• 29 maja 2024

Stosowanie jednego z najlepszych serum z witaminą C dla skóry jest równie ważne, jak stosowanie doskonałego kremu nawilżającego lub oczyszczającego. Jednak pomimo formuły opartej na składniku aktywnym, o którym wszyscy słyszeliśmy, te potężne produkty mogą latać pod radarem dla osób, które nie mają obsesji na punkcie pielęgnacji skóry.

Oczywiście, może nie być tak popularny jak najlepszy krem pod oczy, ale ignorowanie witaminy C jest ryzykowne. Starannie opracowane i prawidłowo stosowane serum z witaminą C jest niezwykle skutecznym środkiem chroniącym skórę, poprawiającym jej koloryt i teksturę, który każdy ekspert zaleciłby włączyć do rutynowej pielęgnacji skóry. Co więcej, nawet najsilniejsza forma witaminy C, kwas askorbinowy, jest akceptowana przez prawie wszystkie rodzaje skóry i jest mało prawdopodobne, aby powodowała podrażnienia. To odróżnia go od innych cenionych substancji czynnych, takich jak retinol, który jest notorycznie reaktywny, nawet w najlepszych kremach z retinolem.

Gotowy, aby odkryć, co najlepsze serum z witaminą C może zrobić dla Ciebie i Twojej skóry? Te genialne zakupy na każdą kieszeń i porady dotyczące pielęgnacji skóry pomogą Ci osiągnąć zdrową, jasną cerę i najlepsze dni dla Twojej skóry.

Jak działają najlepsze serum

z witaminą C?

Najlepsze serum z witaminą C działa na wiele problemów skórnych, zapewniając wielopłaszczyznowe korzyści, ale ich głównym celem jest zapewnienie skórze ochrony antyoksydacyjnej

.

"Przeciwutleniacze są czynnikiem x w pielęgnacji skóry", wyjaśnia dr MJ Rowland-Warmann, założyciel i główny klinicysta w Smileworks. "Skóra jest uszkadzana przez wolne rodniki, które są substancjami uwalnianymi przez komórki w odpowiedzi na stres, taki jak światło słoneczne, zanieczyszczenie i palenie. Przeciwutleniacze, w tym witaminy, mogą pomóc zmniejszyć uszkodzenia skóry.

Polecam

serum z witaminą C rano, ponieważ zwiększa ono również skuteczność ochrony przeciwsłonecznej."

Ta ochrona pomaga zapobiegać matowieniu skóry i może hamować tworzenie się melaniny, aby zapobiegać i powierzchownie blaknąć pigmentacji. Dlatego też wiele najlepszych serum z witaminą C reklamuje się jako produkty zwiększające jasność lub poprawiające koloryt.

Oprócz rozjaśniania kolorytu, witamina C może również pomóc wzmocnić wewnętrzną strukturę skóry. "Stosowanie witaminy C na skórę może pomóc w pobudzeniu wzrostu nowego kolagenu, a także w utrzymaniu kolagenu, który już masz" - wyjaśnia Anshu Kaura z Lloyds Pharmacy. "Wspierając produkcję kolagenu, pomaga utrzymać jędrną i jędrną skórę, pomagając zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry"

.

Jak testowaliśmy te serum z witaminą CZnalezienie

najlepszego serum z witaminą C nie jest tak proste, jak nałożenie go na kilka dni i oczekiwanie jaśniejszej skóry. Jest to produkt, który wymaga konsekwentnego codziennego stosowania w celu uzyskania stopniowych, skumulowanych efektów.

Oznacza to, że każdy produkt z witaminą C w tym przewodniku był intensywnie testowany przez długi czas, a niektóre z nich są zaufanymi ulubieńcami, których używamy od lat. Oprócz fizycznego przetestowania produktów, kluczowe znaczenie miało dokładne zbadanie formuł i opakowań. Wynika to z faktu, że witamina C jest słynnym niestabilnym składnikiem. Jest niezwykle wrażliwa na światło i powietrze i musi być chroniona przed nimi w miarę możliwości, aby pozostać aktywną i skuteczną.

