• 17 kwietnia 2024

Masaż twarzy zyskał ostatnio ogromną popularność, a najlepsze narzędzia gua sha znajdują się obecnie na szczycie listy życzeń wielu osób zajmujących się pielęgnacją skóry. Te małe, podręczne narzędzia służą do masażu, usuwania opuchlizny i pobudzania naturalnych procesów leczniczych skóry.

Jeśli jeszcze nie odkryłaś cudów gua sha, teraz jest na to doskonały czas. Mimo, że jest to całkiem nowy trend w pielęgnacji skóry, jego stosowanie sięga tysięcy lat wstecz. "Gua sha to starożytna praktyka przepływu energii i krążenia krwi; 'gua' oznacza skrobać, a 'sha' oznacza piasek" - wyjaśnia praktyk medycyny chińskiej i założycielka Philosophia Botanica, Francesca Canzano-Franklin. "Termin ten oznacza czynność skrobania skóry w celu usunięcia blokady energetycznej przy użyciu kamienia wykonanego z bianu, jadeitu lub kwarcu różowego".

Historycznie narzędzia gua sha były używane, aby pomóc złagodzić ból, ale dzisiaj są używane jak najlepsze wałki do twarzy, aby stymulować tkanki twarzy dla wielopłaszczyznowych korzyści. "Pobudza krążenie - badania wykazują, że nawet o 400% - i tworzy mikrourazy, zwiększa kolagen i stymuluje układ limfatyczny i odpornościowy" - mówi akupunkturzystka acu:east i praktyk TCM Five Element Charlotte Conwy. Jeśli chcesz uzupełnić swoje składniki pielęgnacyjne o urządzenie, inwestycja w jedno z najlepszych narzędzi gua sha może być mądrym posunięciem - oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Najważniejsze cechy najlepszych narzędzi gu

a sha
  • Materiał: Narzędzia gua sha występują w kilku materiałach, a ich zalety zależą od tego, który wybierzesz. Narzędzia gua sha z jadeitu pozostają dłużej chłodne w dotyku, więc mogą być najbardziej przydatne w łagodzeniu opuchlizny oczu, natomiast kwarc różowy ma właściwości uspokajające dla skóry wrażliwej. Czarny obsydian jest uważany za jeden z najbardziej zrównoważonych kryształów, więc będzie pasował każdemu, kto szuka ekologicznej rutyny urody.
  • Kształt: Podczas gdy większość narzędzi gua sha jest zbudowana dość podobnie, istnieją niewielkie różnice w kształcie i wielkości. Ci, którzy chcą dotrzeć do konkretnych kątów twarzy, powinni szukać narzędzi gua sha o bardziej zdefiniowanej "nodze" lub wklęsłej krawędzi, aby naprawdę zagłębić się w skórę i podążać za konturami. Osoby, które chcą po prostu wymasować całą twarz i szyję, mogą mniej zwracać uwagę na kształt.

Najlepsze narzędzia do gua sha, wybrane przez nasz zespół kosmet

yczny(Image credit: Skin Gym

)1. Skin Gym Rose Quartz Crystal Gua Sha Sculpty Facial Tool

Best rose quartz gua

shaSpecificationsRRP

: $32/£38.50Materiał: Rose quartzReasons

to

buy+Rose quartzhas healing properties+Feels sturdy +Beautifuland giftableReasons

to

avoid-Slightlypricier than some othersToday's Best DealsView at NordstromCheck AmazonGua sha to

nie wszystko o wynikach pielęgnacji skóry, to narzędzie gua sha obiecuje uzdrowić skórę, jak pomaga złagodzić objawy lękowe i zrelaksować mięśnie twarzy. To gua sha jest wykonane z kwarcu różanego, kamienia powszechnie uważanego za pomocny w czakrze serca, a także materiału znanego z właściwości leczniczych, które łagodzą napięcie i stres, które wielu z nas nosi w mięśniach twarzy.

Odkryliśmy, że jest to szczególnie lecznicze i łagodzące dla napięcia szczęki i niezbędne codzienne przypomnienie, aby rozluźnić te mięśnie i dać im trochę TLC. To narzędzie gua sha jest dowodem na to, że korzyści z tej praktyki mogą być zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Nasze mięśnie twarzy poczuły się i wyglądały lepiej już po tygodniu nocnego stosowania, a my doświadczyliśmy zdecydowanego blasku. Dodatkowo, nie możemy nie uwielbiać tego, jak ładnie wyglądał na naszych nocnych szafkach.

