• 17 kwietnia 2024

Żałuję opalania, miałam ich kilka. Jeśli ktoś wie, jak pozbyć się sztucznej opalenizny z rąk, to jest to pastelowa szkocka redaktorka działu urody z ograniczoną cierpliwością i nieograniczoną ilością nowych samoopalaczy do wypróbowania.

Nawet najlepszy samoopalacz może pójść źle. Jeśli jakaś katastrofa związana z opalenizną przychodzi ci do głowy, to ja prawdopodobnie jej doświadczyłam, a także wiele innych, których nie jesteś w stanie doświadczyć (pojedynczy, świetlisty ślad po łzie na złotej twarzy na weselu, ktokolwiek?). Ale jednym ze szczęśliwych efektów ubocznych moich przygód z brązem jest to, że jestem teraz wyposażona w sprzęt do radzenia sobie z każdym problemem, który może się pojawić.

A jeśli chodzi o problemy z opalaniem, poplamione dłonie są tam na samym szczycie. Nie da się ich zakryć rękawiczkami, chyba że jest najciemniejsza zima lub bierzesz udział w balu w Bridgerton. Ponadto, mandarynkowe dłonie i terakotowe skórki nie tylko mówią o amatorach fałszywej opalenizny, ale także sprawiają, że wyglądasz trochę, cóż, brudno i niemyto, szczerze mówiąc.

Warto więc dowiedzieć się, jak usunąć sztuczną opaleniznę i naprawić sytuację. A naprawisz ją dzięki tym wypróbowanym i przetestowanym metodom, które pozwolą ci pozbyć się opalenizny. Są one wydajne, skuteczne i obejmują produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu. Mandarynkowe rękawice odejdą.

Wszystkie sposoby, które znam, jak pozbyć się sztucznej opalenizny z rąk

1. Stwórz barierę blokującą plamy

Jak w, nie dostać opaleniznę na rękach w pierwszej kolejności. Irytujący początek, ale zapobieganie jest o tyle łatwiejsze niż leczenie, że najlepszą radą jaką mam jest to: Barierowy krem. To jest wzięcie jakiegokolwiek starego, grubego, okluzyjnego kremu nawilżającego, który masz w pobliżu i rozprowadzenie go na dłoniach przed nałożeniem samoopalacza.

Blokuje to wchłanianie aktywnego składnika opalenizny - DHA, który reaguje z martwymi komórkami na powierzchni skóry, tworząc złoty odcień. Użycie kremu barierowego powstrzyma DHA przed wniknięciem w Twoje dłonie, gdzie grubsza skóra i więcej martwych komórek = szybki rozwój opalenizny i nieracjonalnie intensywny kolor. Zaawansowana rada: Dyrektor ds. konta Beauty i profesjonalny opalacz natryskowy, Harriet Morrall (otwiera się w nowej zakładce), powiedziała mi podczas śniadania, aby wziąć nadmiar kremu na palce i utworzyć lekki "półksiężyc" w miejscu, gdzie dłoń styka się z nadgarstkiem, aby uzyskać bezproblemowe połączenie.

(otwiera się w nowej zakładce)

Palmer's Cocoa Butter Formula Original Solid Jar | RRP: $4.65/£3.65
Idealny gęsty, łatwy do opanowania krem nawilżający do stosowania jako krem barierowy. Głęboko odżywia również suche miejsca, takie jak łokcie i kolana, dzięki czemu stanowi świetny, wszechstronny produkt przygotowujący do opalania.


2. Wycieraj, nie myj

Jeśli Twoja opalenizna zaczyna się rozwijać i możesz już zauważyć osad czający się u nasady dłoni, nie zaczynaj mydlić się i szorować jak Lady Makbet. "Nie możesz myć rąk po użyciu opalenizny, ponieważ może to spowodować smugi i zmycie opalenizny całkowicie, pozostawiając białe ręce!" zgadza się Nadia Suliaman, współwłaścicielka ekskluzywnego salonu Forbici London (otwiera się w nowej zakładce), partnera salonu Treatwell.

Zamiast tego weź ściereczkę (najlepiej z mikrofibry lub muślinu, ale róg ręcznika do herbaty też się nada), zwilż ją i delikatnie przetrzyj dotknięte miejsce tam i z powrotem. Dobrym pomysłem jest również lekkie przetarcie skórek, ponieważ DHA działa na suchą skórę jak osy na puszkę Coca-Coli. Bądź szybki, ukierunkowany, a także bardzo delikatny przy odkręcaniu kranów, aby uniknąć rozpryskiwania wody i rozpryskiwania opalenizny na ramionach. Been there.

