• 17 kwietnia 2024

Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularny jako sposób na korektę naszych łuków. Wiele kobiet decyduje się na ten krok z różnych powodów. Jedna część z nas jest niezadowolona z kształtu naszych brwi, a druga chce zaoszczędzić czas i zapomnieć o nerwowym malowaniu brwi ołówkiem w ostatniej chwili. Makijaż permanentny pozwala na stworzenie efektownych brwi, które stanowią ramę dla oczu i podkreślają ich wyraziste spojrzenie. Makijaż permanentny warto rozważyć, jeśli nie jesteś pewna. Dowiedz się jak najwięcej o procesie i sposobie gojenia.

Makijaż permanentny brwi - Czym jest i jak go leczyć.

Makijaż permanentny to technika, która tworzy efekt podobny do tatuażu, ale ma krótszą trwałość. Makijaż permanentny powinien być najlepszej jakości.

Są też osoby, które mają problem z kształtem swoich brwi. Może się to zdarzyć po nieudanej depilacji. Jeśli brew nie wraca do swojego pierwotnego konturu, może to być problem genetyczny. Makijaż permanentny może być ratunkiem w takich przypadkach.

Znajdź właściwy salon

Możesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, znajdując najlepszy salon, który wykonuje makijaż permanentny brwi. Wiele kobiet patrzy na zdjęcia prac wykonanych przez linergistki i podejmuje decyzję po obserwacji potencjalnych salonów na portalach społecznościowych.

Możesz również znaleźć zdjęcia przed i po stylistów. Możesz uniknąć salonów, które wykonują procedurę niezgodną z normami estetycznymi i trendami. Mogą one oferować nienaturalne kształty lub kontrastować z twarzą. Mogą też preferować zbyt mocne pigmenty w makijażu permanentnym wzdłuż linii, na której brwi stykają się ze skórą. Często jest to wynik życzeń klientek.

Dobry lingwista powie prawdę!

Zwróć uwagę na urodę w salonie i dopiero wtedy możesz porozmawiać z linergistką. Można spotkać kobiety o jasnej karnacji i dobrze zarysowanych brwiach. Jednak nie zawsze te brwi pasują naturalnie. Czasami możesz zobaczyć przyjaciół z dobrze wykonanymi permanentnymi brwiami i chcesz ich naśladować. Dobra lintystka może Cię ostrzec przed tym rozwiązaniem, gdyż może ono nie być najlepsze dla Twojej urody.

Makijaż dla blondynki jest inny niż dla brunetki. Nie skupiaj się na trendach z internetu, pozwól profesjonalistom wykonać pracę i dopasować pigment do odcienia skóry i indywidualnej osobowości. Ważne jest, aby szukać stylistek z nagrodami, licencjami i dyplomami, które potwierdzają jej kwalifikacje.

Ważne jest, aby wybrać salon i stylistkę, która jest profesjonalna. Dzięki temu możemy osiągnąć wysokie standardy w wykonywaniu makijażu permanentnego bez obaw o jakość czy higienę. Ważne jest, aby wydawać na tak ważne kwestie jak makijaż, ponieważ twarz jest naszą wizytówką.

Etapy wykonywania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi powinien być wykonywany tylko przez profesjonalistę, linergistkę, która jest przeszkolona w tego typu zabiegach.

  • Linergistka na początku spotyka się z klientką, aby omówić jej oczekiwania co do zabiegu i to, co ma nadzieję osiągnąć.
  • Następnie informuje klientkę o zabiegu i wypełnia ankietę dotyczącą jej stanu zdrowia i kwalifikacji do makijażu . Aby stylistka mogła prawidłowo ustawić i ukształtować brwi
  • Makijaż permanentny nie jest wskazany dla osób z cukrzycą, chorobami skóry (egzema, torbiele), chorobami nowotworowymi, ciążą oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Osoby, które przyjmują leki rozrzedzające krew lub sterydy nie mogą mieć wykonanego makijażu permanentnego. Zabronione jest również spożywanie alkoholu przed zabiegiem. W dniu wykonania makijażu brwi należy unikać kawy i herbaty.
  • Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia łuku brwiowego za pomocą kremu z lidokainą. Następnie konieczne jest odczekanie około 20 minut na efekty działania kremu.
  • Następnie linergistka odrysowuje nowy kształt naszych przyszłych brwi. Przy tworzeniu takiego szkicu będą brane pod uwagę preferencje i możliwości klientki. Profesjonalna linergistka zazwyczaj zasugeruje najlepszy dla klientki kształt, a następnie narysuje pożądany kształt za pomocą kredki kosmetycznej. Ważne jest, aby zastanowić się nad wyglądem swoich brwi. Przyjrzyj się im pod różnymi kątami i zobacz, jak wyglądają, gdy wyrażasz emocje, złość, radość lub smutek. Powinieneś wybrać odpowiedni kolor tuszu do rzęs, aby uzupełnić swój naturalny kolor brwi lub sprawić, by się wyróżniały. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie można rozjaśnić makijażu permanentnego brwi. Możliwe jest jednak ich przyciemnienie.
  • Rozpoczyna się proces rysowania. Linergistka wykonuje małe, płytkie nacięcia, tworząc włoski lub używając sterylnych, cienkich igieł z dużą ostrożnością cieniuje obszar, aby uzyskać pożądany efekt, wypełniając nakłucia pigmentem.

