• 22 czerwca 2024

Wiadomo, że fryzura to sposób na zmianę sytuacji. Nie zadbane, postrzępione lub suche włosy wyglądają nieatrakcyjnie. Lśniące, piękne włosy

Tego pragnie większość kobiet, a także wielu mężczyzn. Jak sprawić, by włosy wyglądały zdrowo i pięknie oraz jak zapobiec ich niezdrowemu wyglądowi.

Po pierwsze, określ swój typ włosów. Można je podzielić na nisko-, średnio- i wysokoporowate. Te pierwsze są zazwyczaj proste i lśniące, natomiast te drugie pod wpływem wilgoci mogą się czasem wyginać i falować.

Ciekawostką jest, że rzadko jesteśmy w 100% zadowoleni ze swojego wyglądu. Właściciele grubych, sprężystych włosów chcą mieć proste włosy. Właściciele z włosami kręconymi chcą mieć włosy proste. Nadszedł czas, aby zaakceptować to, co mamy.

Odpowiednia pielęgnacja włosów to klucz do sukcesu. To one sprawią, że będziemy się uśmiechać i patrzeć na nie z radością. Kiedy zaakceptujemy ich piękny wygląd, będziemy mogli mówić o triumfie.

1. WYSOKA TEMPERATURA NIE JEST TWOIM SPRZYMIERZEŃCEM

Unikaj jak tylko możesz narzędzi do stylizacji włosów, takich jak lokówki, lokówko-suszarki czy suszarki. Jeśli musisz ich używać, maksymalnie obniż temperaturę, a przed stylizacją zastosuj odżywkę ochronną.

To samo dotyczy mycia włosów. Używaj letniej wody. Na koniec spłukuję włosy zimną wodą, ale nie lodowatą. Aby zamknąć łuski włosów, używam wody.

2. NATURALNIE?

Do czesania włosów używaj szczotek z naturalnego włosia, np. z włosia dzika. Ten rodzaj jest mniej skłonny do elektryzowania się włosów. Ten produkt jest idealny dla osób, które mają włosy wyjątkowo porowate.

3. NIE PRÓBUJ!

Po każdym myciu należy osuszyć włosy ręcznikiem. Ważne jest, aby nie trzeć włosów ręcznikiem, ponieważ może to uszkodzić ich strukturę. Do mycia włosów możesz użyć miękkiego ręcznika wykonanego z papieru. Takich właśnie używają fryzjerzy.

4. ODŻYWKA MUSI BYĆ TERAZ DOSTĘPNA!

Jeśli chcesz mieć lśniące, zdrowe włosy, używaj odżywki, która ma sprawdzone działanie. Nie oszczędzaj na odżywkach. Ważna jest dobra formuła, z wieloma emolientami, a także ekstraktami roślinnymi. Szampon natomiast nie jest tak ważny w pielęgnacji włosów. Jego rolą jest dokładne umycie włosów i oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum. Nie oznacza to jednak, że każdy szampon jest wystarczający. Należy wybrać taki, który ma jak najmniej detergentów (np. Wybierz taki, który ma jak najmniej detergentów (np. SLS, SLES), substancji drażniących czy soli.

Szampon powinien być używany tylko na skórę głowy podczas mycia włosów.

Co jakiś czas włączaj do swojej rutyny pielęgnacyjnej dobre wcierki i maski do włosów.

5. PIĘKNA, ZDROWA DIETA DLA WŁOSÓW JEST KLUCZEM

Nawet jeśli używasz sprawdzonych produktów do pielęgnacji włosów, nie gwarantuje to, że będą one zdrowe i piękne. Po pierwsze, odżywiaj swoje włosy od wewnątrz. Ważne jest, aby stosować zdrową dietę. Nie muszą być one super zdrowe. Wystarczy, że dostarczysz organizmowi odpowiednią ilość witamin, minerałów, antyoksydantów i innych ważnych substancji. Pij dużo wody każdego dnia!

Dobre odżywianie poprawi kondycję Twoich włosów.

6. PORY ROKU I TY

Zimą możesz stosować odżywki silikonowe, szczególnie na końcówki. Warto też pomyśleć o nawilżaczu powietrza, bo kaloryfery mogą ulec uszkodzeniu przy niskich temperaturach.

Lato to najlepszy czas, aby chronić włosy przed szkodliwym działaniem UV i słońca. Używaj odżywek typu leave-in raz w tygodniu.

7. WŁAŚCIWE SZCZOTKOWANIE

Jedna zasada: Zacznij od nasady włosów i pracuj w górę. Nigdy nie należy szczotkować włosów od nasady aż po same końce. Spowoduje to uszkodzenie i szarpanie włosów.

8. WAŻNE JEST PODCINANIE

No dobrze, zapuszczasz włosy. Ty też to robisz! Czy wiesz, że "uprawianie" długich włosów bez regularnego podcinania im nie pomaga? Rozdwojone końcówki mogą objąć większą część pasm. Lepiej je regularnie podcinać, niż pozwolić im rosnąć przez kilka miesięcy, a potem z żalem i łzami ściąć po kilkudziesięciu cm. ???? ???? Jest tylko jeden sposób, aby je naprawić: nożyczki!

9. SKŁADNIKI Z KUCHNI SPRAWDZAJĄ SIĘ NIE TYLKO NA TALERZU

Aby znaleźć świetny odżywczy szampon do włosów, nie trzeba iść do apteki. Wystarczy, że zajrzysz do swojej spiżarni lub kuchni. W Twojej spiżarni na pewno znajdą się jajka, piwo i oliwa z oliwek. Jest wiele produktów do pielęgnacji włosów, które możesz z nich zrobić. Możesz też wykorzystać je do leczenia włosów z chmielu, awokado, czarnej rzodkwi i szałwii.

Od czasu do czasu powinnaś też rozważyć zabiegi olejowe. Olej lniany jest dobry dla włosów z wysokimi porami, podczas gdy olej kokosowy lub olej arganowy są odpowiednie dla włosów z niskimi porami.

10. TROCHĘ LUKSUSU JEST TEŻ ZDROWE

Jedwabne poszewki na poduszki to najlepszy wybór dla lśniących, pięknych włosów. Eksperci powiedzą ci tak. Nie jest najdroższy, ale ma pozytywny wpływ na włosy i skórę (mniej zmarszczek). Takie pasma nie puszą się i nie plączą. Możesz zastąpić bawełnę satynową za niższą cenę.

Pamiętaj, aby nie kłaść się spać z mokrymi włosami.

Czy macie jakieś inne propozycje? Jakie są Wasze ulubione sposoby na zdrowe włosy? Jakie są Wasze ulubione sposoby na zdrowe włosy? Podzielcie się swoimi wskazówkami, abyśmy wszystkie mogły pochwalić się pięknymi pasmami!

Top