• 19 lipca 2024

Prawdopodobnie słyszałaś o olejku z drzewa herbacianego. Jest on popularnym składnikiem w pielęgnacji skóry, najlepiej znanym ze swoich zdolności do leczenia trądziku i wyprysków. Może Cię zaskoczyć fakt, że korzyści płynące z zastosowania tego naturalnego środka antyseptycznego wykraczają poza ogólne możliwości walki z pryszczami.

Czy robisz przejście do korzystania z bardziej naturalnych składników we wszystkich dziedzinach życia, lub słyszałem ktoś mówi o tej magicznej mocy olejku eterycznego, olejek z drzewa herbacianego jest doskonałą bronią, aby mieć jako część arsenału wellness.

Co to jest olejek z drzewa herbacianego?

Popularny olejek eteryczny, olejek z drzewa herbacianego jest produkowany przez ekstrakcję naturalnych pozostałości z liści drzew herbacianych w Australii. Drzewo to, należące do rodziny mirtowatych, które jest rdzennym mieszkańcem Australii, zyskało swoją nazwę od kapitana Jamesa Cooka, który zauważył, że rdzenni mieszkańcy przygotowują herbatę z liści tego drzewa ( uwagaredaktora : nie zaleca się spożywania olejku z drzewa herbacianego, ponieważ może być on toksyczny).

Obecnie olejek ten jest szeroko rozpowszechniony poza granicami ojczyzny i ma wiele zastosowań - wiele z nich okazało się korzystnych jako część regularnej pielęgnacji skóry (lub jako część domowego zabiegu na twarz), a także ogólnie dla naszego zdrowia. Olejek z drzewa herbacianego może być nawet stosowany jako naturalny środek dezynfekujący w domu - to się nazywa wszechstronność.

W większości przypadków olejek z drzewa herbacianego jest dostępny w małej butelce; wysokie stężenie olejku oznacza, że musi on być rozcieńczony w celu bezpiecznego i skutecznego użycia. Zawsze czytaj instrukcje na butelce.

Olejek z

drzewa herbacianego korzyściTen

leczniczy olejek eteryczny, który był szeroko stosowany przed wynalezieniem penicyliny, jest antybakteryjny, przeciwwirusowy, przeciwzapalny i przeciwgrzybiczny. Jeden z najpotężniejszych środków czyszczących natury, jest podstawą medycyny alternatywnej od wieków. Jego znane właściwości to:

 • Przeciwgrzybiczny: Zabija zarazki, wirusy i grzyby. Ten olejek eteryczny od dawna był stosowany w celu zapobiegania drobnym infekcjom i ochrony nas przed niechcianymi bakteriami.
 • Naturalny i wszechstronny: Można go bezpiecznie stosować na wszystkich rodzajach powierzchni - nie tylko na ciele, ale także wokół domu jako naturalny środek czyszczący.
 • Przeciwwirusowe: Olejek z drzewa herbacianego zawiera związek, który zwiększa aktywność zdrowych białych krwinek, dzięki czemu naturalna odporność Twojego organizmu jest silniejsza i lepiej radzi sobie ze zwalczaniem infekcji.

Kiedy stosować olejek z drzewa herbacianego w swojej

kosmetyczceOlejek z drzewa herbacianego jest naturalnie silnym środkiem dezynfekującym, więc choć zawsze należy skonsultować się z lekarzem w przypadku poważnych problemów, może się okazać, że można go stosować do wielu codziennych potrzeb. Ze względu na silne właściwości oczyszczające, olejek z drzewa herbacianego nie jest zalecany dla osób z egzemą lub innymi poważnymi wrażliwościami skóry.

