• 19 lipca 2024

Idealny manicure jest kluczowy w pracy konsultantki ślubnej. Nasze dłonie są jak nic innego. Są naszą wizytówką każdego dnia. W Dniu Ślubu często widać je na zdjęciach (zapinanie sukni czy biżuterii, pingowanie butonierki). Dlatego niezwykle istotne jest, abym utrzymała dobry manicure i nie dopuściła do jego nadmiernego pogorszenia. Manicure hybrydowy to jest to, w czym się zakochałam.

Początkowo miałam go wykonywany w salonie, ale w szczycie sezonu był zbyt oblegany, więc postanowiłam zainwestować we własne produkty, aby móc wykonywać manicure hybrydowy u siebie w domu.

Zrobiłam wiele badań nad wyborem firmy i przeczytałam wiele opinii. Oglądałam również wiele zdjęć. Na pierwszy zakup wybrałam najbardziej znaną firmę hybrydową CND Shellac

. .

Produkty te były dość drogie, zwłaszcza w porównaniu z innymi produktami. Później próbowałam w domu hybryd za pół ceny z firmy La Femme, ale jakość nie była tak dobra. Manicure wykonany produktami CND Shellac wytrzymał do trzech tygodni bez odprysków, natomiast manicure wykonany produktami La Femme trwał około 10 dni. Test wykonałam zarówno przy użyciu hybryd Shellac, jak i La Famme. Różnica w trwałości była dość zauważalna. Tak więc kończę z eksperymentami pozostaję przy lakierach Shellac

Nie mają takiego wyboru kolorów jak inne marki i nie zawsze tak szybko wprowadzają najnowsze trendy kolorystyczne.

Kolejna ważna różnica między lakierami stosowanymi przez obu producentów jest widoczna przy usuwaniu hybryd

. Hybryda Shellac szybko i całkowicie rozpuszcza się w acetonie. Natomiast mieszanka La Famme trwa dwa razy dłużej i wymaga odklejenia jej ostrym narzędziem (do rozpuszczania używałam oryginalnych produktów tej samej firmy). W efekcie moje paznokcie zaczęły się łamać i wyginać mimo pokrycia hybrydowego. Lakiery Shellac mogę stosować ponownie jeszcze przez kilka miesięcy, dzięki czemu moje paznokcie będą rosły mocniejsze i zdrowsze.

Powinnam też wspomnieć, że niektóre lakiery hybrydowe, szczególnie te najtańsze, nie rozpuszczają się w acetonie. Po jednej z wizyt w salonie kosmetycznym spotkała mnie taka sytuacja. Okazało się, że lakier był odporny na aceton, więc musiałam go spiłować pilnikiem. Jeśli wybierasz się do salonu kosmetycznego w celu wykonania manicure hybrydowego, upewnij się, że produkty, których używasz można rozpuścić, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Kolorystyka

dot. Nierzadko można spotkać lakiery hybrydowe. W tej kwestii marka CND Shellac wypada słabo. Ma ograniczoną liczbę kolorów, w której jest dużo ciepłych czerwieni, żółci i brązów, a także kilka chłodnych różów i fioletów. Marka ta nie produkuje również sezonowo popularnych kolorów. Jednak moje paznokcie wyglądały prawie jak nowe po tym jak używałam Shellac przez ponad dekadę. Wystarczyło, że przetarłam je pędzelkiem do polerowania i już było po wszystkim.

Przez całą ciążę przestałam stosować manicure hybrydowy.

Chciałam uniknąć wdychania i moczenia się w acetonie, ale po urodzeniu dziecka wróciłam do niego. Mimo zmęczenia czuję się lepiej, gdy moje zadbane dłonie walczą rano z rzepem jednorazowej pieluchy.

Mam taki rytuał, w którym co 2-3 tygodnie mówię Wojtkowi, że "idę do kosmetyczki".

Robię sobie herbatę i oglądam ulubione seriale, a potem spędzam wieczór z dziewczyną. Gdy znów marudzi, odpowiadam: "Kochanie! Ja tylko zarabiam dla nas 110 polskich lirów", bo tyle kosztuje manicure Shellac w Gdyni. On nawet nie mówi o ??? ?

O produktach, które są potrzebne do wykonywania domowego manicure hybrydowego napiszę w kolejnym poście.

Jakie są Wasze doświadczenia z hybrydami,

Top