(Image credit: Beauty bay )

2. Przez Beauty Bay Jade Gua Sha

Best jade gua

shaSpecificationsRRP

: $12/£10Materiał: Jade

Powody

, dla którychwarto kupić+Doskonała wartość+Ultra-coolingjade materiał+100% naturalnie pozyskiwane

Powody, dla których należy

unikać-lightlyslimmer niż inneToday's Best DealsCheck AmazonProving

nie trzeba wydać dużo, aby cieszyć się jednym z najlepszych narzędzi gua sha wokół, to nifty jade narzędzie przez Beauty Bay kosztuje niewiele więcej niż kilka porannych latte, ale przyniesie całą masę radości do swojego życia. Jadeit jest bardzo popularnym materiałem w gua sha i znany jest ze swoich właściwości chłodzących, co sprawia, że jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają przede wszystkim ukojenia dla skóry z trądzikiem różowatym.

Gua sha ma prosty kształt, z którym łatwo się uporać. Użyj długiej krawędzi do masażu i pracy na większych obszarach skóry, podczas gdy odwrócona "warga" jest świetna do dotarcia do konturów twarzy. Jako najtańsze narzędzie na naszej liście, nie jest zaskoczeniem, że Beauty Bay jest nieco mniejszy niż inne i nie ma dodatkowych akcesoriów, takich jak etui do przechowywania. Ale jako wysokiej jakości narzędzie dla tych, którzy chcą spróbować gua sha bez rozbijania banku, naprawdę nie można pójść źle z tym.

(Image credit: FaceGym

)3. FACEGYM Multi-Sculpt High-Performance Gua Sha

Best metal gua

shaSpecificationsRRP

: $60/£45Materiał: hipoalergiczna stal nierdzewnaReasons

to

buy+Ultra-cooling czuć +Hygenic materiał+Sixstrony dla wszechstronnych treatmentsReasons to avoid-NotcrystalToday's Best DealsView at NET-A-PORTERCheck AmazonThis

niezwykłe metalowe narzędzie gua sha może być doskonałym wyborem dla tych, którzy są już zaznajomieni z praktyki gua sha i chcą ramp up ich rutynę. Dlaczego? Po pierwsze, jest to ultra-versatile więc może być stosowany w wielu sposobów. Ma nie jedną, ale sześć różnych krawędzi, w tym typowe długie i zakrzywione boki służące do drenażu limfatycznego, a także mniej popularne krótsze zakrzywienia w okolicy oczu i zwiększające stężenie kolagenu "zęby" (mniej straszne niż brzmią)

.

Materiał ze stali nierdzewnej, choć nie jest tradycyjny, sprawia, że narzędzie do masażu jest bardzo chłodne, zwłaszcza jeśli trzymasz je w lodówce (lub jeszcze lepiej, w jednej z najlepszych lodówek do pielęgnacji skóry). Jest również bardzo łatwe do utrzymania w lśniącej czystości. Stwierdziliśmy, że jest to jedno z najlepszych narzędzi gua sha na naszej liście, jeśli chodzi o łatwość trzymania go w dłoni. Wydaje się, że pasuje do każdego konturu, z łatwością przesuwając się wzdłuż linii szczęki, pod kośćmi policzkowymi i w okolicach oczu. Może nie jest to najładniejsza opcja kryształu, ale jeśli szukasz bezsensownego, skutecznego i wysokiej jakości narzędzia, to zasługuje na to miejsce na twojej półce.

(Image credit: Herbivore Botanicals

)4. Herbivore Botanicals Rose Quartz Gua Sha

Najlepszy budżet gua sha

narzędzieSpecificationsRRP

: $18/£16Materiał: Rose quartzReasons

to

buy+Unique"wing" shape+Affordable+LooksbeautifulReasons

to

avoid-Canchip easilyToday's Best DealsView at RevolveWhat

sets this gua sha tool apart from the rest is the unique shape that allows you to target specific areas, use various techniques and achieve different results all with the same tool. Podążając za wskazówkami Herbivore, użyliśmy najdłuższej krawędzi do rzeźbienia naszej linii szczęki i kości policzkowych, średniej długości krawędzi do promowania drenażu limfatycznego i najmniejszej krawędzi do ogólnego nacisku i masażu.

