• 29 maja 2024

Kiedy po raz pierwszy usłyszałyśmy o "szklanej skórze", założyłyśmy, że to kolejny trend w pielęgnacji skóry, który jest poza naszym zasięgiem. Idea skóry wyglądającej na zdrową i promienną na tyle, że dosłownie wydaje się pokryta warstwą szkła, przywodzi na myśl młode kobiety o jasnej karnacji, które zaledwie kilka lat temu ukończyły studia. W rzeczywistości, każdy może osiągnąć efekt szklanej skóry dzięki kilku wskazówkom kosmetycznym oraz odpowiedniemu wyważeniu produktów i procesów. A my mamy wszystkie niezbędne informacje.

Szklana skóra pochodzi z Korei Południowej i jest celem wspaniałej koreańskiej pielęgnacji skóry. Nasza redaktorka działu urody i jedna z amerykańskich pionierek szklanej skóry, przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć, aby ją osiągnąć.

Koreańska skóra ze szkła: czym jest, a czym nie jest

(Image credit: Future/Getty Images

)Skóra ze szkła oznacza po prostu skórę, która jest w szczytowej formie, niezależnie od wieku.

"Skóra ze szkła to skóra, która jest najzdrowsza" - mówi Alicia Yoon, dyrektor generalna i założycielka Peach & Lily, która wcześnie przyjęła i popiera cały szum związany ze skórą ze szkła

w Stanach Zjednoczonych

.

"Po raz pierwszy usłyszałam ten termin w Korei (w języku koreańskim) i od razu pomyślałam: tak! Tak właśnie opisałabym zdrową skórę - tak zdrową, że ma jasność i świetlistość, która pochodzi z wewnątrz".

"My [pracowaliśmy w] ruchu Glass Skin w Peach & Lily w 2018 roku, wprowadzając nasze Glass Skin Refining Serum" - mówi Alicia. W tym czasie szklana skóra nie była powszechnie używanym zwrotem w USA, ale stawała się wirusową sensacją w kręgach kosmetycznych w Korei. Stało się ono pierwszorzędnym materiałem dla lokalnych influencerów, którzy chcieli podnieść poziom swojej gry po tym, jak ruch 10-kroków i podwójne oczyszczanie stały się głównymi trendami.

"Kiedy wprowadziliśmy Glass Skin, zdefiniowaliśmy je jako sposób na opisanie unikalnej, najzdrowszej skóry każdej osoby

:

To najbardziej integracyjny cel pielęgnacji skóry, ponieważ zdrowa skóra jest dla wszystkich - bez względu na typ skóry, okoliczności i potrzeby, a także bez względu na to, na jakim etapie podróży po skórze się znajdujesz. Szklana skóra to nie nierealistyczne ideały pielęgnacyjne czy powierzchowny, błyszczący wygląd, ale zdrowie, które pochodzi z wnętrza."

Jak uzyskać szklaną skórę

(Image credit: Future/Getty Images

)Jak więc osiągnąć ten jednorożcowy poziom doskonałości? Konsekwentne stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych na początek może sprowadzić Cię na właściwą drogę. Istnieje jednak kilka sztuczek, które mogą pomóc w poprawieniu stanu zdrowia skóry, a tym samym przenieść jej blask i jasność na inny poziom. Bardziej niż remontowanie swojego zestawu kosmetyków do pielęgnacji skóry lub uczenie się, jak prawidłowo myć twarz, chodzi o naukę mądrzejszej, a nie cięższej pracy.

Od delikatnego, ale dokładnego demakijażu do nawilżających toników i esencji oraz serum i kremu heroicznego, szklana rutyna dla skóry to taka, która brzmi zarówno znajomo, jak i jednocześnie innowacyjnie. Sekret tkwi w lekkim i starannym nakładaniu produktów zawierających składniki nawilżające - głównie higroskopijne humektanty, takie jak kwas hialuronowy i gliceryna - ze znanymi substancjami wywołującymi blask i wzmacniającymi barierę ochronną, niacynamidem i peptydami.

Krok 1: Usuń wszystkie ślady makijażu

Jeśli mamy być całkowicie zgodni z marką, nie trzeba mówić, że szklana skóra powinna dążyć do gładkości. Aby to osiągnąć, należy najpierw oczyścić ją z wszelkich zanieczyszczeń i osadów. Usuń wszystkie ślady dnia za pomocą chusteczek do demakijażu lub wody micelarnej nałożonej na wacik i przetartej na powieki, twarz i usta.

Nasza redaktorka działu urody poleca


Johnson's Face Care Makeup Be Gone Chusteczki nawilżające

Te nawilżające chusteczki, wystarczająco delikatne dla osób o wrażliwej skórze, dokładnie usuwają oleje, zabrudzenia i makijaż bez nadmiernego ściągnięcia, a ich lekki zapach to świetna odmiana od zwykle leczniczego powiewu, jaki można wyczuć w innych chusteczkach do twarzy. Niesamowite dla tych, którzy chcą bez wysiłku sposób, aby uzyskać świeży początek na ich rutyny, czy to rano lub podczas pielęgnacji skóry na noc rutyny.