Dlatego też na tej liście nie znajdziesz żadnych serum z witaminą C w opakowaniach słoiczkowych. Aktywny składnik po prostu nie przetrwałby ekspozycji na światło i tlen wystarczająco długo, aby być skutecznym, więc naprawdę marnowałbyś swoje pieniądze. Liczby również mają tu znaczenie. Aby witamina C spełniała swoje zadanie, naprawdę chcesz, aby zawierała około 10% i więcej, w postaci kwasu askorbinowego lub kwasu L'askorbinowego.

Pozbawione skrupułów marki kosmetyczne są znane z tego, że zawierają modne składniki wielkimi literami na opakowaniach, a następnie niewielkie procenty w składnikach. Dlatego warto odrobić pracę domową i znaleźć najlepsze serum z witaminą C, które zostało opracowane z myślą o skuteczności, a nie zaznaczaniu pola trendu. Na szczęście my już to zrobiliśmy! Oto produkty z witaminą C o działaniu przeciwutleniającym, tonizującym i kolagenowym, które naprawdę polecamy dla każdego rodzaju skóry i budżetu.

Najlepsze serum z witaminą C wybrane przez naszych

ekspertów(Zdjęcie: Allies of Skin

)1.

Allies of

Skin 20% Vitamin C Brighten + Firm SerumNajlepsze

serum z

witaminą

CSpecyfikacjaRCena detal
iczna: 120 USD/85 GBPWitaminaC: 20%Kluczoweskładniki: Glutation, ekstrakt zpomarańczyPowody, dla których warto
kupić+Ultra
stabilna formuła+Wysokiestężenie witaminyC+Połączenie przeciwutleniaczyPowody
, dla których warto
unikać-Drogie DZISIEJSZE NAJLEPSZE OFERTYSprawdź AmazonJeśli nie słyszałeś

wcześniej o Allies of Skin, to serum z witaminą C będzie idealnym produktem, z którym poznasz tę markę. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie masz napiętego budżetu, niewiele jest rzeczy, których nie można w nim nie uwielbiać.

Zawiera 20% kwasu askorbinowego, najwyższy procent witaminy C ze wszystkich produktów na tej liście i łączy go z kilkoma innymi przeciwutleniaczami, aby zapewnić dodatkową ochronę skóry. Ma również bezwodną bazę, co oznacza, że cenna witamina C nie zostanie przedwcześnie zdestabilizowana przez tlen w H2O, a butelka z pompką bez powietrza dodatkowo zwiększa tę ochronę.

Serum z witaminą C, szczególnie formuły bezwodne, może mieć ziarnistą konsystencję, ale w jakiś sposób jest niezwykle jedwabiste, a nawet pięknie pachnie dzięki zawartości ekstraktu z pomarańczy. Może być nieco gęstszy niż niektóre inne na tej liście, ale łatwo się wchłania, dobrze współgra z kremami nawilżającymi i działa tak mocno, jak to tylko możliwe w przypadku produktu do stosowania miejscowego. To więcej niż spełnienie obietnicy rozjaśnienia i ujędrnienia - najwyższe noty.

(Zdjęcie: SkinCeuticals

)2. SkinCeuticals CE FerulicNajlepsze

luksusowe serum z witaminą

CSpecyfikacjeCena
: 205 USD / 145 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Kwas ferulowy, WitaminaEReasons
to
buy+Industry-lading product+CombinedantioxidantsReasons
to
avoid-Expensive CE Ferulic

nigdy nie jest daleko od szczytu jakiejkolwiek listy najlepszych serum z witaminą C, i

nie bez powodu.

