• 17 kwietnia 2024

Słyszałem o zabiegach obejmujących terapię światłem dla trądziku od lat, zanim wziąłem się za siebie. Nie mogłem się zdecydować, czy wydawało się to kosmiczne i przerażające, czy po prostu trochę dzikie i nonsensowne. Naprawdę, jak duża różnica może światło zrobić do mojej skóry? Cóż, przechodząc do sedna sprawy, żałuję, że nie spróbowałam wcześniej.

Nawet najlepsze urządzenia do terapii światłem czerwonym mogą nie być najprostszą rzeczą do wślizgnięcia się do rutyny pielęgnacyjnej, ale jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne dla skóry trądzikowej, prawdopodobnie próbowałeś już wszystkiego innego, aby utrzymać plamy na dystans. Zamieniasz swój najlepszy środek oczyszczający? Niekończące się iteracje zabiegów punktowych? Bolesne domowe peelingi chemiczne? Zrobiłam je wszystkie. Miałem w zasadzie zrezygnował się zawsze o jakiejś formie trądziku, i postanowił być wdzięczny, że nie było gorzej. Byłem dość zadowolony, aby załadować się na najlepszych korektorów drogerii i być zrobione z nim.

Następnie, w prawdziwym rom-com meet-cute moment dla mojej skóry, jeden dzień wszystko się zmieniło. I nie chcąc zabrzmieć dumnie (ani kusić losu), moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej. Moje Instagramowe DM-y szaleją od pytań o moją cerę i chociaż nie jest to najtańsza naprawa, jest ona niezwykle prosta. To wszystko jest w dół do terapii światłem.

Terapia światłem na trądzik: Nasza redaktorka działu urody bada

Czym jest terapia światłem?

Miałam kilka zabiegów z wykorzystaniem światła LED na zakończenie eleganckich zabiegów na twarz, które zawsze mi się podobały, ale nie potrafiłam wskazać żadnej różnicy w wyglądzie mojej skóry - trudno było odróżnić to, co zrobiło światło, od wszystkich innych kroków, takich jak masaż, serum i peelingi. Cała sprawa sprawiła, że wzruszyłam ramionami, jeśli mam być szczera.

Następnie odwiedziłam pro facialistę gwiazd, Shane Cooper (otwiera się w nowej zakładce)

. Cooper przekształca twarze takich gwiazd jak Sienna Miller, Phoebe Dynevor i Hannah Waddingham. Wiedziałem, że jestem w bezpiecznych rękach (I praktycznie dove na jego łóżku leczenia od drzwi wejściowych), ale to było, gdy zaczęliśmy mówić o terapii światłem dla trądziku, że wszystko zaczęło kliknąć.

Cooper wyjaśnia: "terapia światłem jest świetna do zwiększania kolagenu i indukowania regeneracji elastyny w warstwie skóry właściwej. Używam terapii światłem LED Dermalux - jest fantastyczna i ma różne ustawienia, więc można ją stosować do łuszczycy, pigmentacji, zaczerwienienia, a także trądziku, więc można ją całkowicie dostosować do każdej osoby."

Jeśli chodzi o terapię światłem dla trądziku, Cooper mówi, że jest to kluczowe. "Niebieska terapia światłem LED jest fantastyczna dla skóry trądzikowej, ponieważ pomaga zabić bakterie w obrębie skóry i zrównoważyć nadmierne natłuszczenie, ale zawsze łączę niebieskie i czerwone razem, aby stymulować nawilżenie w obrębie skóry. Czerwone światło LED stymuluje kolagen, który świetnie sprawdza się w leczeniu blizn potrądzikowych." Naprawdę, terapia światłem na trądzik jest bez dwóch zdań.

Jak działa?

(Image credit: Getty Images

)Czas na bit naukowy. Rozmawiałem z dr Dennisem Grossem (otwiera się w nowej karcie)

, dermatologiem i chirurgiem dermatologicznym, który wyjaśnił to prosto. "Nasze komórki mają receptory dla LED dokładnie tak samo jak dla innych aktywnych składników, takich jak retinol". Kontynuuje, "Tak jak tradycyjne składniki łączą się z receptorami i stymulują produkcję kolagenu, LED jest katalizatorem stymulującym naturalną produkcję kolagenu w naszej skórze i zmniejszającym stan zapalny. "

Gross jest zwolennikiem korzyści płynących z terapii światłem w przypadku trądziku

.

"Nie ma żadnych minusów włączenia LED do swojej rutyny! Urządzenie LED zatwierdzone przez FDA jest bezpieczne do stosowania w domu i oferuje natychmiastowe i długoterminowe korzyści."