  • Johnson's Face Care Makeup Be Gone Moisturising Wipes na Amazon za $2.89

Krok 2: Oczyszczanie przy użyciu pieniącego się płynu do mycia

Pianka do mycia, zazwyczaj drugi krok w podwójnym oczyszczaniu, zwykle pojawia się po usunięciu makijażu przez chusteczkę lub środek czyszczący na bazie oleju (chcielibyśmy myśleć o tym, jak o myciu z mocą, usuwając wszystkie osady, które pozostały, tylko o wiele mniej agresywne, oczywiście).

Jeśli stosujesz się do zasad pielęgnacji skóry tłustej, preparat oczyszczający w piance zwykle zawiera składniki aktywne, które pomagają zwalczać bakterie i wspomagają obrót skóry, takie jak kwas salicylowy. W pozostałych przypadkach szukaj produktów oczyszczających zawierających składniki łagodzące i nawilżające, takie jak róża i inne ważne składniki roślinne, lub ceramidy i peptydy, które pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry.

Nasza redaktorka działu urody poleca


Fresh Soy Face Cleanser

Ten piękny produkt do oczyszczania twarzy od firmy Fresh to współczesny klasyk (do tego stopnia, że znalazł się na naszej liście najlepszych produktów oczyszczających wszech czasów). Proteiny sojowe równoważą i nawilżają skórę, jednocześnie zmywając z niej zanieczyszczenia, a woda różana i ogórkowa tonizują wszelkie stany zapalne. Najlepszą częścią jest satysfakcjonująca, czysta piana do spłukiwania, która w żaden sposób nie pozostawia na skórze uczucia ściągnięcia.

  • Fresh Soy Face Cleanser na Amazon za $22

Krok 3: Zastosuj toner

Oprócz oczywistego usuwania osadów, tonowanie pomaga również dokręcić pory po oczyszczeniu. Jest to również pierwszy krok w pielęgnacji skóry, który przygotowuje skórę na przyjęcie serum i kremu nawilżającego oraz pomaga przywrócić jej naturalnie kwaśne pH. Lekko nawilżająca formuła jest świetna dla osób, które obawiają się nadmiernego ściągnięcia lub wysuszenia skóry.

Wylej niewielką ilość na wilgotną bawełnianą rundkę i delikatnie wklep w twarz, omijając wrażliwe miejsca, takie jak oczy i błony śluzowe wokół nozdrzy

.

Nasza redaktorka działu urody poleca


Biossance Squalane + BHA Pore Minimizing Toner

Ten bezalkoholowy tonik zawiera zarówno kwasy AHA, jak i BHA, które odblokowują pory i rozjaśniają skórę, a także kultowy składnik - skwalan, który lekko nawilża i wzmacnia barierę ochronną skóry.

  • Squalane + BHA Pore Minimizing Toner w Biossance za 24 zł.

Krok 4: Nałóż esencję, serum i krem nawilżający (w tej kolejności)

Esencja to coś więcej niż dodatkowy krok, jest ona podstawą zarówno w koreańskiej, jak i japońskiej pielęgnacji skóry i stanowi pomost pomiędzy tonikiem a serum. Zazwyczaj na bazie wody, zawiera potężną dawkę składników aktywnych, które zwiększają skuteczność pielęgnacji skóry, zapewniając jednocześnie kolejną warstwę nawilżenia. Łączą w

sobie

pewne elementy toniku i serum (a nawet mogą zastąpić to ostatnie, jeśli jest to pożądane).

Na

dzień możesz zastosować bazę pod makijaż, a na wieczór - krem nawilżający.

Puryści pokochają Peach & Lily Glass Skin Refining Serum, którego mocna mieszanka składników sprawia, że zasługuje on na każdą opinię produktu gwiazdkowego.

Chcesz czegoś bardziej uproszczonego? Alicia poleca właśnie to: zestaw do pielęgnacji skóry, którego zadaniem jest uzyskanie efektu szklanej skóry na każdym kroku. "Otrzymaliśmy tak wiele pytań dotyczących podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą uzyskać efekt szklanej skóry dla wszystkich typów skóry" - zdradza Alicia - "że stworzyliśmy starannie opracowany zestaw Glass Skin Routine Kit w rozmiarach discovery, który ułatwia rozpoczęcie realizacji celów".

Nasza redaktorka działu urody poleca


Peach & Lily Glass Skin Discovery Kit

Zestaw, od którego wszystko się zaczęło w USA. Idealny na podróż lub dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze szklaną skórą. Zawiera preparat oczyszczający, esencję, serum i krem nawilżający pełne ekstraktów botanicznych, kwasu hialuronowego i antyoksydantów, które współpracują ze sobą, aby skóra była "promienna i sprężysta". Sprzedawane.

  • Glass Skin Discovery Kit w Peach & Lily za 39 dolarów.

woman&home dziękuje Alicii Yoon z Peach & Lily za jej czas i doświadczenie.

Top