Choć na początku niewielka różnica w krawędziach wydaje się sztuczna, byliśmy mile zaskoczeni łatwością, z jaką narzędzie to ułatwiło nam praktykę gua sha. Byliśmy również w stanie dostać się do obszaru pod oczami i wykonać delikatny masaż, który pomógł złagodzić opuchliznę pod oczami. Dzięki zmianie sposobu stosowania tego narzędzia w trakcie nocnej pielęgnacji skóry, mogliśmy czerpać wszystkie korzyści z gua sha bez konieczności uczenia się.

(Image credit: Kora Organics

)5. KORA Organics Rose Quartz Heart Facial Gua Sha

Best gua sha narzędzie dla

giftingSpecificationsRRP

: $58/£52Materiał: Rose quartzReasons

to

buy+Greatfor cooling and soothing puffiness+Looks appealingon your vanity+Greatfor giftsReasons

to

avoid-Seemsalittle fragileToday's Best DealsCheck AmazonAnother

rose quartz gua sha, another symbol of universal love. To narzędzie w kształcie serca jest zbyt urocze, aby przejść i tak samo skuteczne jak jego odpowiedniki w kształcie standardowym. Oprócz tego, że jest to jeden z najsłodszych pomysłów na prezenty kosmetyczne, jakie widzieliśmy, unikalny kamień w kształcie serca pozwala na użycie kątów narzędzia, aby delikatnie wkopać się w problematyczne miejsca i zdefiniować krawędzie twarzy.

Odkryliśmy, że umieszczenie kamienia w zamrażarce na pięć do dziesięciu minut przed użyciem dało nam dodatkowy efekt chłodzenia. Kształt serca pomógł pokryć szersze obszary na naszych policzkach, ale znaleźliśmy go trochę uciążliwe na mniejszych obszarach twarzy i na naszych czołach, które potrzebują trochę krzywizny. To nadal urocza alternatywa i stanowi miły prezent dla każdego, kto szuka najlepszych urządzeń do pielęgnacji skóry.

(Image credit: Sephora

)6. Sephora Collection Gua Sha Facial Roller

Najlepszy multi-use gua sha

narzędzieSpecificationsRRP

: $28 (tylko USA)Funkcje: Narzędzie z kwarcu różanego; wałek

do

twarzyReasons

to

buy+Uniquedesign unlike any other tool+Cleverand handy for travel+2-in-1shape consolidates your facial toolsReasons to avoid-HeavierToday's Best DealsView at SephoraTo

dwa w jednym gua sha jest zdecydowanie najbardziej unikalnym narzędziem na naszej liście. Nasze redaktorki uwielbiają tę opcję ze względu na dwa różne sposoby rzeźbienia twarzy, które oferuje: główka z kwarcu różowego może być używana do mniejszych obszarów twarzy, podczas gdy większa część ze stali nierdzewnej może być używana płasko przy linii szczęki w ruchu podnoszącym.

Jeśli dopiero uczysz się, jak używać wałka do twarzy, to jest to dobry punkt wyjścia, ponieważ na rączce znajduje się dodatkowy skrobak do gua sha. Doceniamy to sprytne podejście do konsolidacji i chociaż było to trochę inne w użyciu ze względu na stal nierdzewną (również odciski palców, westchnienie) dajemy mu punkty za oryginalność i doceniamy atrakcyjność podwójnego narzędzia na małej powierzchni. Podobnie jak w przypadku wielu najlepszych narzędzi gua sha to korzyści z przechowywania w lodówce na dłuższy efekt chłodzenia i może być stosowany jako część masażu rutyny wieczorem lub rano do de-puff.

(Image credit: ESPA gua sha

)7. ESPA Rose Quartz Gua Sha Tool

Najlepszy luksusowy gua

shaSpecificationsRRP

: $52/£40 Materiał: Rose quartzReasons

to

buy+Idealheart shape for massage+Works perfectly with ESPA skincare +Comeswith handy storage bagReasons

to

avoid-Premium price point Today's Best DealsCheck AmazonThere

is something to be said for investing in this ESPA tool, one of the best gua sha tools that we've come across. Po pierwsze, dzięki temu, że jest wykonany z ultra trwałego kryształu kwarcu różowego, jest to naprawdę narzędzie do pielęgnacji skóry na całe życie. Dbaj o niego, a nigdy nie będziesz musiał kupować kolejnego.

