania z nadtlenku benzoilu, ponieważ może wybielić ręczniki i ubrania, jeśli nie są całkowicie spłukane. Dla tych, którzy również używać leave-on leczenia trądziku, takich jak kremy lub balsamy, to może być najlepiej użyć więcej łagodny środek czyszczący trądzik, ponieważ kremy leczenia trądziku mają tendencję do być silniejsze niż wash-off środków czyszczących."
  • Kombinacja: "Skóra mieszana może prowadzić do wielu frustracji" - mówi dr Gordon, ale uspokaja, że dążenie do równowagi jest w zasięgu ręki. "Znalezienie idealnego preparatu oczyszczającego, który poradzi sobie jednocześnie ze skórą suchą i tłustą, stanowi wyzwanie. Najlepiej jest używać łagodnego żelu lub pianki oczyszczającej i zmieniać ilość czasu, przez jaki środek oczyszczający pozostaje na twarzy. Pozostaw produkt oczyszczający na tłustych częściach twarzy, takich jak strefa T, czyli czoło, nos i broda, na dłuższy czas w porównaniu z obszarami bardziej suchymi. Osoby, które zmagają się z nadmierną produkcją oleju w strefie T, mogą rozważyć dodatkowe zastosowanie preparatu oczyszczającego z kwasami AHA lub BHA bezpośrednio na te obszary lub też, kilka razy w tygodniu, zastosować delikatną chusteczkę lub peeling złuszczający."
  • Wrażliwa: "Skóra sucha i wrażliwa mają wspólne podobieństwa" - mówi dr Chaudhari. "Nadmierne oczyszczanie i złuszczanie może powodować podrażnienia i pogarszać zaczerwienienia zarówno w przypadku wrażliwych, jak i suchych typów skóry. Szukaj delikatnych środków oczyszczających, które nie zawierają ostrych substancji chemicznych i substancji drażniących. Najlepiej unikać produktów z milionem składników, w tym tych z syntetycznymi substancjami zapachowymi lub tych, które mogą zawierać parabeny, glikol propylenowy lub laurylosiarczan sodu (SLS), aby wymienić tylko kilka. Dla tych, którzy biegają wrażliwe, rozważ oczyszczenie małego obszaru testowego najpierw z maleńką ilością przez kilka dni z rzędu, przed skokiem w pełnej parze naprzód. Jednym z podejść jest stosowanie 2-3 razy w tygodniu przez kilka tygodni, a następnie zwiększenie do codziennego lub dwa razy dziennie, jak pozwala twoja skóra."

Najlepsze środki oczyszczające do kupienia w tej chwili, wybrane przez naszych ekspertów od urody

(Image credit: Fresh

)1. Fresh Soy Face CleanserBest

all-around cleanser for most skin

typesSpecificationsRRP

: $15/£11Typ: Żelowy oczyszczacz piankowyTekst: Lekki żelTargetproblemy: Suchość, matowa skóra, nierówna teksturaSkładnikiwywołujące: Proteiny sojowe, woda różana, ekstrakt z ogórkaFragmenty: TakPowody,dla których warto kupić+Formułazbliżona do naturalnego pHskóry+Doskonaładla wszystkich typów skóry, z wyjątkiem skóry super wrażliwej+Delikatnaformuła, ale z satysfakcjonującą pianą+Vegan ;

Nie

zawieraparabenów, glutenu ani okrucieństwa .

Powody

,dla których należy go unikać

- nie

jestprzeznaczony dla bardzo wrażliwej skóry- zapach Today's Best DealsView at AmazonView at AmazonView at Ulta BeautySee all prices (9 found

)Jedna z naszych redaktorek

urody

zabrała ze sobą próbkę tego kultowego produktu oczyszczającego na wycieczkę na plażę i wróciła do domu z lepiej wyglądającą cerą niż wtedy, gdy wyjeżdżała - tak, nawet po sześciu dniach wystawienia na działanie letnich czynników. I chociaż byliśmy zdeterminowani, aby dojść do naszego werdyktu tak obiektywnie, jak to tylko możliwe, wygląda na to, że nie możemy nie stanąć po stronie mas: Z ponad 236.000 polubień i aż 8.000 ocen na samej Sephorze, z całego serca musimy zgodzić się z zasłużonym hype'em. Fresh Soy Face Cleanser zręcznie balansuje na granicy między "dokładnym oczyszczaniem" a "doskonałym łagodzeniem", co w rzeczywistości jest dość trudnym do osiągnięcia słodkim punktem.

Jest to prosty, niepozorny produkt do mycia twarzy, którego cena jest całkiem przystępna jak na ofertę butiku. Jednak bardziej niż osiągnięcie tego złotego środka jest to, jak czuła się nasza skóra po dalszym stosowaniu: bardziej miękka, elastyczna, a co najlepsze, bez stanów zapalnych i nadmiernego "swędzenia".

Jego formuła ma pH zbliżone do naturalnego poziomu skóry, co oznacza, że jest tak delikatny, jak to tylko możliwe bez opracowywania go specjalnie z myślą o skórze wrażliwej (w przeciwieństwie do produktów do skóry wrażliwej, które znajdują się w dalszej części naszej listy). Przypisujemy to wodzie ogórkowej zawartej w składzie produktu, która znana jest z właściwości kojących - zakładamy, że jest ona również źródłem bardzo lekkiego i odświeżającego zapachu produktu, który był na tyle słaby, że nie stanowił przeszkody w stosowaniu produktu. Formuła żelu zapewnia również satysfakcjonująco czyste spłukiwanie.

Innymi godnymi uwagi składnikami są oczywiście bohaterowie tego produktu: proteiny sojowe są pełne korzystnych aminokwasów, które pomagają w nawilżaniu i utrzymaniu równowagi, a dodatkowo woda różana pomaga uspokoić i tonizować skórę, nawet gdy jesteś jeszcze na etapie mycia twarzy

. W sumie jest to

wspaniała opcja dla tych, którzy szukają prostego, ale super skutecznego produktu do oczyszczania twarzy, który robi to wszystko, a jednocześnie może pochwalić się bardziej wzniosłym wyglądem i odczuciem.

