• 17 kwietnia 2024

Najlepsze środki do usuwania zaskórników występują w wielu postaciach - od maseczek i pasków po peelingi i narzędzia do ekstrakcji. Ale jeśli chodzi o skuteczne usuwanie zaskórników - i upewnienie się, że nie powrócą - najważniejszym czynnikiem jest tak naprawdę Twoja metoda. Możesz regularnie stosować wszystkie rzekomo najlepsze środki do usuwania zaskórników i nadal nie mieć szczęścia (lub bardzo mało), jeśli nie przestrzegasz właściwych procedur.

"Zaskórniki są rodzajem trądziku, który występuje, gdy olej i martwe komórki skóry mieszają się wewnątrz porów, a następnie są narażone na działanie powietrza", wyjaśnia dermatolog i chirurg dermatologiczny dr Dennis Gross. "Mogą one wystąpić z wahań w produkcji oleju z powodu zmian hormonalnych lub stresu. Ten olej może stać się uwięziony wewnątrz porów z martwych komórek skóry, a gdy narażone na działanie tlenu, może stwardnieć i pojawiają się jako czarne, podniesione guzki. "

Oznacza to, że zasadniczo, klucz do usuwania zaskórników w rutynie pielęgnacji skóry dla trądziku leży w zapobieganiu. Im mniej oleju i martwych komórek skóry nagromadzenie masz na skórze, tym mniej zaskórników będzie w stanie rozwijać. "Polecam delikatne codzienne złuszczanie chemiczne. Ważne jest, aby konsekwentnie złuszczać, aby zapobiec zatykaniu się skóry w pierwszej kolejności" - zgadza się dr Gross. Jeśli chcesz usunąć głębokie zaskórniki, to najlepiej zostawić to profesjonalistom.

Jeśli

jednak masz powierzchniowe wypryski, połączenie ukierunkowanych formuł i najlepszych na rynku urządzeń do pielęgnacji skóry może pomóc Ci w bezpiecznym usuwaniu zaskórników, zapewniając gładką i promienną skórę.

Jaki jest najlepszy produkt do pozbycia się zaskórników?

Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się zaskórników, ważne jest również, aby delikatnie otworzyć pory przed złuszczaniem lub użyciem jakichkolwiek narzędzi, dlatego zalecamy spryskiwanie skóry ciepłą wodą lub wcześniejsze wykonanie parowania twarzy - możesz nawet zainwestować w jeden z najlepszych

urządzeń

do parowania twarzy.

Następnie, Dr Gross zaleca wybieranie preparatów, które wykorzystują następujące składniki:

  • AHA/BHAs: Istnieje wiele debat wokół AHA vs BHA, ale Dr Gross zaleca połączenie tych dwóch. "Koktajl alfa-hydroksykwasów i beta-hydroksykwasów odbarczy pory, zwiększy obrót komórek i pomoże utrzymać skórę naturalnie nawilżoną".
  • Kwas salicylowy: To jest "rodzaj BHA, który został udowodniony, aby rozpuścić olej i zanieczyszczenia wewnątrz porów", wyjaśnia Dr Dennis. Zaproponowaliśmy kilka naszych ulubionych produktów z kwasem salicylowym do usuwania zaskórników poniżej.
  • Retinol: Dr Gross radzi, że to "zwiększa obrót komórek i utrzymuje okładziny porów w czystości". Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych kremach i serum z retinolem, aby zobaczyć, które z nich najlepiej byłoby włączyć do swojej rutyny pielęgnacji skóry.
  • Terapia światłem LED: "Szukaj urządzenia z certyfikatem FDA z czerwonym i niebieskim światłem LED, ponieważ czerwone światło zmniejszy stan zapalny i zaczerwienienie, podczas gdy niebieskie światło zabija bakterie powodujące trądzik" - radzi dr Gross. Nasz przewodnik po najlepszych urządzeniach do terapii czerwonym światłem w domu ma wiele odpowiednich opcji do wyboru.

Wibrujące narzędzia do twarzy, które wymieniliśmy poniżej, mogą również pomóc w usunięciu zaskórników, przed użyciem peelingu lub maseczki z glinki, aby je przyciągnąć. Jeśli masz skłonność do zaskórników, pamiętaj o stosowaniu naszych technik zapobiegawczych po usunięciu tego, co już się tam znajduje. Oczyszczaj skórę z martwych komórek naskórka i zawsze dbaj o nawilżenie. To powstrzyma Twoje gruczoły łojowe od przechodzenia do nadmiaru, aby próbować i utrzymywać skórę nawilżoną.

