• 22 czerwca 2024

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy typu "zrób to sam", nauka o tym, jak pozbyć się zaskórników lub zafundować sobie bujne zabiegi pielęgnacyjne, a wszystko to w zaciszu własnego domu, stała się integralną częścią naszych codziennych schematów i poszukiwań w zakresie dbania o siebie. I podobnie jak w przypadku maskary, czy też wykwitów związanych z używaniem maseczki przez dłuższy czas, zaskórniki są jednym z tych problemów skórnych, z którymi czasami wydaje się, że nie da się walczyć bez pomocy wyszkolonego profesjonalisty.

Chociaż może być kuszące, aby samemu zająć się swoimi zaskórnikami, zalecamy wstrzymanie się do czasu, aż przeczytasz, co mają do powiedzenia eksperci. Nauka, jak pozbyć się zaskórników nie jest tak prosta, jak chwycenie lusterka powiększającego i ruszenie do miasta, ale z odpowiednimi produktami i poradami ekspertów, możesz pozbyć się zaskórników tak sprawnie i skutecznie, jak profesjonalista, a co ważniejsze, zapobiec przyszłym wypryskom i utrzymać czystą, jasną i zdrową cerę.

Czym są

zaskórniki?

Po pierwsze, czym są zaskórniki? Zanim zajmiemy się szczegółami tego, jak pozbyć się zaskórników (a nawet dalej w swojej podróży po piękno DIY, zdobywając najlepszy dostępny podkład do ukrycia wszelkich skaz), powinniśmy najpierw dowiedzieć się, z jakim rodzajem skazy mamy do czynienia. Zaskórnik jest łagodną formą trądziku, który tworzy się, gdy otwór w mieszku włosowym zatyka się od nagromadzenia nadmiaru sebum, olejów i martwych komórek skóry. To tworzy comedo, lub guzek, który zmienia kolor na czarny (stąd nazwa), gdy skóra jest otwarta i jest dotleniona lub wystawiona na działanie powietrza. Jeśli skóra nad zaskórnikiem pozostaje zamknięta, pozostaje on białą główką.

Powszechne przyczyny powstawania zaskórników obejmują nadmierne wydzielanie sebum (zwłaszcza jeśli masz tłusty typ skóry), niedostateczne złuszczanie, gromadzenie się bakterii i, tak, wahania hormonalne, a nawet niektóre leki, takie jak kortykosteroidy i androgeny.

Jak pozbyć się zaskórników1

.

Wybierz chemiczny środek

złuszczającyPorozmawialiśmy z Rachel Liverman, dyrektorem generalnym i współzałożycielem Glowbar, o najskuteczniejszym sposobie pozbycia się kłopotliwych zaskórników. "Zalecamy comiesięczne profesjonalne zabiegi u lekarza medycyny estetycznej, który pomoże Ci oczyścić te trudne do zdobycia zaskórniki w bezpieczny, niebrudzący sposób" - mówi Rachel. "Dodatkowo zalecamy stosowanie chemicznego środka złuszczającego, aby utrzymać martwy naskórek w ryzach, dzięki czemu Twoje pory pozostaną czyste i unikniesz kolejnych wyskoków lub zaskórników. "

Rachel zaleca regularne stosowanie maseczki Environ Revival Masque, która jest specjalnie ukierunkowana na zas

kórniki.

Ta maska "liftingująca w słoiku" jednocześnie poprawi ogólny wygląd i samopoczucie Twojej skóry, pozostawiając pory czyste i wolne od przyszłych zaskórników.

Today's best Environ deals$97.49ViewDealSprawdzamy ponad 250 milionów produktów każdego dnia w poszukiwaniu najlepszych cen2

.

Unikaj ostrych, ściernych

peelingówRozmawialiśmy również z profesjonalną makijażystką Batya Reyz, założycielką Sukiru Beauty, o tym, jak stworzyć rutynę pielęgnacyjną, która będzie ukierunkowana na zaskórniki i zapobiegnie przyszłym wypryskom. Najlepszym rozwiązaniem jest przecież zapobieganie, a zwalczanie zaskórników u ich źródła to pewny sposób na pozbycie się tych uciążliwych wyprysków raz na zawsze.

Batya zauważa, że w przeciwieństwie do powszechnych błędnych przekonań, zaskórniki nie są brudem czy zanieczyszczeniami, ale raczej utlenionym martwym naskórkiem, który z czasem zatyka pory. Przede wszystkim przestrzega przed stosowaniem pasków do oczyszczania porów, które, choć są bardzo przyjemne w użyciu, wyrywają jedynie zaskórniki wraz ze zdrowymi komórkami. To może nie tylko powiększyć pory, ale może spowodować, że zaskórniki wrócą z zemsty i więcej miejsca do wzrostu w dłuższej perspektywie. Zaleca ona również trzymanie się z dala od peelingów z ciężkimi plastikowymi kulkami, które obiecują złuszczać i usuwać nagromadzony martwy naskórek, ponieważ produkty te mogą również odrywać się od zdrowej skóry (pamiętasz te ziarniste peelingi do twarzy popularne w latach 90-tych? Tak, pozbądź się ich).