Jak długo utrzymuje się zabieg?

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu może się wahać od 20 minut do godziny w zależności od doświadczenia i trudności Twojego projektu. To dobry pomysł, zanim odwiedzisz salon, aby dowiedzieć się, jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego brwi.

Efekty makijażu permanentnego utrzymują się w zależności od rodzaju skóry i siły pigmentu. Właściciele skóry tłustej mogą obawiać się, że makijaż permanentny nie będzie trwał tak długo. Makijaż permanentny brwi, który jest profesjonalnie wykonany trwa około 2 lat. Niektóre kobiety zauważą dłużej utrzymujący się efekt, podczas gdy inne zobaczą różnicę w krótszym czasie. Jest to kwestia indywidualna.

Metody makijażu permanentnego

  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową - zwaną również piórkową - można uzyskać niemalże naturalne stworzenie bujnych brwi. Metoda włoskowa przeznaczona jest dla osób z bardzo cienkimi brwiami lub trudnymi kształtami. Wykonuje się ją za pomocą przyrządu przypominającego pióro. Metoda włoskowa polega na tym, że linergistka rysuje włoski pomiędzy naszymi naturalnymi włoskami. Rany są zazwyczaj widoczne na skórze i bledną po około 2-3 tygodniach.
  • Brwi permanentne pudrowe -. Metoda ta opiera się na cieniowaniu i można dzięki niej uzyskać gęste, pełne koloru brwi. Proces pigmentacji odbywa się za pomocą delikatnych, precyzyjnych ruchów. W efekcie kształt brwi jest wyraźny i dobrze podkreślony. Do wykonania makijażu permanentnego pudrem można zastosować dwie metody:
  • Soft permanentne brwi lub ombre brwi -. Wersja soft przeznaczona jest dla osób o gęstych, ale niezbyt jasnych brwiach, które chcą je podkreślić. Makijaż permanentny brwi w stylu ombre to skomplikowana technika, dzięki której uzyskasz wygląd jak ze zdjęcia na Instagramie. Dzięki tej metodzie można stworzyć naturalny, trójwymiarowy efekt dzięki przejściom tonalnym. Możesz nasycić brwi poziomo i przyciemnić podstawę lub pionowo. Dzięki temu wewnętrzna część będzie jaśniejsza, a zewnętrzna ciemniejsza.

Czy to bolesne?

Znieczulenie jest częstym zabiegiem stosowanym przez profesjonalnych stylistów. Zazwyczaj jest on wliczony w koszt usługi. Jest to obecnie obowiązujący standard. Być może lata temu musiałaś dodatkowo zapłacić za krem znieczulający. Dziś takie praktyki nie są już powszechne.

Chociaż zabieg nie jest bolesny, może być lekko niekomfortowy lub nieprzyjemny. Jednak niektórzy klienci uważają go za tak wygodny, że zasypiają w fotelu zabiegowym.

Gojenie się brwi po zabiegu makijażu permanentnego

Najbardziej nieprzyjemną częścią makijażu permanentnego jest proces gojenia. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, ważne jest, aby codziennie przez kilka dni smarować brwi odpowiednimi kremami. Pozwoli nam to na dłuższe utrzymanie pigmentu skóry. Brwi będą wydawały się cieńsze i jaśniejsze po zakończeniu procesu gojenia, który może trwać od 2 do 4 tygodni. Przez pierwsze kilka dni wykonywania makijażu permanentnego może się wydawać, że brwi są ciemniejsze, grubsze lub jaśniejsze niż w rzeczywistości. Mogą też nie pasować do tonu skóry. Po kilku dniach pojawi się jednak rumień. To właśnie wtedy skóra zaczyna się złuszczać i zaczynają się tworzyć strupki.

Po 5-6 dniach możemy mieć wrażenie, że makijaż nie przyniósł oczekiwanego efektu. Dzieje się tak dlatego, że widzimy kontrast w kolorze makijażu i przyciemnionej skóry ze strupkami. Nasz makijaż permanentny brwi będzie miał właściwy kolor po około 2 - 3 tygodniach. Zabieg nie jest zakończony. Wszelkie strupki pozostawione na brwiach powinny się naturalnie zagoić i nie należy ich drapać. Właściciele skóry tłustej mogą potrzebować poczekać jeszcze kilka dni, zanim będą mogli rozpocząć proces gojenia. Ważne jest, aby poświęcić swój czas i leczyć się, ponieważ jest to proces indywidualny.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny można kupić już za 500 zł. W cenie makijażu permanentnego należy uwzględnić pierwszą korektę. Dzięki temu możemy zmienić kolor, przyciemnić, czy poprawić rysunek brwi. Wszystko to jednak zależy od indywidualnej oferty salonu.

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na wykonanie makijażu permanentnego brwi, warto poznać szczegóły. Nie bez znaczenia jest kwestia wyboru odpowiedniej metody (metoda włoskowa, microblading lub metoda proszkowa, ombre itp. Makijaż permanentny brwi to oszczędność czasu i może być stosowany w dowolnym momencie, więc nie musisz się martwić, że Twoja kredka do brwi rozmazuje się na siłowni lub basenie. Wyleczenie brwi może trwać kilka tygodni.

 

Top