Najlepsze środki do usuwania zaskórników, według naszych ekspertów w dziedzinie urody

(Image credit: Dermaflash

)1. Dermaflash Dermapore

Najlepszy zaskórnik

ogólnieSpecyfikacjaRRP

: $99/£89Typ produktu: Dermaplaning toolDlaczegojest dobry do usuwania zaskórników: Dislodges i wypycha zaskórniki podczas mycia porówReasons

to

buy+Canbe used on wet skin+Visibly effective +HelpsskincareabsorbReasons

to

avoid-Atreatment that requires a little time and effortToday's Best DealsView at Macy'sView at SephoraView at NET-A-PORTERSee all prices (10 found

)If patience is definitely not a virtue you possess and you want the very best blackhead remover tool that will push out each and every

blackhead,

wtedy to naprawdę jest jeden, aby przejść do. Jak pełny hydrafacial w jednym zgrabnym, małym, podręcznym narzędziu, to urządzenie ma dwie funkcje - jedną do wydobywania złogów, zanieczyszczeń i zaskórników, a drugą do pomocy w skuteczniejszym wnikaniu w skórę Twoich formuł pielęgnacyjnych opartych na rezultatach.

W przeciwieństwie do większości narzędzi do twarzy, Dermapore jest przeznaczony do stosowania na wilgotnej

skórze.

Dzieje się tak dlatego, że prąd emitowany przez urządzenie wpycha wodę w głąb porów, a następnie wypycha ją z powrotem, gdy szpatułka przesuwa się po skórze - w istocie przemywa każdy z porów, dzięki czemu wszelkie nagromadzone osady zostają wypłukane i wypchnięte. Rezultaty są widoczne od razu, ponieważ nie tylko szpatułka usuwa obrzydliwie satysfakcjonującą warstwę złogów, ale również skóra wygląda natychmiast na bardziej czystą. Może nie działa na bardzo głębokie zaskórniki (bo tymi powinien zająć się profesjonalista), ale na powierzchniowe zaskórniki i widocznie zablokowane pory daje natychmiastowe rezultaty. Zastosowanie wody oznacza również, że urządzenie przesuwa się po skórze bardziej komfortowo niż niektóre inne urządzenia, które mają tendencję do ciągnięcia suchej skóry.

Po oczyszczeniu porów, można następnie użyć drugiej strony szpatułki, aby uzyskać jak najwięcej z serum

.

Krótkie impulsy wibracji rozbijają formułę na mniejsze cząsteczki i wpychają je dalej w głąb skóry - co w naszym przypadku doprowadziło do wyraźnego rozjaśnienia cery po zastosowaniu naszego najlepszego serum z witaminą C oraz do uczucia świeżości i nawilżenia po zastosowaniu naszych najlepszych produktów z kwasem hialuronowym. Urządzenie jest stosunkowo łatwe w użyciu - pamiętaj tylko, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia skóry. Jest to jednak zdecydowanie najlepszy produkt do usuwania zaskórników, który pozwala na fizyczne usunięcie złogów bez konieczności wydawania pieniędzy na profesjonalny zabieg.

(Image credit: CurrentBody

)2. CurrentBody Skin Mini Microderm

Najlepszy blackhead remover dla porów

nosaSpecificationsRRP

: $65/£49.99Typ produktu: Pore vacuumWhyit's good for removing blackheads: Sucks away dead skin cells and dislodges blackheadsReasons

to

buy+Comfortablelevel of suction+Glides smoothly+Tiltedhead for streamlined movement+Conicaltip for awkward areas+Quick andeasy to useReasons to avoid-Nonefor us!Today's Best DealsCheck AmazonView at CurrentBodyWhile

pore vacuums work fantastically for preventing blackheads, some can also help with blackhead removal too. Nie będą one zasysać zaskórników w przyjemny sposób, którego możesz się spodziewać, ale mogą być niezbędne, jeśli chodzi o przygotowanie zaskórników do usunięcia. Najlepiej stosować je do zaskórników powierzchniowych, a nie głębokich.

Odkurzacz

do porów może być pierwszym krokiem do usunięcia zaskórników, ponieważ wibracje powodują ich rozluźnienie, co ułatwia ich późniejsze usunięcie - albo za pomocą narzędzia, peelingu do twarzy lub (nie mówcie ekspertom, że to powiedzieliśmy) poprzez ich wyciśnięcie.