SkinCeuticals jest pionierem w dziedzinie antyoksydacyjnej pielęgnacji skóry i jest to ich główny produkt. W rzeczywistości jedyną rzeczą, która powstrzymuje go przed znalezieniem się na szczycie tej listy, jest cena, która dla niektórych będzie zaporowa.

Pomijając budżet, jeśli możesz sobie pozwolić na zakup tego produktu, powinieneś to zrobić. Łączy w sobie 15% złotego standardu stabilnej witaminy C z witaminą E i kwasem ferulowym, innym przeciwutleniaczem, o którym wiadomo, że zwiększa moc i stabilność witaminy C w połączeniu. Na tej liście kilka razy zauważysz to trio składników razem, ale wiedz, że ci faceci zrobili to pierwsi.

Konsystencja jest luźna i wodnista, więc należy ją raczej wciskać w skórę niż wmasowywać. Zapach nie jest wspaniały, ale nie jest też okropny, podobnie jak bardzo słaba kawa rozpuszczalna dla mojego nosa, niektórzy uważają, że jest bardziej ziołowy. Tak czy inaczej, serum z witaminą C jest jednym z tych produktów, które nie powinny być odczuwane ani pachnieć jak w spa. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie poświęcona została pewna skuteczność.

(Zdjęcie: Inkey List )

3. INKEY List 15% Vitamin C and EGF SerumNajlepsze

budżetowe serum z witaminą

CSpecyfikacjaRRP
: 21 USD / 14,99 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Czynniki wzrostu naskórkaPowody, dla których
warto kupić +
Doskonała wartość + SkuteczneskładnikiPowody
, dla których warto unikać -
Lekkotandetne w dotykuDzisiejszenajlepsze okazjeWyświetl w Feelunique UKWyświetl w AmazonWyświetl w AsosZobacz wszystkie ceny (7 znalezionych)INKEY List są znani z tego,

że oferują aktywną pielęgnację skóry w cenach "jak im się to udało?", a ten z pewnością zapewnia mocny stosunek składników do kosztów, jakiego oczekujemy od marki

.

Formuła opiera się na solidnym 15% kwasie askorbinowym oraz naskórkowych czynnikach wzrostu (EGF), peptydzie sygnałowym, który, w szerokich pociągnięciach pędzla, wiąże się ze zmęczonymi starymi komórkami i pobudza je do zachowywania się jak energiczne młode. Otrzymujemy również kwas fitynowy, który delikatnie oczyszcza i odblokowuje zatkane pory.

Wszystko to za cenę przeciętnego biletu do kina, więc jaki jest haczyk? Cóż, konsystencja jest nieco lepka po pierwszym nałożeniu, trzeba odczekać dobre 5-10 minut, aby nałożyć inne produkty, aby się nie zbryliły. Poza tym opakowanie wygląda zwyczajnie, jeśli to dla Ciebie ważne. Pomijając drobiazgi, jest to skuteczna i bardzo imponująca pielęgnacja skóry.

(Zdjęcie: Drunk Elephant

)4. Drunk Elephant C-Firma Day SerumNajlepsze

"czyste" serum z witaminą

CSpecyfikacjaRCena
: 95 USD/67 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Kwas ferulowy, WitaminaCPowody, dla których warto kupić+Sprytne ,hermetyczne opakowanie+Formuła"Nasty-free "+Zawieraekstrakty botanicznePowody
, dla których warto unikać
-Droga
-Faktura
nie dla każdegoNajlepszeoferty dniaWyświetl w Boots.comWyświetl w AmazonWyświetl w AmazonW

opakowaniu Drunk Elephant C-Firma jest coś tak satysfakcjonującego. Przekręć grubą mandarynkową pokrywkę, a wyskakuje dziobek gotowy do dozowania idealnej ilości błyszczącego serum w kolorze pomarańczowym na dłoń. Oprócz tego, że wygląda i czuje się świetnie, ten bezpowietrzny mechanizm zapewnia również stabilność substancji czynnych, które są utrzymywane w doskonałym stanie dla maksymalnej skuteczności.

