• 17 kwietnia 2024

Manicure hybrydowy

Jest to długo pielęgnowana tradycja, która zastąpiła wszystkie inne metody malowania paznokci. Obecnie łatwo jest znaleźć instrukcje w każdej galerii handlowej i w Internecie. Oferują ją niemal wszystkie kosmetyczki, ale wciąż wiele kobiet pragnie wykonać manicure hybrydowy w domu.

Nie możemy zaprzeczyć, że jedna aplikacja paznokci hybrydowych kosztuje wszędzie od 40 do 100 - 200 złotych w zależności od tego, gdzie zostały wykonane, jakie lakiery zostały użyte i jakie zdobienia zostały użyte. Klasyczny manicure będzie Cię kosztował w mniejszych miejscowościach od 30-40 złotych, a w większych miastach 50-70 złotych. Droższe wzory i stylizacje będą jednak płatne.

Uwielbiam lakiery hybrydowe do paznokci i pamiętam czasy, kiedy nie były one powszechnie dostępne. Pomyślałam, że napiszę o tym. Każdego dnia wiele dziewczyn kupuje lampę i zaczyna robić paznokcie lakierami hybrydowymi. Możesz też znaleźć tutaj informacje o mitach i faktach na temat hybryd. Jest to szczególnie ważne, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z lakierami do paznokci. W tym artykule pokażemy Ci krok po kroku jak zrobić paznokcie hybrydowe. Możesz cieszyć się pięknym manicure nawet przez trzy tygodnie, pod warunkiem, że nie uszkodzisz płytki paznokcia. To niesamowite!

Czym są paznokcie hybrydowe?

paznokciach hybrydowych stosuje się lakiery, które można utwardzać w świetle ultrafioletowym. Największą zaletą lakierów hybrydowych do paznokci jest ich trwałość. Utrzymują się średnio przez 2 tygodnie i są odporne na zarysowania, odpryski i blaknięcie. O trwałości efektu zadecyduje jakość lakieru, dokładność pracy, szybkość wzrostu naszych paznokci oraz ich przetłuszczenie. Jeśli płytka paznokcia jest bardziej natłuszczona, będzie większe prawdopodobieństwo, że lakier hybrydowy będzie odpryskiwał.

Co należy kupić na początku?

Zestaw startowy jest najdroższy. Kosztuje średnio około 250 złotych i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z hybrydami. Można kupić akcesoria osobno, ale zestawy oferują lepszą wartość. Na pewno nie będziemy później żałować. Klasyczny lakier hybrydowy o pojemności 7 ml wystarcza mi zazwyczaj na około dziesięć aplikacji.

Akcesoria i lampy UV możesz kupić w popularnych sieciówkach. Przeglądaj regularnie gazetki Rossmanna, jeśli szukasz oszczędności.

Lampa UV

Po pierwsze, będziemy potrzebować lampy utwardzającej (UV lub LED). Warto wydać więcej na taką o większej mocy min. 24 W. Testowane przeze mnie latarki i mostki miały 9 W i nie utwardzały zbyt dobrze. Nie wykorzystamy tej metody na wycieczkę czy do naprawy pojedynczych gwoździ. Również warstwa nie będzie tak trudna, jak ta wykonana mocniejszą lampą. Zajmie nam to więcej czasu, a lakier nie będzie tak trwały.

Primer

Służy do oczyszczania płytki paznokcia. Jest pierwszą warstwą przed nałożeniem hybrydy. Zapewnia manicure'owi przyczepność i trwałość. Można wybrać lakier kwasowy lub bezkwasowy. Mają one różne składy chemiczne. Bezkwasowy jest mniej szkodliwy dla płytki paznokcia i polecany jest do słabych i zniszczonych paznokci. Ma silny, nieprzyjemny zapach. Moim zdaniem nie jest niezastąpiony. Może silnie oddziaływać na paznokcie i nie trzeba się martwić o krótki czas jego działania.

Clearer

Odtłuszczacz jest również znany jako środek czyszczący. Oczyszcza płytkę paznokcia i usuwa pyłki po opiłowaniu.

Blok polerski, oraz pilnik

Kluczowe jest dobranie odpowiedniej gradacji. Ja preferuję takie o gradacji między 180 a 240. Nie są zbyt twarde, ładnie zmatowią paznokcie, pozbędą się nierówności i nikomu nie zrobią krzywdy.