Kontynuuje, "Z urządzeniami LED w domu, celem jest budowanie kolagenu każdego dnia, dlatego należy włączyć go do codziennej pielęgnacji skóry. "

Różne kolory świateł LED każdy ma inne zastosowanie

:

  • Czerwone światło: Wysyła sygnały do komórek skóry, aby stymulować produkcję kolagenu, jednocześnie uspokajając stany zapalne.
  • Światło niebieskie: Zabójcze dla zarazków, łączy się z bakteriami powodującymi trądzik i powoduje ich implozję i zniknięcie.
  • Fioletowe światło: Połączenie obu, które zrobi wszystko to, co powyżej.

Co się stało, gdy spróbowałam terapii światłem LED w domu

Senior Beauty Editor Rhiannon Derbyshire pokazuje swoją czystą skórę, zarówno bez, jak i z makijażem

(Image credit: Rhiannon Derbyshire

)Nie musisz odwiedzać salonu, aby uzyskać korzyści z terapii światłem na trądzik. Największa przemiana w mojej skórze nastąpiła, gdy użyłam terapii światłem do oszukiwania domowej twarzy. Pod koniec tygodnia pierwszego moja twarz wyglądała jaśniej i wyraźniej, a moje blizny po trądziku zaczęły blednąć. Teraz, po dwóch miesiącach, jest już tylko lepiej.

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów pielęgnacyjnych, sposobem na uzyskanie rezultatów jest konsekwencja. Sporadyczne zabiegi terapii światłem w salonie są świetne, ale wykupienie 100$/80$ za każdym razem jest nie do utrzymania dla większości ludzi. Zakup w domu maski LED może być odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się trądziku, zwłaszcza jeśli zobowiązać się do korzystania z niego codziennie.

Co wydaje się być ogromną inwestycją finansową na początek (przyznaję, I winced na cenę mojego), nie zaczyna czuć się logicznie, kiedy złamać go w dół. Wydawanie pieniędzy na najlepsze urządzenia do pielęgnacji skóry ma więcej sensu niż wydawanie setek na luksusowy krem do twarzy. Kremy, serum i balsamy są jednorazowego użytku i tracą ważność, natomiast urządzenia można używać w kółko przez lata. Możesz też podzielić się kosztami z przyjaciółką i podzielić się nimi, jeśli tak będzie dla Ciebie lepiej.

(otwiera się w nowej karcie)

Dr Dennis Gross Spectralite Faceware Pro | RRP: $435/£430

To była moja tajna broń w pielęgnacji skóry w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to bez wątpienia produkt, który miał największy wpływ na czystość i jasność mojej skóry. Moją ulubioną rzeczą w nim jest to, że trwa tylko trzy minuty, aby pracować, więc można pop go na szybko w przerwie reklamy telewizyjnej, i voila - jesteś gotowy. To najlepsza terapia światłem dla leczenia trądziku, jaką próbowałem.

  • Dr Dennis Gross Skincare DRx SpectraLite FaceWare Pro (Blue) w NET-A-PORTER za 430 funtów (otwiera się w nowej zakładce)
  • Dr Dennis Gross Skincare DRx SpectraLite FaceWare Pro (Blue) w Harvey Nichols za £430 (otwiera się w nowej zakładce)

Terapia światłem dla trądziku - werdykt naszego redaktora działu urody

Naprawdę wierzę, że najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem dla mojej skóry było użycie maski leczenia LED codziennie. To, co kiedyś zaczęło się jako ostrożne, graniczące z pesymizmem śledztwo, zmieniło się w zmieniającą grę, niezbywalną część mojego systemu pielęgnacji skóry. To naprawdę najlepsze urządzenie do pielęgnacji skóry, jakie testowałam, jeśli nie jeden z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry, jakie kiedykolwiek stosowałam.

W mojej maseczce stosuję na przemian czerwone i niebieskie światło, a czasami dla odmiany używam mieszanki obu. Moja skóra jest jasna, przejrzysta i od tygodni nie mam żadnego trądziku, nawet jednego zita! Nie mogę przecenić tego, jak bardzo jest to niesamowite, moja skóra nie była tak nieskazitelna od czasu, gdy byłam dzieckiem.

Jeśli myślisz o wypróbowaniu terapii światłem na trądzik, nie będziesz zawiedziony. Nie tylko pomoże zmniejszyć plamy, ale Twoja skóra będzie również wyglądać jaśniejsze, gładsze i promienne. Podziękuj mi później.

Top