(Image credit: The Ordinary/DECIEM

)2. The Ordinary Squalane CleanserBest

budżet

cleanserSpecificationsRRP

: $7.90/£6Typ: Balm-to-oilTexture: Lekki balsamTargetissues: Suchość, rozszerzone poryIngredientcallouts: Skwalan, estry lipofiloweFragmenty: NiePowody,dla których warto kupić+Etyczny skwalanpochodzący z roślin+Doskonałydla większości typów skóry+Przyjazny dla budżetu+Wegański; wolny od parabenów, formaldehydu, ftalanów, siarczanów, glutenu i okrucieństwa+NiezapachowyPowody , dla których warto unikać-BrakToday's Best DealsView at AmazonView at Ulta BeautyView at

SephoraSee

all prices (4 found

)Jeśli nadal nie jesteś w #TeamSqualane, błagamy Cię o ponowne rozpatrzenie. Ten skutecznie opracowany produkt oczyszczający zawiera pracowity skwalan pochodzący ze źródeł roślinnych (w przeciwieństwie do wątroby rekina) jako główny składnik, który sam w sobie robi wszystko, aby nawilżyć, zmiękczyć i wygładzić skórę, jednocześnie pomagając kontrolować nadmiar oleju. Nie jest niespodzianką, że większość typów skóry, z wyjątkiem prawdopodobnie najbardziej reaktywnych, dobrze sobie radzi z tym ekonomicznym zakupem, który może pochwalić się 85 000 polubień na Sephora.

Sama formuła jest dość innowacyjna jak na opcję "drogeryjną" i najpierw pojawia się w postaci delikatnego żelu, który po nałożeniu zamienia się w olejek (nie ma tu również wątpliwych ekologicznie mikrogranulek!). Spłukiwanie jest jedwabiste i satysfakcjonujące, i przewidywalnie nie pozostawia uczucia ściągnięcia, biorąc pod uwagę, że jest również sformułowane, aby oczyścić pory z zanieczyszczeń. Osoby, które lubią szczególnie uproszczoną rutynę mycia twarzy, docenią również fakt, że makijaż na bazie oleju zmywa się z tym produktem naprawdę dobrze, tak jak to miało miejsce w przypadku skłonności naszej recenzentki do stosowania kremów CC i kompaktowych poduszek. Nie tylko może to pozbyć się potrzeby zewnętrznej demakijażu, ale również sprawia, że rura super poręczny dla podróży lub sytuacji szafki siłowni, gdzie wielozadaniowość są must.

The eleganckie, neutralne pod względem płci opakowanie i bezzapachowa formuła również dać The Ordinary Squalane Cleanser doceniane uniwersalne odwołanie do wspólnej łazienki. Na mniej niż 8 dolarów za pop, to jest jeden widzimy zdobyć status nazwy domu.

(Image credit: La Mer

)3. La Mer The Cleansing FoamBest

luksusowe

cleanserSpecificationsRRP

: $ 80/£75Typ: Krem pieniącyTekstura: Lekki musTargetproblemy: Suchość, rozszerzone pory, drobne linie i zmarszczkiIngredientcallouts: Trademarked Miracle Broth, Deconstructed Waters, tourmalineFragranced: TakPowody, dla których warto

kupić

Lekkopieniący+Składniki fermentowane+Premiumskincare blend+Rozjaśniający efekt+Paraben-, siarczan-, formaldehyd-, ftalan-, i gluten-freePowody, dla których należy unikać-Pricey-ScentedToday's Best DealsView at AmazonView at NordstromView at Bergdorf GoodmanZobacz wszystkie ceny (7 found

)Zacznijmy od oczywistego: To jest splurge ... duży jeden. Albo masz w górę 80 dolarów, aby wydać na mycie twarzy, albo nie. Jeśli tak, oto dlaczego jest to interesujący produkt do inwestowania w. La Mer's Miracle Broth - zastrzeżona mieszanka alg morskich (a dokładnie kelpu), witamin, kiełków pszenicy, lucerny, olejku cytrusowego, eukaliptusa oraz innych witamin i minerałów - to sfermentowana, przeciwzapalna, przeciwstarzeniowa mieszanka we wszystkich produktach do pielęgnacji skóry La Mer, a ten produkt nie jest wyjątkiem (Uwaga: Jeśli potrzebujesz odświeżenia na temat cudów sfermentowanych składników, jest to również sekret koreańskiej pielęgnacji skóry).

Skąd to całe zamieszanie? Cóż, niewielka ilość tego uwielbianego przez celebrytów produktu do oczyszczania twarzy jest bardzo skuteczna. Fani tego produktu (w samej Sephorze jest ich 16 000) cenią sobie jego delikatną, ale luksusową pianę, która uaktywnia się po dodaniu niewielkiej ilości wody, mimo że nie zawiera siarczanów, takich jak SLS i SLES, znanych środków pieniących. Jeśli zależy Ci na przyjemnym, satysfakcjonującym w dotyku spienionym spłukiwaniu, ten produkt to zapewnia. Po zastosowaniu jest to również cudownie lekkie mycie.

Oprócz Miracle Broth, La Mer The Cleansing Foam zawiera również oznaczone znakiem towarowym Deconstructed Waters, które podobno remineralizują delikatną i starzejącą się skórę oraz pomagają utrzymać barierę skórną w nienaruszonym stanie. Osoby o skórze mieszanej i tłustej uwielbiają głębokie oczyszczanie porów, a jednocześnie odświeżenie i uelastycznienie skóry po

zastosowaniu pianki.