3. Stosuj BHA lub kwas salicylowy do tonizowania po oczyszczaniuBatya

zaleca stosowanie kwasu BHA/salicylowego jako toniku, jak Some By Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner, raz dziennie lub kilka razy w tygodniu, w zależności od tego, jak suchy jest Twój typ skóry. Osoby z bardziej tłustą skórą powinny używać go częściej, podczas gdy osoby z normalną i suchą skórą powinny używać go rzadziej, upewniając się, że celują w konkretny obszar, w którym żyją zaskórniki. Kwas salicylowy wejdzie głęboko w pory i złuszczy martwe komórki skóry, pozbywając się zaskórników i zapobiegając powstawaniu nowych.

Today's best Some By Mi deals$14.70ViewDeal$17.15ViewDealShowMore DealsSprawdzamy ponad 250 milionów produktów każdego dnia w celu uzyskania najlepszych

cenRównowaga

olejowa

jest nazwą gry zapobiegania zaskórnikom.

(Image credit: Getty Images

)4. Spróbuj cotygodniowej maski oczyszczającejBatya

zaleca również stosowanie Aztec Secret Indian Healing Clay Deep Pore Cleansing Facial & Body Mask raz lub dwa razy w tygodniu. Ta gliniana maska działa jak magnes, który wyciąga zanieczyszczenia z głębi skóry. Wykonane w 100% z naturalnej glinki bentonitowej wapnia, ta maska pomaga oczyścić zaskórniki i może pomóc w długoterminowych blizn trądzikowych, jak również.

Today's best Aztec Secret deals208 Amazon customer reviews☆☆☆☆☆$9.99ViewDeal$12.23ViewDealShowMore DealsSprawdzamyponad 250 milionów produktów każdego dnia, aby uzyskać najlepsze ceny5

.

Leczenie punktowe w

razie potrzebyDodatkowo

, stosowanie leczenia punktowego z nadtlenkiem benzoilu, jak La Roche-Posay Effaclar Duo Dual Acne Spot Treatment Cream with Benzoyl Peroxide, może być skutecznym sposobem zwalczania zaskórników. Batya sugeruje ten zabieg jako sposób na zapewnienie, że więcej martwych komórek skóry nie będzie nadal budować w swoich porach.

Dzisiaj najlepsze oferty La Roche-Posay $19.99ViewDeal $20.99View DealSprawdzamy ponad 250 milionów produktów każdego dnia w poszukiwaniu najlepszych cen6

.

Zrównoważ go z nawilżającym moisturizerIntroducing

tak wiele nowych chemikaliów do swojej rutyny, podczas gdy bardzo skuteczne, może być również jarring dla tych z bardziej wrażliwej skóry. Ważne jest, aby zrównoważyć swoją rutynę za pomocą nawilżającego kremu, aby zapewnić skórze równowagę i zdrowie. Tatcha The Water Cream Oil-Free Pore Minimizing Moisturizer to idealny krem nawilżający do twarzy, który spełnia podwójną rolę - nawilża i zmniejsza pory. Dzięki zawartości dzikiej róży japońskiej i japońskiej lilii lamparciej krem ten wspomaga naturalne krążenie i przywraca równowagę skórze.

Wzwiązku z tym, że jest to produkt, który może być wykorzystywany przez wiele osób, anie tylko przez osoby, które nie są w stanie go używać, nie ma możliwości,

aby go używać. W związku z tym, że jest to produkt, który może być wykorzystywany przez osoby, które nie są w stanie go używać, nie ma możliwości, aby

go używać.

W przeciwnym razie, trzymając się konsekwentnie rutyny walki z zaskórnikami, takie jak to, z naciskiem na zdrowe regularne złuszczanie i tonizowanie, może pomóc powitać gładsze, wolne od zaskórników dni przed. Powodzenia!

woman&home dziękuje Rachel Liverman z Glowbar i Batya Reyz z Sukiru Beauty za ich czas i doświadczenie.

Najlepsze oferty na walkę z zaskórnikamiEnviron Revival Masque$97.49ViewDealSeeall pricesSomeBy Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle$14.70ViewDealSeeall pricesAztecSecret Indian Healing Facial Clay$12.23ViewDealSeeall pricesTatchaThe Water Cream Oil-Free Pore$69ViewDealSeeallpricesSprawdzamy codziennie ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cen.

Top