• 19 lipca 2024

Czy masz cienkie włosy. Czy masz cienkie włosy? Oto pięć kardynalnych grzechów posiadania cienkich włosów.

1) rozmagnesowanie

Ta metoda cięcia włosów nie była stosowana w żadnym salonie, który widziałem. Zamiast tego używali chińskiego noża lub "zwykłych" nożyczek, które były starannie przykładane. Degradacja jest dobrym sposobem na cięcie grubych włosów, ale nie będzie działać dla cienkich włosów. Cienkie włosy są często nadmiernie cięte podczas degradacji. Nadmierne cieniowanie nie jest dobre dla cienkich włosów. Szkoda, że tak długo zajęło mi dotarcie tutaj.

2. prostowanie

Moje proste włosy to coś, co lubię czasem podkreślić prostownicą. Wyprostowane włosy są bardziej narażone na wypadanie niż te, które zostały wyszczotkowane. Możesz nadać im zupełnie inny wygląd, skręcając prostownicę wokół własnej osi i prostując je. W ten sposób powstanie "pognieciony" wygląd. Pogniecione włosy mają większą objętość niż proste. Jeśli kochasz loki, nie ma lepszego przyjaciela dla cienkich włosów.

3) elektryzowanie

Choć trudno udowodnić, że ktoś celowo elektryzuje włosy, to nieodpowiednie kosmetyki, kontakt tkanin takich jak swetry/ kurtki, które nie zostały zabezpieczone przynajmniej cienką warstwą, czy nawet nieodpowiednia szczotka lub grzebień mogą sprawić, że włosy będą się elektryzować. To spowoduje, że włosy będą "przyklejone" do głowy, tworząc "hełm", czyli problem z objętością. Wiem co masz na myśli - moje włosy są mistrzem elektryzowania się i to nie tylko zimą.

4) farbowanie na ciemne kolory

Czy wiesz, że czerń wyszczupla. Niestety, to samo dotyczy głowy. Wygląd cienkich włosów podkreślają odrosty, które są jaśniejsze od koloru włosów. Niekiedy wyglądają one nawet jak łyse plamy. Kobiety, które nie mają problemów z włosami powinny pozwolić sobie na ciemne włosy.

5. Barwienie w kolorach jednolitych

Jednolity kolor może też optycznie zmniejszyć objętość fryzury. Nawet osoby preferujące naturalne kolory mogą dodać objętości swoim włosom dzięki subtelnym pasemkom, które wyglądają naturalnie. Lekkie rozjaśnienie końcówek może podkreślić naturalny kolor i dodać włosom nieco "zamieszania". Na przykład, nasze włosy naturalnie świecą się w słońcu, więc im dłuższe włosy, tym jaśniejsze końcówki.

6. Niebezpieczne kosmetyki

Zbyt silne szampony, takie jak SLS lub SLES, czy składniki ropopochodne, PEG-i lub oleje mineralne, mogą z czasem powodować osłabienie włosów. Niektóre z nich zamykają włosy i blokują dotarcie do nich składników odżywczych. Natomiast zbyt ciężkie odżywki i maski mogą powodować łamliwość włosów. Dlatego też, codzienna pielęgnacja włosów powinna być dostosowana do każdej pory roku, z inną rutyną na zimę i lato.

 

Top