Niektórzy twierdzą, że może ona nieco wysuszać skórę, a ogólnie może to być jeden z tych zakupów, które mają sens, jeśli jesteś już fanką innych produktów. Ale jeśli chodzi o elitarną pielęgnację skóry, to z pewnością wiele nauki stoi za tym, co sprawia, że ich sfermentowana mieszanka jest tego warta, a mianowicie, że jest tam na górze, jeśli chodzi o odnowę komórek, szczególnie dla bardziej dojrzałych typów skóry lub tych, którzy martwią się o przedwczesne starzenie. Kolejna rzecz, którą uwielbiamy? Marka wspiera działania na rzecz ochrony oceanów, co może być dobrym sposobem na pozbycie się poczucia winy związanego z wydaniem sporej sumy na produkt zmywalny. Równowaga!

(Image credit: La Roche-Posay

)4. La Roche-Posay Toleriane Hydrating Gentle CleanserNajlepszy produkt oczyszczający

dla skóry

wrażliwejSpecyfikacjaRRP

: $14.99/£11Typ: Mleczko niskopieniąceTekst: LekkiemleczkoKwestie docelowe: Suchość, skóra wrażliwa, poprawa bariery skórnejIngredientcallouts: La Roche-Posay Prebiotyczna Woda Termalna, niacynamid, ceramid-3, glicerynaFragmenty: NoReasons

to

buy+Suitable forboth dry and/or sensitive skin+Accepted by National Eczema Foundation +Dermatologist-tested+Paraben-, fragrance-, and oil-free+Reasonably priced Reasons to avoid-Doesn't froth-Not the bestat makeup removal Today's Best DealsView at Ulta BeautyView at AmazonView at AmazonThe

great thing about the popular La Roche-Posay Toleriane Cleanser is also what some would say is the worst about it: Jest to bezzapachowy, nisko pieniący się, bezpieczny i delikatny środek czyszczący sformułowany zarówno dla skóry suchej, jak i wrażliwych typów skóry, pełne zatrzymanie. Dla super reaktywnej skóry, to mycie twarzy bez mydła jest wybawieniem: Nie odnotowano żadnych zaczerwienień, ściągnięcia ani swędzenia podczas stosowania, a mleczna konsystencja zdecydowanie zapewnia gładsze i bardziej nawilżone odczucie, zwłaszcza po nałożeniu.

Znana Prebiotyczna Woda Termalna zapewnia nawilżenie i ochronę bariery skórnej, dzięki czemu Toleriane ma przewagę nad zwykłymi preparatami dermatologicznymi z zawartością ceramidów.

W

przeciwnym razie jest to prawdopodobnie tak szykowny (i niezawodny!) produkt do oczyszczania skóry wrażliwej, jak to tylko możliwe.

Naszą główną bolączką jest to, że nie usuwa on makija

żu

tak

skutecznie

(

w kategorii

: lepsze to niż nic); prawdopodobnie nadal używalibyśmy wody micelarnej do bardziej uporczywych grudek wodoodpornego tuszu do rzęs lub matowej szminki

. W

sumie jednak, ten ulubiony przez klientów i zatwierdzony przez Narodową Fundację Egzemy produkt do oczyszczania twarzy zasługuje na cały szum.

(Image credit: Cerave

)5. CeraVe Hydrating Facial CleanserBest cleans

er for dry

skinSpecificationsRRP

: $14.99/£11Typ: Krem niskopieniącyTekstura: MlecznykremKwestie docelowe: Suchość, poprawa bariery skóryIngredientcallouts: Kwas hialuronowy, ceramidyFragranced: NiePowodyzakupu+Niezawodny preparatoczyszczający z zawartością ceramidów, poprawiający barierę ochronną skóry+Przeznaczonyzarówno do skóry suchej, jak i wrażliwej+Kwas hialuronowynawilża i wygładza+Niekomedogenny, Bezzapachowy+Zaakceptowanyprzez National Eczema Foundation+Rozsądna cena

Powody, dla których warto go

unikaćNiepieni się-Nie jestnajlepszy w usuwaniu makija żu Today's Best DealsView at AmazonView at Ulta BeautyView at WalmartZobacz wszystkie ceny (7 znalezionych)

Mówiąc o delikatności, nie może być bardziej buzzworthy-lub downright trustorthy-niż CeraVe Hydrating Facial Cleanser. Ta formuła z domieszką ceramidu, będąca na pierwszym miejscu wśród większości, jeśli nie wszystkich dermatologów, jeśli chodzi o niedrażniące produkty do mycia twarzy, dokłada należytej staranności, aby upewnić się, że sucha skóra jest odpowiednio oczyszczona z zanieczyszczeń, a jednocześnie nawilżona, przy jednoczesnym zapewnieniu, że delikatna bariera skóry twarzy jest zachowana, a nawet wzmocniona.

Nie

trzeba dodawać, że nasza redaktorka nie doświadczyła żadnego ściągnięcia ani uczucia nadmiernego ściągnięcia (ale też żadnej ekscytującej piany, sniff).

Formuła CeraVe, która nie wymaga spłukiwania, nie jest dla większości zaskoczeniem, a my jesteśmy skłonni wybaczyć jej choć nie tak efektowny wygląd i odczucie podczas aplikacji, aby uzyskać niezawodnie delikatne i spójne rezultaty, jakie uzyskujemy dzięki temu zwycięzcy. Uwielbiamy to, że jest to formuła zalecana do stosowania w przypadku leków na trądzik lub podobnie silnych programów pielęgnacyjnych, ponieważ jej zbliżone do skóry pH (5,5) zapewnia niemal zerową reakcję po nałożeniu. Nie zapomniano również o problemie zatykania porów: Niekomedogenna formuła oznacza, że jest on również idealny dla osób obawiających się zaognień. Podobnie jak w przypadku Toleriane, jednak nie umieścilibyśmy go na pierwszym miejscu pod względem demakijażu, ale jest to z pewnością bezbłędny wybór, jeśli chodzi o tę kategorię skóry suchej.