(otwiera się w nowej karcie)

Magnitone London WipeOut! The Amazing MicroFibre Cleansing Cloth | RRP: $20/£12

Ultra sprytne i zaawansowane technologicznie ściereczki, które nie tylko ścierają nadmiar opalenizny, ale faktycznie wyciągają brud ze skóry przy użyciu samej wody. Ponadto, warto mieć je przy sobie, ponieważ służą również do ekologicznego usuwania makijażu.


3. Rozbij DHA

Spłukałeś swój kolor samoopalacza, aby odsłonić ciało, które mówi "dwa tygodnie w Santorini", ale ręce, które mówią "dwa tygodnie bez mydła". Składniki, o których wiadomo, że są złe dla sztucznej opalenizny, a zatem dobre w jej usuwaniu, to oleje i kwasy do pielęgnacji skóry. Największy sukces odniosłam łącząc oba te składniki. Przygotuj się z kwasem glikolowym peelingu lub toner, jak Pixi Glow Tonic, aby poluzować połączenia między martwymi komórkami skóry, slather olej na obszarze, aby zmiękczyć je, a następnie delikatnie buff z tkaniny do przesunięcia.

Internet sugeruje, że moczenie rąk w ciepłej wodzie i soku z cytryny może pomóc. Osobiście uważam, że jest to: a) dość nieskuteczne i b) sprzeczne z intuicją, ponieważ może pozbawić opalenizny przednią część dłoni, pozostawiając upiorne "rękawiczki", które wyglądają równie szalenie, jak brudne mitenki. Jeśli wybierasz się na szlak cytryny, bądź ukierunkowana, "możesz użyć cytryny i peelingu solnego na dłonie, pomoże to rozjaśnić część opalenizny, ale nie usunie jej całkowicie" - radzi Suliaman.

(otwiera się w nowej zakładce)

Oskia Micro Exfoliating Balm | RRP: $85/£54

Ten luksusowy balsam łączy w sobie tony olejków pielęgnacyjnych z fizycznymi cząsteczkami złuszczającymi. Oczywiście, został zaprojektowany do stosowania na twarzy i sprawia, że piękny glow-boosting maska w między selfie katastrofy opalania.


4. Użyj narzędzia do złuszczania na sucho

W przypadku szczególnie uporczywych plam z opalenizny, których nawet kombinacja kwasu i oleju nie jest w stanie usunąć, odrobina starego, dobrego smaru z fizycznym środkiem złuszczającym powinna cię uratować. Każdy z najlepszych narzędzi do złuszczania ciała może pracować, więc loofahs, suche szczotki ciała, lub mój osobisty ulubiony, koreański skincare peeling 'mitts' można kupić na Amazon za orzeszki ziemne. Użyj go na sucho dla maksymalnej odporności i skuteczności.

Ponownie, być bardzo ukierunkowane i bardzo ostrożny, pocierać tam i z powrotem na dotkniętym obszarze tylko, i nie szorować się czerwony surowy. Na koniec nałóż odrobinę czegoś odżywczego, co również zawiera olej, aby podwoić efekt przesunięcia opalenizny. Będziesz cieszyć się natychmiastową gratyfikacją za swoje wysiłki, które z czasem będą coraz lepsze, ponieważ martwe komórki, które zostały zmiękczone i rozluźnione, naturalnie odpadną.

(otwiera się w nowej zakładce)

St Tropez Tan Remover Mitt | RRP: $10/£6
Zawsze ufaj marce opalającej, że oferuje skuteczne złuszczanie, które może przesunąć złą pracę brązującą. Ta rękawica może być używany na mokro lub na sucho i można być tak delikatne lub tak bezlitosne, jak trzeba. Solidna inwestycja.

  • St Tropez Tan Remover Mitt na Amazon za $10.26 (otwiera się w nowej karcie)

I wreszcie... Jeśli miałeś katastrofę fake tan od góry do palców i chcesz zadzwonić całą rzecz off, nie ma potrzeby, aby slather na pracy dużo cytryny i soli peeling. Zamiast tego weź gorącą kąpiel (opalenizna nie znosi pary), wlej do niej trochę gumki do usuwania opalenizny i porządnie się wymocz.

(otwiera się w nowej zakładce)

Rose & Caramel Purity Self Tan Removing Bubble Bath | RRP: £22.99 (tylko w Wielkiej Brytanii)

Potrzebujesz około pół godziny, aby zrobić swoje i najlepiej połączyć to z fizycznym złuszczaniem przy użyciu luffy lub rękawicy. Jeśli opalenizna jest szczególnie nierówna, nałóż odrobinę płynu podczas kąpieli.

  • Rose & Caramel Purity Clear Self Tan Removing Bubble Bath w Feelunique za £22.99 (otwiera się w nowej zakładce)

Top