• 22 czerwca 2024

Czy dwa razy jest naprawdę przyjemne? Wydaje się, że tak jest w przypadku podwójnego oczyszczania, metody dwukrotnego mycia twarzy i jest to jeden z podstawowych kroków w każdej prawidłowej koreańskiej rutynie pielęgnacji skóry. Metoda podwójnego oczyszczania, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje dwuetapowe podejście do oczyszczania twarzy: najpierw za pomocą środka oczyszczającego na bazie oleju (takiego jak balsam oczyszczający lub olejek, a nawet woda micelarna z chusteczkami) w celu usunięcia makijażu, nadmiaru sebum lub brudu, a następnie za pomocą pieniącego się środka oczyszczającego lub pieniącego się płynu do mycia twarzy.

Rozmawialiśmy z Charlotte Cho, autorką książek o pielęgnacji skóry, współzałożycielką sklepu internetowego K-skincare one-stop-shop Sokoglam i założycielką wielokrotnie nagradzanej marki Then I Met You, na temat zasady stojącej za tym sumiennym podejściem do mycia twarzy. "Podwójne oczyszczanie jest absolutną podstawą każdej transformującej rutyny pielęgnacji skóry. Podwójne oczyszczanie to dwutorowe podejście do mycia: pierwszym krokiem w podwójnym oczyszczaniu jest użycie środka czyszczącego na bazie oleju, aby zmyć zanieczyszczenia na bazie oleju, takie jak makijaż, filtr przeciwsłoneczny i zanieczyszczenia. Drugim krokiem jest użycie środka oczyszczającego na bazie wody, aby upewnić się, że pozostałe zanieczyszczenia - wszystko, co nie jest makijażem lub olejem - zostały usunięte ze skóry".

Upewnienie się, że skóra jest dokładnie i prawidłowo oczyszczona, nie tylko przygotowuje ją do najlepszego podkładu i wykończenia makijażu, ale co ważniejsze, przygotowuje grunt pod lepsze wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry, poprawiając w ten sposób jej teksturę i zdrowie.

Podwójne korzyści z oczyszczania

"Oczyszczanie tylko raz może pozostawić zanieczyszczenia, które przyczyniają się do trądziku i przedwczesnego starzenia się" - mówi Charlotte. "Zdziwisz się, co pozostawia po sobie tylko jedno oczyszczanie, które niekoniecznie jest widoczne gołym okiem. Delikatne podwójne oczyszczanie z bogatymi składnikami usuwa te zanieczyszczenia, takie jak zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a nawet wolne rodniki!"

A jeśli martwisz się, że podwójne oczyszczanie jest przeznaczone tylko dla osób z określonymi problemami skórnymi, takimi jak sucha skóra, tłusta skóra lub trądzik, możesz spać spokojnie. "Podwójne oczyszczanie działa na wszystkie rodzaje skóry, zapewniając usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, co skutkuje miękkim, odżywionym blaskiem" - zapewnia Charlotte.

Popularność podwójnego oczyszczania

"Chociaż podwójne oczyszczanie zyskało na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, uważam, że wciąż mamy trochę do zrobienia, zanim większość miłośników pielęgnacji skóry stanie się prawdziwymi wyznawcami" - mówi Charlotte. "Może być trudno przekonać się do dwukrotnego mycia twarzy podczas rutynowej pielęgnacji skóry, ale warto".

Jak wykonać podwójne oczyszczanie

"Podczas podwójnego oczyszczania, poświęć kilka minut na masaż skóry podczas etapu oczyszczania olejem. Masowanie skóry pomaga pobudzić krążenie, co przyczynia się do rozjaśnienia i rozświetlenia skóry" - radzi Charlotte. Poniżej przedstawiamy poszczególne kroki:

Krok 1: Używaj produktu oczyszczającego na bazie oleju

Pamiętając o złotej zasadzie, że olej i woda nie mieszają się, najskuteczniejszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń na bazie oleju, tj. makijażu, kremu przeciwsłonecznego lub sebum, jest usunięcie ich za pomocą podobnego składnika. Wejdź: środki czyszczące na bazie oleju. Wiążą się one z makijażem i nadmiarem olejków w skórze, ułatwiając ich usunięcie. Dobry środek czyszczący na bazie oleju powinien nawet być w stanie usunąć zarówno najlepszy tusz do rzęs, jak i najlepszy eyeliner bez zbytniego wysiłku.

Uwaga redakcji: Woda micelarna na waciku wykonuje podobną pracę, jeśli jesteś w szczypcie lub jeśli uważasz, że metoda wycierania jest łatwiejsza do wykonania pierwszego kroku (ponieważ wszyscy mieliśmy te późne / zmęczone / pijane / nie można się przejmować nocami!).

Balsam oczyszczający Then I Met You Living Cleansing Balm

"Naprawdę uwielbiam balsamy oczyszczające na bazie olejków, takie jak Then I Met You Living Cleansing Balm" - zaleca Charlotte. W tym wielokrotnie nagradzanym balsamie olej z rokitnika zwyczajnego o właściwościach przeciwutleniających doskonale łączy się z ekstraktem z persymony, oliwą z oliwek i witaminą E, aby rozpuścić całodzienny makijaż, filtr przeciwsłoneczny i sebum bez pozostawiania tłustej, filmowej powłoki.

  • Balsam oczyszczający Then I Met You Living Cleansing Balm można kupić w Sokoglam za 38 USD.

Płyn micelarny do demakijażu Bioderma Sensibio H2O

Ten ulubieniec branży kosmetycznej (kto nie ufa francuskiej aptece?) został przetestowany przez dermatologów i delikatnie usuwa osady, zanieczyszczenia i uporczywy makijaż. Osobiście lubimy używać go na końcówce Q do punktowego usuwania smug eyelinera i tuszu do rzęs, ponieważ nie szczypie w okolice oczu.

  • Bioderma Sensibio H2O w Amazon za £4.64

Krok 2: Zakończ środkiem czyszczącym na bazie wody

Jak sprawdzić, czy środek czyszczący jest na bazie wody? Wymienia wodę jako pierwszy składnik. Aha, i zwykle też całkiem dobrze się pieni.

Mycie twarzy pieniącym się lub pieniącym się środkiem czyszczącym jest ostatnim (i naprawdę bardzo satysfakcjonującym) krokiem w podwójnym oczyszczaniu. Wyciśnij niewielką ilość produktu na dłoń, a następnie nałóż na mokre czoło, oba policzki, nos i podbródek i emulguj, czyli pocieraj, delikatnie, ale dokładnie ruchem do góry i na zewnątrz. Spłucz chłodną wodą i osusz chusteczką lub czystym ręcznikiem do twarzy. Gotowe!

Grejpfrutowy płyn do mycia twarzy Malin+Goetz

Ten wegański i wolny od okrucieństwa bestseller wykorzystuje orzeźwiający ekstrakt z grejpfruta, środki powierzchniowo czynne na bazie kokosa i aminokwasy do oczyszczania, spieniania i tonizowania skóry - twierdzą, że po użyciu można całkowicie zrezygnować z tonizowania. Przyjdź dla wielowarstwowych korzyści, zostań dla skandynawskiej skuteczności pielęgnacji skóry (jest również świetny dla skóry wrażliwej).

  • Malin+Goetz Grapefruit Face Cleanser na Amazon za £29

woman&home dziękuje Charlotte Cho z Sokoglam za jej czas i wiedzę.

Top