Najwyraźniej wiele myśli włożono w stworzenie tego szczególnego gua sha, ponieważ wydłużony kształt serca doskonale przylega do konturów twarzy, przesuwając się w górę kości policzkowych i naprawdę docierając do linii żuchwy w celu skutecznego masażu limfatycznego. Wspaniale współgra z niektórymi z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry ESPA, które dla niewtajemniczonych są cudownie zmysłowymi serum i olejkami do twarzy. Odkryliśmy, że to gua sha jest szczególnie wytrzymałe w dłoni i pokochaliśmy dodatkowy akcent w postaci uroczego bawełnianego woreczka do przechowywania narzędzia, kiedy go nie używasz.

(Image credit: Odacite

)8. Odacité Crystal Contour Gua Sha

Najlepszy niebieski sodalite gua

shaSpecificationsRRP

: $45/£40Materiał: Niebieski sodalitReasons

to

buy+Unique blue sodalitematerial +Proudlycruelty-free/PETA-certifiedReasons

to

avoid-ExpensiveToday's Best DealsView at NordstromCheck AmazonBlue

sodalite jest znany z tego, że zawiera właściwości lecznicze, które przynoszą równowagę emocjonalną i wyraźne uczucie uspokajające, gdy są używane, zachęcając do pokoju i wewnętrznego spokoju za każdym razem. Odacité Crystal Blue Sodalite Gua Sha pomógł dać dodatkowy zastrzyk spokoju i luksusu do skądinąd regularnej rutyny gua sha, a to co odróżnia go od jego odpowiedników to większa waga narzędzia.

Odkryliśmy, że nasze doświadczenie z gua sha jest bardziej uziemiające i luksusowe, gdy praktykowaliśmy z tym ciężkim narzędziem, a dodatkowym atutem jest fakt, że wspiera ono markę należącą do kobiet i posiadającą certyfikat PETA. Uroczy dla obdarowujących, doceniamy próżność, którą uzyskujemy dzięki temu wyjątkowemu kamieniowi, zamiast zwykłego kwarcu różowego i jadeitu.


Jak praktykować gua shaNauczenie się

,

jak wykonywać gua sha jest dość proste. Ta technika masażu twarzy jest zakorzeniona w praktyce Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Oto krótki instruktaż, jak zacząć:

  1. Przygotuj skórę: Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy odpowiednio przygotować skórę lekkim olejkiem do twarzy, aby mieć pewność, że nie spowodujesz tarcia między narzędziem gua sha a skórą. Przygotowując skórę za pomocą olejku do twarzy, zapewnisz sobie płynny ruch gua sha. W ten sposób nie spowodujesz niepotrzebnego szarpania lub ciągnięcia.
  2. Poruszaj się powoli: Narzędzia gua sha są stosunkowo zdemokratyzowaną formą masowania twarzy, ale ważne jest, aby poruszać się powoli i z rozwagą. Idealne są powolne, delikatne ruchy w górę, które najlepiej połączyć ze średnim poziomem nacisku. Przesuwaj narzędzie w górę pod kośćmi policzkowymi, wzdłuż linii szczęki i delikatnie pod oczami od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. Nacisk ma być wystarczający, aby odczuć efekty działania gua sha bez siniaków i zaczerwienienia skóry.
  3. Praktyka czyni mistrza. Nie zniechęcaj się, jeśli na początku będzie Ci trudno. Rozważ obejrzenie kilku tutoriali, aby zapoznać się z praktyką. Z pewnością szybko odnajdziesz się na drodze do wykonania gua sha i już wkrótce będziesz miała swoją własną, spersonalizowaną 10-minutową rutynę.

woman&home dziękuje Francesca Canzano-Franklin z Philosophia Botanica i Charlotte Conwy z acu:east za poświęcony czas i wiedzę.

Round up of today's best dealsSkin Gym Rose Quartz Crystal Gua Sha$32ViewSeeall pricesFACEGYMMulti-Sculpt High-Performance$60ViewSeeallpricesOdaciteCrystal Contour Gua Sha$45ViewSeeall pricesSprawdzamy ponad 250 milionów produktów każdego dnia w poszukiwaniu najlepszych cenpowered by

Top