 • Zapobieganie trądzikowi: Stosowanie olejku z drzewa herbacianego miejscowo może pomóc oczyścić skórę z czasem. Wiele osób uważa, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego jest doskonałym włączeniem do pielęgnacji skóry z trądzikiem, ponieważ może pomóc oczyścić pory i usunąć bakterie, które powodują nierówności i zaczerwienienia (jeśli podejrzewasz, że Twoje zaczerwienienie jest związane z trądzikiem różowatym, przeczytaj nasz przewodnik o tym, jak leczyć trądzik różowaty).
 • Stopa atlety: Jako środek przeciwgrzybiczy, olejek z drzewa herbacianego ma zdolność do pomocy w oczyszczaniu stopy atlety - przerostu grzyba, który może tworzyć nieprzyjemne zapachy. Przy stałym stosowaniu miejscowym przez dłuższy czas, olejek z drzewa herbacianego może pomóc złagodzić objawy tej i innych infekcji grzybiczych.
 • Odkażanie rąk: Zamiast używać dużych ilości alkoholu i wypełnionych chemią środków do odkażania rąk, sięgnij po olejek z drzewa herbacianego; działa on jak niezawodny naturalny środek dezynfekujący, który możesz stosować zarówno w domu, jak i w podróży.
 • Środek odstraszający owady: Owady nie lubią zapachu olejku z drzewa herbacianego, więc często stronią od jego zapachu (hurra!). Dyfuzuj go w powietrzu, aby pomóc wyeliminować robaki w domu.
 • Płyn do płukania ust: Olejek z drzewa herbacianego może być stosowany jako płyn do płukania ust, aby pomóc w zwalczaniu bakterii, które powodują nieświeży oddech, a także mają rękę w próchnicy zębów. Chociaż nie chcesz używać tylko olejku z drzewa herbacianego w swojej rutynie dentystycznej, jest to świetny dodatek do istniejących produktów. UWAGA: nie należy połykać tego rozwiązania, ponieważ drzewo herbaciane może być szkodliwe, jeśli zostanie połknięte.
 • Zapobieganie łupieżowi: Olejek z drzewa herbacianego może w niektórych przypadkach zmniejszyć produkcję łupieżu i pozostawić cię z mniejszą ilością swędzących białych płatków. Dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do najlepszego szamponu i odżywki dla Twojego rodzaju włosów lub wybierz markę, która już zawiera ten olejek eteryczny.

Skutki uboczne olejku z drzewa herbacianegoWhile

olejek z drzewa herbacianego

jest zazwyczaj dość bezpieczny w użyciu, niektóre miejscowe skutki uboczne mogą wystąpić u niektórych osób podczas stosowania tego olejku. Należą do nich:

 • Sucha, swędząca skóra
 • Zaczerwienienie i pieczenie
 • Podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne

Drzewo herbaciane jest przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego na skórę lub do stosowania jako naturalny środek czyszczący. Może być toksyczne po spożyciu, co może prowadzić do poważniejszych skutków ubocznych. Przechowuj go poza zasięgiem dzieci i pamiętaj, aby zawsze rozcieńczać ten olejek eteryczny przed użyciem.

Jak używać i stosować olejek z drzewa herbacianegoJak

wspomniano, jeśli używasz go miejscowo, będziesz musiał rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego w wodzie. Ponieważ różne marki mogą mieć różne poziomy rozcieńczenia, sprawdź zalecane rozcieńczenie na swojej butelce. Niektóre olejki z drzewa herbacianego są wstępnie rozcieńczone, co oznacza, że możesz od razu zacząć ich używać.

Olejek z drzewa herbacianego jest bezpiecznym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, który możesz stosować na wiele sposobów w swoim domu. Jest bezpieczny dla zwierząt i idealny, jeśli chcesz zmniejszyć narażenie swojej rodziny na działanie szkodliwych chemicznych środków czystości. Dodaj go do codziennej rutyny oczyszczania - czy to osobistego, czy domowego - aby zacząć doświadczać jego korzyści.

Produkty z olejkiem z drzewa herbacianego, które warto wypróbować

KitavaMD Tea Tree Spot Treatment

Najlepszą rzeczą w tej linii sformułowanej przez dermatologów jest badanie, które przechodzi do proporcji stosowanych w ich produktach. To leczenie trądziku jest bogaty, smarowania, może być stosowany dwa razy dziennie, a przede wszystkim, super skuteczne przeciwko plam bez nadmiernego podrażnienia lub suchości.

 • KitavaMD Tea Tree Spot Treatment w KitavaMD za 14 USD

Biossance Squalane + Tea Tree Balancing Oil

Olejki na trądzik nie muszą być wysuszające, co widać w przełomowej formule Biossance. Łącząc olejek z drzewa herbacianego z północnej Australii, który oczyszcza skórę z superstar składnikiem skwalanem, który utrzymuje wilgoć, ta wegańska mieszanka pomaga pozbyć się zaczerwienień, erupcji i zminimalizować widoczne pory.

 • Biossance Squalane + Tea Tree Balancing Oil w Sephora za 49$.

Paul Mitchell Tea Tree Special Shampoo

Ten najlepiej sprzedający się, bezpieczny dla koloru szampon posiada specjalny kompleks "tingle" z drzewa herbacianego, lawendy i mięty pieprzowej, który pobudza skórę głowy, a drzewo herbaciane pomaga oczyścić włosy z zanieczyszczeń i pozostawia je super czyste i błyszczące.

Najlepsze oferty Paul Mitchell Tea Tree Special ShampooObniżona cena$37.50$27.10View$29.99ViewObniżonacena$34.99$31.49ViewShowMore DealsSprawdzamycodziennie ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cen.

Top