Zaprojektowany do stosowania na suchej skórze, przesuwa się po skórze łatwiej niż jakiekolwiek inne urządzenie do suchej skóry, które testowaliśmy, bez przeciągania i dyskomfortu. Pomaga w tym stożkowa końcówka i odpowiednie nachylenie głowicy, które ułatwiają poruszanie się. Urządzenie może poszczycić się imponującą siłą ssania, nawet na najniższym ustawieniu - w przeciwieństwie do podobnych urządzeń (które sprawiały wrażenie, jakby niemalże przeprowadzały zabieg cuppingu), nie zasysa ono zbyt dużej ilości skóry na raz ani nie zatrzymuje się w jednym miejscu. Skromna dysza sprawia, że jest to najlepsze urządzenie do usuwania zaskórników z nosa, ponieważ można go wygodnie używać wokół kłopotliwego obszaru nosa - gdzie zaskórniki mogą być bardzo powszechne. Jest również wyposażony w przemyślane funkcje, takie jak pełne naładowanie, jak tylko wyjdzie z pudełka i wykres, który pokazuje kierunek, w którym należy poruszać się na każdym innym obszarze twarzy.

A jeśli chodzi o wyniki, to zostawił nas mile zaskoczony

.

Nie tylko pozostawia cerę jaśniejszą i czystszą dzięki swojej magii złuszczania, ale przy pierwszym użyciu faktycznie udało się usunąć kilka zaskórników, które gładko wyślizgnęły się następnego dnia. Imponujący wielozadaniowy produkt dla każdego, kto potrzebuje pielęgnacji skóry tłustej lub skłonnej do wyprysków.

(Image credit: PMD

)3. PMD Personal Microderm Pro

Najlepsze narzędzie do usuwania zaskórników w celu zapobiegania gromadzeniu

sięSpecificationsRRP

: $199/£179Typ produktu: Pore vacuumWhyit's good for removing blackheads: Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez odsysanie wszystkich martwych komórek skóryPowody, dla których warto kupić+Dostosowywany poziom

złuszczania+Gładko

się przesuwa+Pozostawiaskórę jasnąPowody, dla których warto unikać-Nie może dotrzeć do kłopotliwych miejscToday's Best DealsView at Best BuyView at Macy'sView at SephoraSee all prices (13 found

)Kiedy większość z nas myśli o usuwaniu zaskórników, wyobrażamy sobie schludne małe odkurzacze porów, które wysysają wszystkie śmieci w jednym szybkim uderzeniu. Niestety, te potężne urządzenia nie są dostępne dla nas, zwykłych śmiertelników, którzy nie posiadają kwalifikacji dermatologicznych. Jednakże, odkurzacze do porów mogą być przydatne w usuwaniu - lub raczej zapobieganiu - zaskórników. Głównym celem odkurzacza do porów jest złuszczanie skóry - tj. odsysanie wszystkich martwych komórek skóry, które powodują gromadzenie się w naszych porach i utleniają się, stając się zaskórnikami.

PMD Personal Microderm Pro jest prawdopodobnie jednym z najlepszych urządzeń do tego celu, ponieważ szczyci się silnym, ale wygodnym ssaniem i jest wyposażony w szereg dysków złuszczających, które kontrolują poziom mikrodermabrazji (proces, który zasadniczo złuszcza skórę za pomocą kryształków, a następnie odkurza martwe komórki skóry), który wykonuje. To sprawia, że jest to dobry wybór dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ najniższy dysk został zaprojektowany tak, aby był delikatny. Przesuwa się ona stosunkowo gładko po skórze, nie powodując zakleszczeń ani siniaków - należy tylko pamiętać, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku. Może być nieco kłopotliwe w okolicach nosa, ponieważ zasysanie nie działa tak naprawdę, dopóki cała końcówka nie zostanie przyciśnięta do skóry, a nie jest ona na tyle mała

,

aby dostać się do najmniejszych zakamarków.

Nasza skóra była wyraźnie jaśniejsza i bardziej przejrzysta już po pierwszym użyciu, a efekty były wzmacniane z każdym kolejnym zabiegiem. I choć prawdopodobnie nie zobaczysz satysfakcjonującego zaskórnika zasysanego w próżnię za pomocą tego produktu, widzimy, jak pomaga on w zapobieganiu gromadzeniu się zanieczyszczeń - zwłaszcza przy dalszym stosowaniu. Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, należy pamiętać, że to nie pochodzi z wtyczką amerykańską, więc trzeba będzie wykopać swój stary adapter przed odpaleniem tego.