Rozpoznasz świętą trójcę składników przeciwutleniających - witaminy C, E i kwas ferulowy - a także inne dobre rzeczy, takie jak ferment z dyni i enzymy granatu, które delikatnie złuszczają i poprawiają teksturę skóry. Zgodnie z filozofią Drunk Elephant, pominięto w nim również kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, że nie ma w nim parabenów, siarczanów, olejów, substancji zapachowych i alkoholu.

Jak na formułę bezolejową, konsystencja jest dziwnie bogata, co może zniechęcać osoby o cerze tłustej lub mieszanej. Ale szybko się wchłania i pozostawia po sobie tylko najmniejszy połysk. Podobnie jak większość dobrych witamin C, pachnie trochę dziwnie, ale nie jest wystarczająco silny, aby być odstraszającym, i dobrze leży pod każdym kremem, którym chcesz go uzupełnić.

(Zdjęcie: Vichy

)5. Vichy LiftActiv Vitamin C Skin Brightening CorrectorNajlepsza

intensywna kuracja witaminą

CSpecyfikacjaRRP
: 40 USD / 28 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Kwas hialuronowyReasons to buy+Powerful brightening+AffordableReasons
to
avoid-Acourse, rather than everyday productTODAY'S BEST DEALSView at Beauty Expert UKView at LOOKFANTASTIC UKView at AmazonSee all prices (5 found)

Scanning the specs, your first thought might be, "What a bargain!". Następnie patrząc na niewielką butelkę o pojemności 10 ml, zdajesz sobie sprawę, dlaczego. Jest powód, dla którego ta mała kropla serum z witaminą C jest tak mała - została zaprojektowana do stosowania jako intensywny 10-dniowy kurs, aby rozpocząć rozjaśniającą i wzmacniającą kolagen podróż.

Korzyści? To świetny sposób dla początkujących użytkowników kwasu askorbinowego, aby zasmakować potężnej kuracji bez konieczności wydawania od razu ponad 100 dolarów. Ponieważ witamina C zaczyna ulegać degradacji w chwili, gdy dociera do niej światło i powietrze, oznacza to również, że nie ma ona czasu na dotlenienie i pozostaje wysoce aktywna aż do ostatniej kropli.

Problem polega na tym, że dzięki zawartości 15% czystej witaminy C oraz nawilżającego kwasu hialuronowego i gaszącej wody mineralnej, jest bardzo prawdopodobne, że pokochasz to uczucie i wpływ na skórę i będziesz chciał go nadal używać. W tym momencie możesz chcieć, aby poręczna mała butelka była również dostępna w większym rozmiarze, aby utrzymać ją dłużej niż 10 dni. Ale hej, jeśli jedynym problemem związanym z produktem jest kochanie go zbyt mocno, to nie jest to złe miejsce.

(Zdjęcie: SkinCeuticals

)6. SkinCeuticals Silymarin CFNajlepsze

serum z witaminą C dla skóry tłustej

SpecyfikacjeRRP
: 205 USD/ 145 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Silymarin, ferulic acidReasons
to
buy+Excellent formulation+Pore-clearingplus brightening+PleasanttextureReasons
to
avoid-Expensive TODAY'S BEST DEALSView at Cowshed UKView at LOOKFANTASTIC UKView at AmazonSee all prices (6 found

)Kolejny produkt SkinCeuticals, i kolejny drogi. Hej, powiedzieliśmy ci, że ta marka jest liderem w branży przeciwutleniaczy, a to nowe serum z witaminą C obejmuje ważny zakątek rynku, który nie jest często adresowany: Witamina C dla skóry tłustej.