Top coat, baza i lakiery hybrydowe

Kluczowe jest dobranie odpowiedniej bazy, lakieru utwardzającego i/lub topu. Możliwe jest stosowanie lakierów hybrydowych, ale nie jest to zalecane. Aby uniknąć nierówności na paznokciach należy nałożyć cienką warstwę. Możemy użyć jednego lub kilku kolorów w zależności od tego co przewidujemy dla manicure. Istnieje wiele opcji lakierów i ozdób do paznokci. Musisz tylko pomyśleć o tym, co możesz stworzyć na swoich paznokciach. Istnieje wiele opcji dla kreatywnych projektów paznokci. Olej do skórek jest niezbędny na końcu tego całego procesu.

Jak zrobić hybrydę Poprawne wykonanie krok po kroku

  • Możesz spiłować paznokcie w preferowanym kształcie oraz odsunąć lub odciągnąć skórki. Opiłuj paznokcie o 180-240, a następnie zmatuj ich powierzchnię za pomocą bloku polerskiego.
  • Użyj dużego pędzla aby odkurzyć powierzchnię. W razie potrzeby użyj cleanera lub primera, aby usunąć wszelkie pozostałości.
  • Należy nałożyć lakier bazowy - ważne jest, aby nie najechać na skórki. Jeśli wylejesz coś poza obrys, manicure hybrydowy może nie trzymać się dobrze i mogą powstać pęcherzyki powietrza. Najlepiej nałożyć cienką warstwę na bazę, top coat i kolor.
  • Pozostaw do utwardzenia w lampie UV na 120 sekund (czas utwardzania będzie różny w zależności od mocy lampy i rodzaju topu, bazy czy lakieru hybrydowego).
  • Pomaluj pierwszą warstwę.
  • Jeśli masz jasny lakier, pozostaw go w lampie na 120 sekund. Jeśli masz ciemniejszy lakier, polecam odczekać 180 sekund.
  • Nałóż drugą warstwę koloru i pozostaw ją do wyschnięcia w lampie na 120/180 sekund.
  • Jeśli kolor jest wystarczająco intensywny, nie nakładamy więcej koloru. Jeśli kolor nie jest skończony, powtarzamy poprzedni krok.
  • Nakładamy top coat i pozwalamy mu wyschnąć w lampie przez 120 sekund.
  • Używamy zmywacza, aby usunąć tłustą warstwę skóry paznokcia. Voila!!! Teraz nasz manicure hybrydowy jest kompletny. To wcale nie było takie trudne!

Między warstwami nie używam preparatu oczyszczającego. Choć wiem, że niektóre dziewczyny go używają, ja uważam, że ta lepka warstwa sprawia, że całość lepiej się trzyma i dłużej się utrzymuje. Im cieńsza warstwa, tym lepiej. Nakładanie grubych warstw nie zaoszczędzi Wam czasu. Czas utwardzania w przypadku lampy LED będzie wynosił około 30 sekund, ale to zależy od tego, jak mocne jest urządzenie. Możesz dokonywać poprawek i zmieniać kształt lakieru, o ile nie jest on utwardzany w lampie.

Nie wolno dopuścić do kontaktu z lakierem do włosów. Spowoduje to powstanie pęcherzyków powietrza i boki włosów zaczną wypadać. Używaj tylko produktów, które mają potwierdzoną skuteczność. Aliexpress to świetne miejsce na zakupy, dzięki temu moja koleżanka nabawiła się alergii.

Zestaw zazwyczaj jest wart swojej ceny już po 5 użyciach. Zarówno oszczędności finansowe, jak i czasowe są znaczne. Zajmuje mi to dużo, ale nie muszę na nikim polegać. Mogę to zrobić wtedy, kiedy mi to odpowiada i kiedy jest to wygodne dla mojego harmonogramu.

Czy lubicie paznokcie hybrydowe? Czy jednak klasyczne lakiery do paznokci są najlepsze?

Pomysły na modny manicure hybrydowy 2020

Klasyka

Klasyka jest zawsze w stylu, więc jeśli kochasz delikatne i uniwersalne wzory na paznokciach, każdy odcień beżu lub inny neutralny kolor będzie działać.

Pastele

Pastele są z powrotem w modzie, nawet jeśli chodzi o manicure hybrydowy. Będą wyglądać świetnie, niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz.

Kolory

Trend manicure hybrydowego zawładnął w tym roku trendem kolorystycznym. Można eksperymentować z różnymi kolorami i dowolnie je mieszać.

Top