(Image credit: KitavaMD

)KitavaMD Acne Cleansing GelNajlepszy

środek oczyszczający dla skóry

trądzikowejSpecyfikacjaRRP

: $24/£17Typ: Żel pieniącyTekst: Przezroczysty żelTargetproblemy: Trądzik, tłustośćIngredientcallouts: Ekstrakt z kory wierzby (kwas salicylowy), olejek z drzewa herbacianego, witaminaCFragranced: Brak dodatkuPowodyzakupu+Dobrze się pieni, ale nie ma uczucia suchości ani ściągnięcia+1%kwas salicylowy jest wystarczająco łagodny dla większości typów skóry, aby go tolerować+Dermatolog opracowany+Vegan; cruelty-free+Paraben-, sulfate-, phthalate-, petrochemical-, triclosan-, and synthetic fragrance-free+Natural tea tree scent

Reasons to

avoid-Tea treescent might not be appealing to some Today's Best DealsVisit SitePrzyjdź dla

kwasu salicylowego, zostań dla olejku z drzewa herbacianego! Ta stworzona przez lekarza, oparta na roślinach formuła wykorzystuje łagodny (1%) poziom kwasu salicylowego w celu leczenia i zapobiegania wypryskom - co jest genialne, ponieważ eliminuje ryzyko, że formuła będzie zbyt ostra i ostatecznie przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego w przypadku skóry z wypryskami i stanem zapalnym. SA to naturalne źródło ekstraktu z kory wierzby, który działa na wszystkie sposoby, od łagodnego chemicznego złuszczania i odblokowywania porów, poprzez zwalczanie istniejącego trądziku, aż po redukcję zaskórników i wągrów.

Nasza redaktorka działu urody stosowała go w dniach, w których zwykle pojawiają się u niej wykwity, a on sam pomógł powstrzymać wszelkie potencjalne zaognienia dzięki nieocenionej pomocy olejku z drzewa herbacianego, znanego środka przeciwgrzybicznego i przeciwbakteryjnego. Dodatek witaminy C jest wielki bonus dla produktu trądzik, jak również, jak to pomaga rozjaśnić istniejące ciemne plamy i oferuje niektóre blask i jasność, coś nie zwykle na czele priorytetów w trądzik mycia. Używaliśmy również żelu semi-off etykiety na naszych plecach i obszarze ramion, aby zapobiec i leczyć łagodne "backne", i byliśmy mile zaskoczeni z non-stripped i mniej bumpy tekstury czuliśmy w ciągu kilku dni użytkowania. (Pełne ujawnienie: Pełne efekty i wyniki mogą trwać około 6 do 8 tygodni.)

Naszą jedyną skargą jest to, że żel był trochę trudny do wyciśnięcia ze względu na to, że jest z grubszej formuły niż inne, ale raz na rękę to stosowane lekko i gładko na skórę.

Jesteśmy również całkowicie doceniając fakt, że KitavaMD Acne Cleansing Gel używa BHA, lub beta hydroksykwasu, a nie fizyczny peeling do złuszczania, zmniejszając w ten sposób ryzyko podrażnienia (lub gorzej, bakterie rozprzestrzeniają się) na już wrażliwą skórę. Inne recenzentki donoszą, że mimo codziennego stosowania nie ma uczucia ściągnięcia ani szczypania, co jest niewątpliwie zaletą każdego produktu do mycia twarzy.

(Image credit: Mario Badescu

)7. Mario Badescu Enzyme Cleansing GelBest

cleanser for oily

skinSpecificationsRRP

: $14/£10Typ: Non-foaming gelTexture: Lekki żelTargetproblemy: Nadmiar oleju, matowość, nierównateksturaWywołania składników: Ekstrakt z papai, ekstrakt z grejpfrutaFragmenty: TakPowody,dla których warto kupić+Lekkiei odświeżone uczucie zarówno przy nakładaniu, jak i spłukiwaniu+Świetnydla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem bardzo wrażliwej+Vegan; Nie zawieraolejów i jest wolny od okrucieństwa+Reasonably priced Reasons to avoid-Doesn't lather-Notformulated for very sensitive skin-ScentedToday's Best DealsView at AmazonView at AmazonView at Urban Outfitters (US

)Skincare gigant Mario Badescu's bestseller Enzyme Cleansing Gel składa się z ekstraktów owocowych, aby rozjaśnić, lekko złuszczać i wyjaśnić skórę z niedoskonałości. Ten lekki środek oczyszczający zaskakuje swoją integralnością: Odświeżająca formuła żelu nie idzie na kompromis, jeśli chodzi o rezultaty i skuteczność. Skóra jest czysta, ujędrniona i zrównoważona, a delikatny, jasny ziołowy zapach jest czymś, na co czekaliśmy z

niecierpliwością

po zastosowaniu

produktu.

Jest również sformułowany jako dobry dla wszystkich rodzajów skóry, ale przypuszczamy, że tłuste rodzaje skóry, które są stosunkowo nieproblematyczne pod względem trądziku, będą cieszyć się jego lekką, bezolejową formułą. Będziemy również postępować nieco ostrożnie, jeśli Twoja skóra jest bardziej wrażliwa, ponieważ jest to produkt oczyszczający z łagodnymi kwasami AHA i enzymami owocowymi, których zadaniem jest lekkie złuszczanie, a zatem może wywołać reakcję. Ogólnie rzecz biorąc, jest to klasyk wart swoich pasków przez klasyka w branży (marka istnieje od lat sześćdziesiątych!). Bonus: Mają również słodki program próbek, więc sugerujemy ładowanie się na przyjazne dla podróżujących małych po zakupie zbyt.