Wiele skłonnych do wyprysków lub mieszanych typów narzekających serum z witaminą C ma zatykającą pory lub ciężką konsystencję na skórze, ale nie Silymarin CF. Łączy w sobie wszystkie najlepsze przeciwutleniacze z kwasem salicylowym, najsilniejszym kwasem do pielęgnacji skóry, który oczyszcza pory. Dodatkowo otrzymujemy sylimarynę, kolejny przeciwutleniacz pochodzący z ostropestu plamistego, który reguluje produkcję oleju, a przyciemniany zakraplacz utrzymuje wszystko w środku świeże i aktywne.

Konsystencja jest cienka i wodnista, co działa odświeżająco na bardziej tłustą skórę. Wciśnij go pierwszą rzeczą po oczyszczeniu, a zniknie bez pozostawiania połysku lub pozostałości. Spodziewaj się mniejszego przekrwienia w ciągu około tygodnia, a następnie długoterminowej poprawy, gdy witamina C zacznie działać. Jak zawsze w przypadku SkinCeuticals, jest to formuła, której można zaufać za podwyższoną, ale uzasadnioną cenę.

(Zdjęcie: Elizabeth Arden

)7. Elizabeth Arden Vitamin C Ceramide Capsules Radiance Renewal SerumNajlepsze

serum z witaminą C dla skóry suchej

SpecyfikacjeRRP
: 64 USD / 45 GBPWitaminaC: NieznanaKluczoweskładniki: Ceramidy, szałwia
muszkatołowaPowody
, dla których warto kupić+Przenośnyi stabilny+Właściwości
odżywczePowody, dla których
wartounikać-Baza
olejowanie będzie pasować do wszystkichNajlepszeokazjednia dzisiejszegoWyświetl w AmazonWyświetl w John LewisWyświetl w very.co.ukZobacz wszystkie ceny (33 znalezione

)Ampułki są teraz wszędzie, ale Elizabeth Arden była pionierem indywidualnej, aktywnej pielęgnacji skóry dzięki oryginalnym kapsułkom ceramidowym, a ta wersja witaminy C udowadnia, że nadal jest liderem tam, gdzie inni podążają

.

Po pierwsze: ampułki są biodegradowalne, co powinno uspokoić wszelkie obawy związane z ochroną środowiska. Drugą rzeczą do powiedzenia jest to, że oczywiście indywidualne dawkowanie nie może być bardziej odpowiednie dla witaminy C jako składnika, ponieważ każda kropla jest bezpiecznie przechowywana z dala od światła i powietrza, dopóki nie trafi na twarz w pełni aktywnej formie. Kapsułki zawierają również ceramidy, charakterystyczny składnik Arden, który odżywia i odbudowuje funkcję barierową, zapewniając miękką, pulchną i chronioną skórę.

Sucha baza olejowa nadaje konsystencji poślizg i zapewnia porządny masaż podczas aplikacji. Dodatkowo, pozostawia na skórze lekki, soczysty połysk, który jest bardzo pochlebny. Bardziej tłuste typy skóry mogą chcieć go unikać, ale w przypadku bardziej suchej lub dojrzałej skóry niewiele można powiedzieć przeciwko tym kieszonkowym rakietom.

(Zdjęcie: Paula's Choice

)8. Paula's Choice C15 Super BoosterNajlepsze

serum z witaminą C do

mieszaniaSpecyfikacjaRRP
: 65 USD/46 GBPWitaminaC: 15%Kluczoweskładniki: Witamina E, kwasferulowyPowody, dla których
warto
kupić+Możnamieszać z kremami+Dobra wartość+StabilnaformułaPowody
, dla których warto
unikać-Tekstura nie dla wszystkich DZISIEJSZE NAJLEPSZE OKAZJEWyświetl w NET-A-PORTERWyświetl w NET-A-PORTERWyświetl w Feelunique UKSobacz wszystkie ceny (4 znalezione)Paula

's Choice jest czymś w rodzaju ulubieńca wśród redaktorów kosmetycznych. Założona przez niepowtarzalną Paulę Begoun, znaną również jako The Cosmetic Cop, marka ta specjalizuje się w bezsensownej pielęgnacji skóry opartej na składnikach, która nigdy się nie sprzedaje, a to serum z witaminą C bardzo dobrze pasuje do tego kanonu.