(Image credit: Dr Dennis Gross

)4. Dr Dennis Gross Alpha Beta Extra Strength Daily Peel

Najlepszy produkt do usuwania zaskórników do stosowania

codziennieSpecificationsRRP

: Od $17/£18 (opakowanie pięciu)Typ produktu :Peelingdo twarzyDlaczegojest dobry do usuwania zaskórników: Oczyszcza skórę z martwych komórek skóryReasons

to

buy+Pleasing tingle+Calmingand hydrating+Leaves skin bright+Quick andeasy to useReasons to avoid-Slightlyon the pricey sideToday's Best DealsView at NET-A-PORTERView at SephoraView at NordstromSee all prices (6 found

)A daily peel can be a great way to keep the skin fresh and clear of the dead skin cells that can build up to create black

heads.

Ten konkretny produkt jest znany jako jeden z najlepszych domowych peelingów chemicznych, który pomaga pozbyć się pryszczy i pozostawia skórę promienną i zdrową. To dzięki koktajlowi aktywnych składników, które pracują, aby zrzucić martwe komórki skóry i ujawnić jaśniejszą skórę pod spodem, podczas gdy drugi krok uzupełniający nawilża skórę i wlewa składniki nawilżające do nowo oczyszczonych porów. "Kiedy ten martwy naskórek zostanie usunięty, zmniejszasz podatność na zaskórniki, ponieważ nagromadzenie martwego naskórka jest jedną z głównych przyczyn zatkanych porów", wyjaśnia dr Gross.

Zanim jakiekolwiek korzyści z pielęgnacji skóry są odczuwalne, prawdopodobnie najlepszą rzeczą w tym produkcie jest to, jak łatwo jest go używać. Produkt znajduje się w podwójnej saszetce, a w każdej z nich znajduje się nasączony płatek do twarzy, który wystarczy przetrzeć po skórze. Ponieważ jest to produkt o bardzo silnym działaniu, spodziewaliśmy się zaczerwienienia lub stanu zapalnego na skórze, ale w pierwszym kroku odczuwaliśmy jedynie lekkie mrowienie - nie było to nic zbyt nieprzyjemnego. Skóra natychmiast się uspokoiła, kiedy przeszliśmy do drugiego, pełnego przeciwutleniaczy płatka, który ma działanie kojące i nawilżające - my nawet trzymaliśmy nasz w lodówce przez 20 minut, aby uzyskać dodatkowe orzeźwienie. Nie powiedzielibyśmy, że całkowicie usunęła zaskórniki, ale zdecydowanie uspokoiła wypryski, które zaczęły się pojawiać i pozostawiła skórę jaśniejszą, mniej tłustą i zdrowo wyglądającą.

(Image credit: Foreo

)5. Szczoteczka do twarzy Foreo Luna 3 do skóry mieszanej

Najlepszy środek do usuwania zaskórników, który można włączyć do wieczornego oczyszczania

skórySpecyfikacjaRRP

: 201$/£169$Typ produktu: Szczotka do oczyszczania twarzyDlaczegojest dobra do usuwania zaskórników: Wibruje podczas oczyszczania, aby usunąć nagromadzony osadPowody, dla których warto kupić+Dajewyraźnie głębokie oczyszczenie+Efektywna funkcjamasażu+Łatwa wużyciuPowody, dla których warto unikać

- Może

być niechlujna w użyciuToday's Best DealsView at Macy'sView at Bergdorf GoodmanView at Ulta BeautyZobacz wszystkie ceny (4 znalezione

)Ulepsz swoją wieczorną rutynę oczyszczania, aby walczyć z zaskórnikami za pomocą jednej z najlepszych szczotek do oczyszczania twarzy w&h. Najważniejszym czynnikiem w zapobieganiu powstawania zaskórników jest utrzymywanie skóry w stanie świeżym i oczyszczonym z martwych komórek naskórka. Włączenie tego narzędzia do swojej rutyny oczyszczania jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu, ponieważ jednocześnie oczyszcza i złuszcza skórę. Dzięki delikatnemu silikonowemu włosiu pomaga Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego najlepszego produktu do oczyszczania, ponieważ wbija formułę w pory, aby je przemyć, a następnie ją złuszcza. Jeśli chcesz wykonać wyjątkowo intensywny peeling, możesz nawet użyć tego urządzenia wraz z najlepszym preparatem do złuszczania naskórka - pamiętaj tylko o ustawieniu go na niskim poziomie, aby nie podrażnić skóry. Dzięki możliwości dostosowania ustawień wibracji, urządzenie usuwa również martwe komórki skóry, jednocześnie pracując nad usunięciem wszelkich istniejących zaskórników, które już się nagromadziły.