(Image credit: SK-II

)8. SK-II Facial Treatment Cleansing OilBest

olej

oczyszczającySpecyfikacjaRRP

: $70/£50Typ: Cleansing oilTekstura: Lekki olejTargetproblemy: Dullness, suchość, nierówna teksturaIngredientcallouts: Pitera (ekstrakt z drożdży), ekstrakt z dzikiej róży, ekstrakt z nasion jabłkaFragmenty: Brak dodatkuPowody zakupu+Nie jest tłusty+Doskonale radzi sobie z demakijażem, nawet wodoodpornego tuszudo rzęs+Przyjemneuczucie emulgowania, skóra czuje się nawilżona+posiadasłynną przeciwstarzeniową esencjęPitera+Nie zawiera siarczanów, substancji zapachowych, Nie testowany na zwierzętach

Powody

,

dla

których

należy go

unikaćZawieraolej mineralnyCenaToday's Best DealsView at AmazonView at AmazonView at Bergdorf GoodmanZobacz wszystkie ceny (4 znalezione

)Fani rutyny podwójnego oczyszczania mogą być zaznajomieni z użyciem olejku oczyszczającego przed spienionym myciem, ale dla tych, którzy nie wiedzą, szybki podkład: Spopularyzowany w Azji, a konkretnie w japońskiej pielęgnacji skóry, ten format oczyszczania twarzy był używany do usuwania makijażu na bazie oleju i filtrów przeciwsłonecznych przed wejściem do rzeczywistego mycia twarzy z pianą. Japońska marka SK-II nie jest obca formule olejku oczyszczającego, oferując tę przejrzystą, jedwabistą, a jednocześnie nietłustą formułę, która może poszczycić się tą samą nagradzaną esencją przeciwstarzeniową Pitera, która umieściła SK-II na mapie.

SK-II Facial Treatment Cleansing Oil zaczyna się jako lekki olejek, który jest stosowany bezpośrednio na twarz, aby usunąć makijaż, filtr przeciwsłoneczny i zanieczyszczenia. Formuła szybko przekształca się w lekką, niewielką pianę po zemulgowaniu jej z wodą, aby pomóc w zmyciu wszystkiego. W przeciwieństwie do innych olejków oczyszczających, które wypróbowaliśmy, ten faktycznie daje przekonujące spłukanie już po kilku spryskach i nie pozostawia śliskiego posmaku - wręcz przeciwnie, skóra pozostaje czysta, gładka, imponująco wolna od makijażu (przyznajemy, że poświęciliśmy kilka sekund więcej na rzęsy i brwi), z zauważalnym rozjaśnieniem i zaskakująco nawilżonym (ale nietłustym) uczuciem. I chociaż twierdził, że jest bezzapachowy, zauważyliśmy lekki zapach mydła po zastosowaniu najprawdopodobniej przyniósł przez ekstrakt z róży.

Pitera ferment wierzący pokochają to naturalne rozszerzenie do portfela SK-II, a może nawet sprzyjać jego mniej reaktywne efekty niż czystej esencji. Twierdzi również, że jest dobry dla wszystkich rodzajów skóry - tak, nawet dla wrażliwej, ale jak zawsze, postępuj ostrożnie z produktami fermentowanymi - a ci, którzy są bardziej tłuste strony nadal będą cieszyć się, jak dokładnie wyjaśnia pory. Jeśli masz 70 dolarów do wydania (nie martw się, butelka z pompką to solidne 8,4 uncji), to jest to produkt zmieniający grę.

(Image credit: Biossance

)9. Biossance Squalane & Elderberry Jelly CleanserBest

anti-aging

cleanserSpecificationsRRP

: $28/£20Typ: Żel do mlekaTekstura: Lekki, przezroczysty żelTargetissues: Matowość, suchość, szorstka tekstura, zatkane poryIngredientcallouts: Skwalan, ekstrakt z czarnego bzu, kompleks prebiotycznyFragmenty: NiePowody,dla których warto kupić+Etyczny skwalanpochodzący z roślin+Dobrydla wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej+Świetnie radzi sobie zusuwaniem makijażu+Innowacyjnażelowo-płynna konsystencja, satysfakcjonujące spłukiwanie+Testowanyprzez okulistów+Nietoksyczny;Nie zawieraparabenów, PEG-ów, syntetycznych substancji zapachowych i jest wolny od okrucieństwa+EWG Verified

Powody

,dla których należy unikać

- żel

jest nieco płynny, lekko spływa na zakrętce - nie jest przeznaczonydla bardzo wrażliwej skóry Today's Best DealsVisit SiteTen płyn do mycia

twarzy na wypryski był ulubieńcem redakcji po raz pierwszy i z pewnością widzimy dlaczego (i nie, nie tylko dlatego, że jest w kolorze fuksji - chociaż to była zabawna niespodzianka). Poza faktem, że zawiera oczywiście bardziej etyczny i stabilny na półce skwalan z trzciny cukrowej (a nie skwalen z E, pochodzący z, wąchaj, wątroby rekina), unikalna formuła galaretki-oleju-mleka być może pozwala mu być skutecznym wielozadaniowcem, ponieważ jest to przede wszystkim naprawdę skuteczny środek do demakijażu. Kontakt z wodą nadaje mu nieco rzadszą konsystencję mleka, dzięki czemu nie pieni się, a mimo to w magiczny sposób pozostawia twarz dokładnie oczyszczoną, zmiękczoną i... zdrowszą? Nie potrafimy dokładnie określić, w jaki sposób, poza faktem, że po spłukaniu nie czuliśmy się ściągnięci, a nasza skóra wydawała się bardziej promienna i zrównoważona, bez żadnych napiętych obszarów czy tłustych plam, których można by się spodziewać po olejku.

To wysublimowane, "w sam raz" oczyszczone uczucie przypisujemy trzyczęściowej mieszance bogatego w antyoksydanty ekstraktu z czarnego bzu, który doskonale radzi sobie z walką z wolnymi rodnikami, skwalanowi zapewniającemu optymalne mikrohydratacje oraz kompleksowi prebiotyków, który szanuje własną florę skóry. Ten ostatni czynnik prawdopodobnie wyjaśnia elegancki sposób spłukiwania tego produktu, który zdecydowanie wzmacnia barierę skórną i pozostawia skórę wyraźnie jaśniejszą. Nasz jedyny moment, kiedy formuła stała się nieco płynna i rozlała się w zakrętce tubki, ale to dlatego, że jesteśmy pedantami, którzy nie chcą, aby ładny różowy żel się zmarnował. Ogólnie rzecz biorąc, jest to produkt, który trzeba wypróbować, a nawet kupić.