Zawiera ono 15% kwasu askorbinowego oraz jego najlepszego przyjaciela - kwas ferulowy, a jako punkt sprzedaży podaje nietypowe pH (kwaśne 3,5, które delikatnie stymuluje skórę, gdybyś się zastanawiała). Oprócz nakładania go bezpośrednio na czystą skórę, podobnie jak w przypadku innych produktów, można go również dodać do kremu nawilżającego lub serum nawilżającego. To sprawia, że jest to świetny wybór dla tych z nas, którzy lubią ograniczać kroki w naszej rutynowej pielęgnacji skóry do minimum.

(Zdjęcie: Murad Vita C

)9. Murad Vita-C Glycolic Brightening SerumNajlepsze

złuszczające serum z witaminą

CSpecyfikacjaRCena
: 102 USD/72 GBPWitaminaC: NieznanaKluczoweskładniki: Kwas glikolowy,złotoPowody, dla których warto kupić+Silne składniki+Wygładzai rozjaśniaPowody
, dla których warto
unikać-Niedla napiętych budżetówNajlepszeokazjedniaDowiedzsię więcej w AmazonDowiedz się więcej w very.co.ukDowiedz się więcej w John LewisZobacz wszystkie ceny (15 znalezionych)

Jeden z niewielu produktów, które znalazły się na tej liście bez zdradzania tak ważnej zawartości procentowej witaminy C. Ale biorąc pod uwagę, że Murad to tak szanowana nazwa, a ten produkt ma tak wiele do zaoferowania, możemy dać mu przepustkę, tylko ten jeden raz.

Więc co się dzieje? Głównie super silne połączenie złuszczającego kwasu glikolowego i rozjaśniającej witaminy C, stabilizowane niczym innym jak złotem. To połączenie złuszczania martwych komórek i ochrony antyoksydacyjnej naprawdę ma wpływ na poprawę przejrzystości skóry i blaknięcie pigmentacji, o czym świadczą bardzo przekonujące zdjęcia przed i po testach klinicznych.

Podczas testowania konsystencja była gęstsza niż w przypadku innych produktów, bardziej żelowa niż cienki płyn, którego można oczekiwać od serum z witaminą C. Sprawia to, że masaż jest łatwiejszy i pod wieloma względami przyjemniejszy. Glikol nie powoduje kłucia, ale zdecydowanie jest "obecny", podczas gdy botaniczny przeciwutleniacz ekstrakt ze śliwki kakadu i ekstrakty kwiatowe są prawdopodobnie odpowiedzialne za przyjemny, subtelny zapach. Ponieważ glikol działa dość szybko, a witamina C jest bardziej długotrwała, te dwa produkty tworzą idealną parę - te natychmiastowe efekty zapewniają całą motywację potrzebną do osiągnięcia długoterminowych celów

.

woman&home dziękuje dr MJ Rowland-Warmann ze Smileworks za poświęcony czas i wiedzę.

Podsumowanie dzisiejszych najlepszych ofertINKEY List 15% Vitamin C and EGF Serum£14.99ViewSeeall pricesReducedPriceElizabeth Arden Vitamin C Ceramide£45£39.95WidokWszystkiecenyDrunkElephant C-Firma Day Serum77,21WidokWszystkiecenyVichyLiftActiv Vitamin C Skin26,99WidokWszystkiecenySkinCeuticalsSilymarin CF259,99WidokWszystkie cenyPaula's Choice C15 SuperBooster49WidokWszystkie cenyObniżonacenaMurad Vita-C Glycolic Brightening Serum72,48WidokWszystkieceny Codzienniesprawdzamyponad 250 milionów produktów, aby znaleźć najlepsze ceny.

Top