• 17 kwietnia 2024

Jeśli chodzi o screentime, wszyscy jesteśmy świadomi, że mniej czasu przed naszymi telefonami i urządzeniami jest zwykle lepszą opcją.

Ale z pracą, rodziną i ciągłym strumieniem powiadomień z mediów społecznościowych, może być trudno umieścić swoje w dół i interakcji z otaczającym światem.

Jednak ta najnowsza wiadomość może sprawić, że jeszcze raz pomyślisz. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Estee Lauder, niebieskie światło emitowane przez nasze ekrany może powodować uszkodzenia komórek naszej skóry.

Wyniki badań wykazały, że niebieskie światło - pochodzące z promieni LED - ma duży wpływ na "naturalny rytm nocny" komórek naszej skóry.

Ale co to dokładnie oznacza?

Powiedzieli: "Oznacza to, że nocna ekspozycja na niebieskie światło może hamować naturalną nocną odnowę skóry, co może skutkować przyspieszonym starzeniem się skóry".

Ale na szczęście ikoniczna marka kosmetyczna wymyśliła sposób, aby spróbować zmniejszyć szkody wyrządzone przez niebieskie promienie na skórze - w szczególności na obszarze pod oczami, który jest o 40% cieńszy niż skóra twarzy w innych obszarach.

Estee Lauder wprowadziło na rynek TNEW Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Synchronized Recovery, aby spróbować zwalczyć oznaki przedwczesnego starzenia się skóry spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak zbyt częste korzystanie z telefonu.

Według nich, garnek kremu naprawi uszkodzoną i "niezsynchronizowaną" skórę, rozjaśni ciemne kręgi, a dzięki zastosowaniu przeciwstarzeniowego składnika, jakim jest witamina E, obroni przed kolejnymi uszkodzeniami.

Jesteśmy jak najbardziej za!

I chociaż produkt dopiero co trafił do sprzedaży, to już pierwsze osoby testujące wydają się być zachwycone rezultatami działania kremu Night Repair.

Według Estee Lauder, 95% kobiet zgodziło się, że ich okolice pod oczami wyglądały na mniej zmęczone po czterech tygodniach stosowania.

Krem jest już dostępny na terenie całego kraju w większości sklepów w cenie 43 funtów - znajdź swój w Boots lub online na wszystkich innych renomowanych stronach internetowych poświęconych urodzie i pielęgnacji skóry.

Jednak nie tylko na naszej skórze można dostrzec i odczuć uszkodzenia spowodowane przez niebieskie światło.

Badania wykazują, że ekspozycja na niebieskie światło w godzinach poprzedzających pójście do łóżka może w rzeczywistości tłumić melatoninę i opóźniać głęboki, regenerujący sen, którego potrzebujemy, aby funkcjonować każdego dnia.

Może być również szczególnie szkodliwe dla naszych oczu. Badania sugerują, że nadmierna ekspozycja na niebieskie światło może przenikać przez nasze oczy - i może nawet prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.

Najlepszą radą jest ograniczenie czasu spędzanego przy ekranie w największym możliwym stopniu - i, co niezwykłe, staraj się mrugać jak najczęściej podczas korzystania z urządzenia, aby utrzymać oczy w stanie nawilżenia i ograniczyć uszkodzenia.

Jeśli jednak nadal obawiasz się wpływu niebieskiego światła na swoją twarz, inne produkty również mogą pomóc w walce z uszkodzeniami...

Top