(Image credit: Derma-E

)10. Derma-E Skin De-Stress Calming CBD CleanserBest

CBD facial

cleanserSpecificationsRRP

: $14.95/£11Typ: Krem do mlekaTekst: Lekkie mleczkoTargetissues: Zaczerwienienie, wrażliwość, zmęczona lub zestresowana skóraIngredientcallouts: Fitokannabinoidy (CBD), olej z nasion konopi, pycnogenol, aloes, witaminy A, C iEFragranced: NoReasons

to

buy+Broadspectrum 250mg CBD uspokaja i łagodzi stany zapalne, w tym ostre swędzenie+Sformułowanydla skóry wrażliwej i zestresowanej+Dermatologist-recommended+Vegan; sulfate-, gluten-, soy-, fragrance-, and cruelty-free; Rozsądna cena

Powody, których należy

unikaćMożewymagać opinii licencjonowanego specjalisty w przypadku stosowania na osobach w ciąży lub karmiących piersią, lub na osobach poniżej 18 roku życiaToday's Best DealsCheck AmazonVisit SiteLojaliści

wielu korzyści płynących z CBD będą mile zaskoczeni delikatnymi, ale kojącymi efektami Derma-E Skin De-Stress Calming CBD Cleanser. Niepozorny i pełen roślinnych ekstraktów, w tym o szerokim spektrum działania, jeden-dwa ciosy fitokannabinoidów i ekstraktu z oleju konopnego, ten mleczny, nie wylewający się preparat oczyszczający delikatnie usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie odżywiając skórę i łagodząc stany zapalne. Sięgnęliśmy po ten produkt w przerwach między nadmiernym złuszczaniem (ryzyko zawodowe, którego doświadczyliśmy podczas testowania środków złuszczających - ale to już zupełnie inna historia), a on odzwierciedlał efekty naszych zaufanych CeraVe i Cetaphil, zarówno w zakresie łagodzenia zaczerwienień, jak i zapobiegania dalszym podrażnieniom.

Ci, którzy wciąż nie są przekonani do produktów konopnych, mogą być pewni, że ten produkt oczyszczający nie ma absolutnie żadnych efektów psychoaktywnych i jest w rzeczywistości zalecany przez dermatologów ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne - dzięki temu nasze obawy o to, że jest zbyt niszowy, zbyt "chrupiący" lub hipisowski, mogą zostać rozwiane. Pycnogenol i aloes podwajają te kojące właściwości antyoksydacyjne i tworzą kompleks oczyszczający, wraz z witaminami A, C i E.

Podsumowując

? Zadziałał w przypadku stanów zapalnych i zaczerwienień, a po spłukaniu nie wywołał na naszej skórze tak bardzo znanego uczucia ściągnięcia.

To

świetny produkt wprowadzający do świata produktów kosmetycznych CBD, zdecydowanie pozbył się wszelkich uprzedzeń.

(Image credit: Youth To The People

)11. Youth To The People Superfood CleanserBest

vegan

cleanserSpecificationsRRP

: $36/£25Typ: Foaming gelTexture: Przezroczysty żelTargetproblemy: Oiliness, skazy, matowośćIngredientcallouts: Jarmuż, szpinak, zielona herbata, lucerna, witaminy C, E i KFragrance: YesReasons

to

buy+Czysta, satysfakcjonująca lather+Straightforwardzielone składniki+Greatfor a thorough cleanse+Vegan; gluten- and cruelty-free+Delicate scent

Reasons to

avoid-Not the best fordry skin-Scented Today's Best DealsView at NordstromView at SephoraView at AmazonSee all prices (6 found

)Never mind that it reads more like a smoothie recipe or that it has a nearly a quarter of a million (!) polubień na Sephora - ten wielokrotnie nagradzany produkt do mycia twarzy pokonał wszystkie wegańskie/ przypadkowo wegańskie produkty do mycia twarzy na półce. Reklamując się jako "zielony sok dla twojej twarzy", nie jest zaskakujące, że wiele osób przyjęło to czyste, inspirowane detoksem podejście do codziennego oczyszczania twarzy, jako że z pewnością oferuje ono raczej satysfakcjonującą pianę i doświadczenie mycia. Ogólnie rzecz biorąc, trudno byłoby nam znaleźć coś, co by nam się nie podobało, ponieważ od pierwszego zastosowania do ostatniego spłukania, działa zgodnie z obietnicą: usuwa zanieczyszczenia w dokładny, ale delikatny sposób dzięki tłoczonym na zimno antyoksydantom "superfood", jednocześnie głęboko oczyszczając pory, usuwając makijaż i utrzymując naturalny poziom pH w równowadze. To wiele, czego można oczekiwać od codziennych składników sałatki, takich jak szpinak i jarmuż, które można znaleźć w wiosennej mieszance zieleni, ale oto jesteśmy, mamy świeżą twarz i jesteśmy wolni

od

nadmiaru sebum.

Być może zbytnio wzorując się na swoim imienniku, produkt ten może okazać się najodpowiedniejszy w sytuacjach, gdy Twoja skóra potrzebuje nieco więcej detoksykacji niż zwykle, np. po wieczornym wyjściu z pełnym makijażem lub w okresach, gdy na Twojej skórze pojawiają się wypryski.

W

przypadku

skóry mieszanej i tłustej również najlepiej sprawdzi się ten cudownie oczyszczający płyn do mycia twarzy.

Spróbuj poprosić o próbkę, jeśli masz wątpliwości; jeśli jesteś gotowy na bardziej zieloną wegańską alternatywę, uważamy, że jest to dobre miejsce, aby zacząć.