Łatwa w użyciu, z możliwością podłączenia do aplikacji, która pozwala na dostosowanie ustawień, Luna 3 naprawdę czuje się, jakby dawała Ci godne kliniki oczyszczenie. Niebieska wersja została zaprojektowana do skóry mieszanej, a jej dłuższe włosie naprawdę dociera do porów i zapewnia im dobre oczyszczenie - jest również świetna do upewnienia się, że nawet najlepsze podkłady są w pełni zmyte. My nadal stosowaliśmy go z użyciem naszej najlepszej wody micelarnej, aby utrzymać naszą rutynę podwójnego oczyszczania, ale jeśli chcesz zaoszczędzić czas, nie jest to całkowicie konieczne. Funkcja masażu jest również zaskakującym bonusem. Zaprojektowany, aby pomóc Twojemu serum bardziej zatopić się w naskórku po oczyszczeniu, sprawia, że jest to relaksujący rytuał, który pozbywa się wszelkich bólów i napięć na twarzy. Po wielokrotnym użyciu zauważyliśmy nawet, że nasza skóra wyglądała na nieco jędrniejszą, a linia szczęki była nieco bardziej zarysowana. Odkąd używamy Luna 3 regularnie, zauważyliśmy również mniejsze gromadzenie się oleju, co oznacza, że zapobiegnie on powstawaniu zaskórników.

(Image credit: CeraVe

)6. CeraVe SA Smoothing Cleanser

Najlepszy codzienny środek oczyszczający do zapobiegania

zaskórnikówSpecyfikacjaRRP

: $14.99/£12.50 za 236mlTyp produktu: Płyn domycia twarzyDlaczegojest dobry do usuwania zaskórników: Złuszcza skórę i wnika w pory, aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się olejuReasons

to

buy+Comfortable texture+No scent+Pleasing lather+Reducesexcess sebum productionReasons to avoid-Canleave skin feeling tightToday's Best DealsView at AmazonCeraVe

już sprawia, że jeden z naszych najlepszych kremów pod oczy, jeden z naszych najlepszych kremów nawilżających do skóry wrażliwej, a także jeden z naszych ulubionych kremów nawilżających do twarzy z SPF-quite the achievement! To wszystko dzięki koktajlowi ceramidów i składników nawilżających, które znajdują się w ich produktach, a które działają na rzecz wzmocnienia bariery skórnej. Jednak w tym kultowym produkcie do mycia twarzy chodzi przede wszystkim o wygładzenie skóry. Świetnie nadaje się do stosowania w połączeniu z Foreo Luna 3 lub nawet samodzielnie, aby zmniejszyć widoczność zaskórników i zapobiec ich powstawaniu. Zawierając kwas salicylowy, działa złuszczająco na martwe komórki skóry, podczas gdy dodatek kwasu hialuronowego dodaje skórze warstwy nawilżenia. Ten dodatkowy poziom nawilżenia jest nieoceniony w zapobieganiu powstawania zaskórników, ponieważ im większe nawilżenie skóry, tym mniejszy nadmiar sebum, które produkuje - co oznacza, że prawdopodobieństwo powstawania zaskórników jest mniejsze, ponieważ gromadzi się

mniejsza

ilość oleju.

Tak więc, chociaż niekoniecznie usuwa zaskórniki, jest to świetny produkt, który można włączyć do regularnej pielęgnacji skóry, aby im zapobiegać. Może sprawić, że skóra będzie nieco napięta, ale łatwo temu zaradzić, gdy zastosujesz etap nawilżania w swojej rutynie pielęgnacyjnej.