(Image credit: Inward

)12. Inward Agas ACue Cleansing FoamBest

Korean

cleanserSpecificationsRRP

: $19/£13Typ: Krem pieniącyTexture: Lekki kremTargetproblemy: Zaczerwienienie, olejowość, trądzikIngredientcallouts: Agastache rugosa (mięta koreańska), centella asiatica, acanthopanax senticosus root, AHA, BHA (kwas salicylowy) Fragranced: Brak dodanyPowody zakupu+Unikalnaformuła, która łagodzi podrażnienia, a jednocześnie dokładnie oczyszcza pory, aby zapobiec trądzikowi+pH-formuładopasowana do naturalnego pH skóry (~6.7, lekko kwaśny)+Satysfakcjonującapiana i spłukiwanie+Przyjemny miętowy zapach +Paraben-, siarczan-, alkohol-, silikon-, sztuczny zapach-, barwnik-, i olejki eterycznePowody,

aby

uniknąć-Nie sformułowane dla skóry suchej lub wrażliwej Today's Best DealsVisit SitePomimo

posiadania syntetycznego zapachu, pierwszą rzeczą, która zachwyca o tym niezwykle dyplomatycznym cleanser jest jego świeży, słaby zapach mięty spearmint. Kolejną rzeczą, która zachwyca jest fakt, że został on opracowany zarówno dla skóry wrażliwej, jak i trądzikowej, czyli dwóch typów skóry, które zazwyczaj wymagają zupełnie przeciwstawnych podejść do zachowania równowagi. Nigdy nie ma mowy o spotkaniu? Cóż, już nie: Zostaw to K-Beauty innowacji, aby znaleźć tę szczęśliwą równowagę w postaci Agastache rugosa (stąd nazwa "Agas") lub koreańskiej mięty, która, w połączeniu z centella asiatica a.k.a. cica, pomaga uspokoić podrażnienia, a jednocześnie zachować dokładne, kompletne doświadczenie oczyszczania - z pianą!

Teraz na trzeci niezwykły aspekt mycia: jego właściwości zwalczania trądziku. Zawdzięcza to kwasom AHA i BHA/salicylowym, które złuszczają martwe komórki i usuwają zanieczyszczenia powodujące powstawanie wyprysków oraz nagromadzenie zanieczyszczeń.

Niektóre opinie mówią, że formuła ta jest odpowiednia dla osób, które już mają skórę trądzikową, ponieważ codzienne mycie SA może być zbyt dużym obciążeniem dla zrównoważonych i suchych typów skóry. Osobiście podoba nam się to dziwaczne, dwutorowe podejście do mycia twarzy (na skórze wrażliwej też pojawiają się przebarwienia!) i jeśli należysz do osób, które szukają nieco więcej energii w swoim codziennym preparacie oczyszczającym lub po raz pierwszy chcą włączyć kwasy do swojej pielęgnacji, ten produkt może być idealnym punktem wyjścia.

(Image credit: Elemis

)13. Elemis Pro-Collagen Cleansing BalmBest cleansing

balmSpecificationsRP

: $64/£45Typ: Cleansing balmTexture: Miękki, oleisty balsamTargetproblemy: Suchość, matowość, starzenie sięIngredientcallouts: Olej zczarnego bzu, olej ze słonecznika, padina pavonica, Optimega Oils, olejek lawendowy, olejek rumiankowy i olejek eukaliptusowyFragmenty: TakPowody,dla których warto kupić+Doskonaływ usuwaniu makijażu+Wyjątkowozmiękczający i nadającyblask+Składniki wspierające kolagen+Widocznyrezultat po pierwszym użyciu; "botoks w słoiku "+Dobrydla większości typów skóry+Doświadczenie jak w SPAdzięki metodzie mycia ściereczką

Powody, dla których warto

unikać-Możeczuć się tłusto po nałożeniu-Cenny-zapachowy Today's Best DealsView at Macy'sView at AmazonView at Ulta BeautyZobacz wszystkie ceny (8 znalezionych

)Jest klasykiem nie bez powodu! Elemis Pro-Collagen Cleansing Balm to luksusowy balsam, który oszukujemy, ale za każdym razem wracamy do niego z zapartym tchem podczas Prime Day. Pomimo faktu, że czuje się dość tłuste w wannie i jak to jest stosowane, spójne i widoczne wyniki są wystarczające, aby zamknąć wszelkie skrupuły mamy o 60-odd sekund mamy go na naszej twarzy.

Początkowo, to bierze podejście oleju oczyszczającego do usuwania makijażu, a na pewno zobaczysz wszystkie ślady tuszu do rzęs i cienie do powiek, nawet najlepszy fundament, rozpłynąć się z każdym pocierać. Emulgowany z wodą i staje się całkowicie lekki i płynny, do tego stopnia, że bezpośrednie płukanie wodą nie jest nawet jego zalecaną metodą usuwania. Najlepszym sposobem, mówią, jest użycie ciepłej ściereczki (i dla 64 dolarów, oni chętnie zapewniają to w pudełku). My również nie jesteśmy największymi fankami tej obrzydliwej fuszerki - kto na ziemi chce wycierać roztopiony makijaż z twarzy zamiast go zmyć? - ale jesteśmy całkowicie gotowe przełknąć naszą dumę w obliczu tych niezaprzeczalnie niesamowitych rezultatów.

"

Botox w słoiku" i "spa w garnku" to tylko kilka z wielu (wielu, wielu) hiperbolicznych opinii, które, jak sądzimy, nie są w najmniejszym stopniu przesadzone.

Lśniąca, elastyczna, super miękka skóra, która w jakiś sposób zachowuje równowagę nawet po całym dniu spędzonym pod makijażem to tylko jeden ze sposobów, aby to opisać. Krótko mówiąc, lepiej powiedzieć, że to jak profesjonalny zabieg DIY na twarz. Podejście jest z pewnością porównywalne, a marka sugeruje nawet, aby pozostawić go na twarzy jako maseczkę w sposób cotygodniowej kuracji.

Gwiazdą jest czarny bez (patrz: Biossance), który w tej formule występuje w postaci oleju. Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych pomaga utrzymać zdrową i odżywioną skórę, a olej z gwiazdnicy wspomaga metabolizm skóry, czyli obrót komórkowy i optymalną produkcję kolagenu. Dodatki takie jak padina pavonica oraz szereg innych olejków zapewniają silne nawilżenie, które z pewnością zauważysz już po pierwszym użyciu. Aha, i żeby podnieść poprzeczkę, mają też wariant o zapachu różanym, który oczywiście bardzo mocno pachnie różą, ale nienachalnie. Tak, jest drogi. Tak, to również najbardziej na pewno bajeczne.