(Image credit: Paula's Choice

)7. Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Najlepszy środek do usuwania zaskórników dla szybkich rutynowych zabiegów

pielęgnacyjnychSpecificationsRRP

: $11/£11 za 30mlTyp produktu: TonerWhyit's good for removing blackheads: Złuszcza skórę i penetruje pory, aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się olejuReasons to buy+Notirritating on the skin+Visibleresults on dark spots and hyperpigmentation+Quickandeasy to useReasons to avoid-Couldbe more effective on blackheadsToday's Best DealsView at AmazonView at AmazonView at SephoraSee all prices (5 found)50 Amazon customer reviews☆☆☆☆☆Toning

is a seriously underrated skincare routine step. Najlepsze toniki zawierają koktajl składników, które nawilżają lub złuszczają skórę - czasami skuteczniej niż niektóre serum czy krem nawilżający. Jeśli nie jesteś zwolenniczką skomplikowanej pielęgnacji skóry lub czasochłonnych zabiegów, włączenie tego toniku do porannej lub wieczornej rutyny pielęgnacyjnej może być szybkim i łatwym sposobem na utrzymanie zaskórników na dystans. Dzięki formule zawierającej kwas salicylowy, jedno przeciągnięcie wystarczy, aby pozbyć się martwych komórek naskórka znajdujących się zarówno na powierzchni skóry, jak i wewnątrz porów.

Jeśli cierpisz na przebarwienia, masz ciemne plamy lub blizny po trądziku

, będziesz

mogła

zobaczyć dowód skuteczności tego toniku

już

po

kilku użyciach, ponieważ ciemniejsze obszary na skórze staną się zdecydowanie mniej widoczne

.

Tonik ma również działanie rozjaśniające cerę, co jest miłym dodatkiem. I choć brzmi to tak, jakby mogło być agresywne dla skóry, formuła jest w rzeczywistości dużo bardziej delikatna niż się wydaje. Nadal należy uważać na łączenie go z retinolem lub innymi silnymi dawkami witaminy C, ale był o wiele mniej drażniący niż się spodziewaliśmy, gdyż po jego użyciu pozostało nam jedynie lekkie, świeże mrowienie.

(Image credit: La Roche-Posay

)8. La Roche-Posay Effaclar Clay Mask

Najlepszy środek do usuwania zaskórników dla tygodniowego

użytkuSpecyfikacjaRRP

: $19.99/£15 dla 100mlTyp produktu: Maskado twarzyDlaczegojest dobra do usuwania zaskórników: Reguluje wydzielanie sebum, aby zapobiec gromadzeniu sięReasons to buy+Comfortable to wear+Reducesexcess sebum production+Greatbrand for sensitive skinsReasons to avoid-Canleave skin feeling a little dryToday's Best DealsCheck AmazonView at Feel UniqueWhile

produkty z alfa-hydroksykwasami działają genialnie przy rozpuszczaniu zaskórników i złuszczaniu martwych komórek skóry, maseczki z gliny od dawna są skutecznym rozwiązaniem dla osób z tłustą i skłonną do wyprysków skórą. Głównym powodem jest to, że glinka działa tak, aby wchłonąć nadmiar oleju w skórze i zapobiec powstawaniu zaskórników.

Maska Effaclar firmy La Roche-Posay wykorzystuje dwa różne rodzaje glinki, aby to zrobić - Argilla i Kaolin. Argilla pochłania olej, który znajduje się na powierzchni skóry, natomiast glinka Kaolin przyciąga sebum z głębi porów, dzięki czemu są one całkowicie oczyszczone z nagromadzonych substancji. Zawiera również witaminę Panthenol B, która działa uspokajająco na skórę i zapobiega nadmiernemu pobudzeniu gruczołów i wytwarzaniu nadmiaru sebum.

Skromna maseczka do twarzy, która robi to, co jest napisane na puszce, jest łatwa do zastosowania i wygodna w użyciu - idealna na relaksujący niedzielny wieczór w domu. Nie rozjaśnia skóry, jak niektóre inne produkty do usuwania zaskórników z tej listy, ale zdecydowanie pomaga regulować wydzielanie sebum w przypadku skóry tłustej, co czyni ją jedną z najlepszych maseczek do dodania do każdej rutyny pielęgnacyjnej mającej na celu zapobieganie powstawaniu zaskórników.


woman&home dziękuje dr Dennisowi Grossowi za jego czas i wiedzęZbiór

najlepszych dzisiejszych ofertDermaflash Dermapore$100ViewSeeall pricesCeraVeSA Smoothing Cleanser$22.74Zobaczwszystkie cenyObniżonacenaPMD Personal Microderm Pro$199$130,99ZobaczwszystkiecenyDrDennis Gross Alpha Beta Extra$150ZobaczwszystkiecenyForeoLuna 3 skóramieszana$199Zobaczwszystkie cenyPaula's Choice Skin Perfecting 2% BHA$11ZobaczwszystkiecenyCodziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cenpowered by

Top