(Image credit: Glossier

)14. Glossier Cleanser ConcentrateBest cleans

er for dull

skinSpecificationsRRP

: $20/£14Typ: Foaming gelTexture: Lekki przezroczysty żelTargetproblemy: Matowość, szorstka tekstura, rozszerzone poryIngredientcallouts: Ferment winogronowy, ekstrakt z winogron, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, niacynamid, woda z kwiatów rumianku, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z passiflory, środki powierzchniowo czynne z aminokwasówFragmenty: NoReasons

to

buy+Czyste, spienione oczyścić bez siarczanów+Brimmingz antyoksydantów+Gentleyet acid-forward; no sting+Dermatologist-tested+Vegan ; zapach- i cruelty-free Powody,

aby

uniknąć- Może nie być najlepszy dla bardzo wrażliwej skóry Today's Best DealsVisit SiteBylibyśmy zaniedbania,

aby nie tout the luxe-looking jeszcze przystępne Glossier Cleanser Concentrate jako dość rewolucyjne. Co prawda zapożycza on technologię z ustalonych wielkich założeń pielęgnacji skóry (fermenty, uspokajające ekstrakty roślinne, substytuty siarczanów), ale geniusz tkwi w jego kurateli. Innowacyjny żel nakłada się na skórę w bardzo niefrasobliwy sposób - po nałożeniu wody przekształca się w stosunkowo niewielką, "przypominającą latte" piankę, a następnie spłukuje się tak dokładnie, że jest to wręcz porywające.

Moment zapalenia się żarówki nadchodzi, kiedy zdajesz sobie sprawę, że tam, gdzie wcześniej znajdowała się nierówna tekstura, rozszerzone pory i matowość, teraz zapanowała miękkość i blask, bez żadnego widocznego ściągnięcia, którego można się spodziewać po myciu twarzy z użyciem kwasów. Jego sfermentowana mieszanka również wykonuje swoją pracę za kulisami - ponownie, mamy na myśli brak zapachu, brak szczypania, brak śladów jakiejkolwiek "potężnej" pracy w grze - podobnie jak jego uspokajające i nawilżające składniki rumianku, passiflory i nagietka, które, jak zakładamy, również pracują w nadgodzinach, aby upewnić się, że wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia są zdławione w zarodku.

Najwyższe noty za eleganckie dostarczenie bardzo silnych składników, a będąc Glossier, możesz wierzyć, że szklana butelka nadająca się do recyklingu jest również #shelfie-worthy in its own right.

(Image credit: Caudalie

)15. Caudalie Vinoclean Instant Foaming CleanserBest

pianka

cleanserSpecificationsRRP

: $28/£20Typ: Lotion-to-foaming cleanserTexture: Przewiewna bita śmietanaProblemy docelowe: Suchość, zaczerwienienieIngredientcallouts: Woda z winogron, rumianek, ekstrakt z szałwiiZapach: TakPowody, dla których warto kupić+Lekka jak piórko, zwiewna pianka oferuje odświeżające oczyszczanie+Dermatologi okulista przetestowali+Vegan;parabenów, siarczanów, ftalanów, silikonów, PEG-, i fenoksyetanoluwolne+wolne odskładników pochodzenia zwierzęcego+Vinoclean zakres jest zobowiązana do zero-odpadów opakowań do 2022

Powody

, aby uniknąć-Ściągającewłaściwości mogą nie być najlepsze dla bardzo wrażliwej skóry-Scented Today's Best DealsView at AmazonCaudalie

Vinoclean Instant Foaming Cleanser jest czysto wegańskie formuła, która teraz szczyci się 97% składników pochodzenia naturalnego. Bez siarczanów i mydła, jest to delikatny, naturalny i ekologiczny produkt, który nie skąpi na skuteczności. Ekstrakt z szałwii dba o oczyszczenie i oczyszczenie skóry z nadmiaru sebum, a także o zwężenie porów, podczas gdy rumianek łagodzi i toruje drogę właściwościom rozświetlającym zielonego winogrona.

To właśnie

ten wyjątkowy aspekt nawilżenia i matowienia sprawia, że użytkownicy pozostają wierni gamie Vinoclean, która jest dość popularna ze względu na nadawanie ładnego, dobrze zabarwionego blasku bez napinania i podrażnień.

Pomimo reputacji pieniących się środków czyszczących jako bardziej wysuszających formułę, nie jest tak w przypadku tego ulubieńca fanów, który daje satysfakcjonująco dokładne, ale szanujące oczyszczenie. Wysublimowana konsystencja bitej śmietany jest fajnym odejściem od zwykłej pianki z pompką i sprawia, że nie możemy się doczekać następnego razu, kiedy nasza twarz będzie potrzebowała porządnego mycia. Wreszcie, zobowiązanie do bezodpadowego pakowania do 2022 r. sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zaangażowani.

woman&home dziękuje dr Paru Chaudhari i dr Justinowi Gordonowi z KitavaMD za ich czas i wiedzę

.Round up of today's best dealsReduced PriceFresh Soy Face Cleanser$24.50$22ViewSeeall pricesTheOrdinary Squalane Cleanser$15.95ViewSeeallpricesLaMer The Cleansing Foam$79ViewSeeall pricesLa Roche-Posay Toleriane Hydrating$14.99ViewSeeall pricesCeraVeHydrating Facial Cleanser$14.64ViewSeeallpricesMarioBadescu Enzyme Cleansing Gel$14ViewSeeall pricesReducedPriceSK-II Facial Treatment Cleansing Oil$70$56.63Zobaczwszystkie cenyYouthTo The People Superfood Cleanser$12ZobaczwszystkiecenyElemisPro-Collagen Cleansing Balm$64Zobaczwszystkie cenyCaudalieVinoclean Instant Foaming$14ZobaczwszystkiecenySprawdzamy codziennie ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cenpowered by

Top