• 22 czerwca 2024

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z majsterkowaniem, nauka, jak pozbyć się zaskórników lub poddać się bujnym zabiegom pielęgnacyjnym, a wszystko to w zaciszu własnego domu, stała się częścią naszych codziennych schematów i dążenia do samoopieki. Podobnie jak w przypadku maseczek lub wyprysków związanych z noszeniem maseczki przez dłuższy czas, zaskórniki są jednym z tych problemów skórnych, które czasami wydają się niemożliwe do zwalczenia bez pomocy wyszkolonego profesjonalisty.

Chociaż samodzielne uporanie się z zaskórnikami może być kuszące, zalecamy wstrzymanie się do czasu przeczytania tego, co mają do powiedzenia eksperci. Nauka pozbywania się zaskórników nie jest tak łatwa, jak chwycenie lusterka powiększającego i pójście do miasta, ale dzięki odpowiednim produktom i poradom ekspertów możesz pozbyć się zaskórników tak skutecznie i efektywnie, jak profesjonalista, a co ważniejsze, zapobiegać przyszłym wypryskom i utrzymywać czystą, jasną i zdrową cerę.

Czym są zaskórniki

? Po

pierwsze, czym są zaskórniki? Zanim przejdziemy do sedna tego, jak pozbyć się zaskórników (a nawet dalej w swojej kosmetycznej podróży DIY, zdobywając najlepszy dostępny podkład do ukrywania wszelkich skaz), powinniśmy najpierw dowiedzieć się, z jakim rodzajem skazy mamy do czynienia. Zaskórnik to łagodna forma trądziku, która powstaje, gdy otwór w mieszku włosowym zostaje zatkany przez nagromadzenie nadmiaru sebum, olejków i martwych komórek skóry. Tworzy to zaskórnik lub guzek, który zmienia kolor na czarny (stąd nazwa), gdy skóra jest otwarta i dotleniona lub wystawiona na działanie powietrza.

Najczęstsze przyczyny powstawania zaskórników obejmują nadmierne wydzielanie sebum (szczególnie w przypadku skóry tłustej), niedostateczne złuszczanie, gromadzenie się bakterii, a także wahania hormonalne, a nawet niektóre leki, takie jak kortykosteroidy i androgeny.

Jak pozbyć się zaskórników1

.

Wybierz

chemiczny środek złuszczającyRozmawialiśmy

z Rachel Liverman, CEO i współzałożycielką Glowbar, o najskuteczniejszym sposobie na pozbycie się uciążliwych zas

kórników.

"Zalecamy comiesięczne profesjonalne zabiegi u kosmetyczki, która pomoże ci usunąć te trudne do usunięcia zaskórniki w bezpieczny, nie powodujący blizn sposób" - mówi Rachel. "Ponadto, zalecamy stosowanie chemicznego środka złuszczającego, aby utrzymać martwy naskórek w ryzach, co pozwoli na oczyszczenie porów i uniknięcie dalszych wyprysków lub zaskórników."

Rachel zaleca regularne stosowanie Environ Revival Masque w celu zwalczania zaskórników. Ta maseczka "lifting twarzy w słoiku" jednocześnie poprawi ogólny wygląd i samopoczucie skóry, pozostawiając pory czyste i wolne od przyszłych zaskórników.

Dzisiejsze najlepsze oferty Environ - 58złWyświetl ofertęBrakinformacji o cenieSprawdźAmazon Każdego dnia sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny2

.

Unikaj ostrych, ściernych peelingówRozmawialiśmy

również z profesjonalną wizażystką Batyą Reyz, założycielką Sukiru Beauty, o tym, jak dobrać rutynę pielęgnacji skóry, która jest ukierunkowana na zaskórniki i zapobiega przyszłym wypryskom. W końcu najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie, a celowanie w zaskórniki u ich źródła to pewny sposób na pozbycie się tych uciążliwych wyprysków raz na zawsze.

Batya zauważa, że w przeciwieństwie do powszechnych nieporozumień, zaskórniki nie są brudem ani zanieczyszczeniami, ale raczej utlenionym martwym naskórkiem, który z czasem zatyka pory. Przede wszystkim ostrzega ona przed stosowaniem pasków oczyszczających pory, które choć dziwnie satysfakcjonujące w użyciu, wyrywają tylko zaskórniki wraz ze zdrowymi komórkami. Może to nie tylko powiększyć pory, ale także spowodować, że zaskórniki powrócą z zemstą i na dłuższą metę będą miały więcej miejsca do wzrostu. Zaleca również trzymanie się z dala od peelingów z ciężkimi plastikowymi koralikami, które obiecują złuszczać i usuwać nagromadzony martwy naskórek, ponieważ produkty te mogą również odrywać się od zdrowej skóry (pamiętasz te ziarniste peelingi do twarzy popularne w latach 90-tych? Tak, pozbądź się ich).

3. Używaj kwasu BHA lub salicylowego do tonizowania po oczyszczeniuBatya

zaleca stosowanie kwasu

BHA/salicylowego jako toniku, takiego jak Some By Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner, raz dziennie lub kilka razy w tygodniu, w zależności od rodzaju suchej skóry. Osoby z bardziej tłustą skórą powinny używać go częściej, podczas gdy osoby z normalną lub suchą skórą powinny używać go rzadziej, upewniając się, że celują w konkretny obszar, w którym żyją zaskórniki. Kwas salicylowy wnika głęboko w pory i złuszcza martwe komórki naskórka, pozbywając się zaskórników i zapobiegając tworzeniu się nowych.

Dzisiejsze najlepsze oferty Some By MiObniżona cena£14£5ViewDeal£18.70ViewDealShowMore DealsCodziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny

Równowaga

olejowa

to nazwa gry zapobiegającej powstawaniu zaskórników.

(Zdjęcie: Getty Images

)4. Wypróbuj cotygodniową maseczkę oczyszczającąBatya

zaleca również stosowanie raz lub dwa razy w tygodniu maseczki do twarzy i ciała Aztec Secret Indian Healing Clay Deep Pore Cleansing Facial & Body Mask. Ta maseczka z glinki działa jak magnes, który wyciąga zanieczyszczenia z głębi skóry. Wykonana w 100% z naturalnej glinki bentonitowej wapnia, maska ta pomaga usunąć zaskórniki i może również pomóc w przypadku długotrwałych blizn potrądzikowych.

Dzisiejsze najlepsze oferty Aztec Secret197 opinii klientów Amazon☆☆☆☆☆Brakinformacji o cenieSprawdźAmazon Każdego dnia sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny5

.

Leczenie

punktowe w razie potrzebyDodatkowo

stosowanie leczenia punktowego z nadtlenkiem benzoilu, takiego jak La Roche-Posay Effaclar Duo Dual Acne Spot Treatment Cream z nadtlenkiem benzoilu, może być skutecznym sposobem zwalczania zaskórników. Batya sugeruje ten zabieg jako sposób na zapewnienie, że więcej martwych komórek skóry nie będzie nadal gromadzić się w porach.

Dzisiejsze najlepsze oferty La Roche-PosayBrakinformacji o cenieSprawdźAmazon Każdego dnia sprawdzamy ponad 250 milionów produktów pod kątem najlepszych cen6

.

Zrównoważ

to nawilżającym kremem nawilżającymWprowadzenie

tak wielu nowych chemikaliów do rutyny, choć niezwykle skuteczne, może być również drażniące dla osób o bardziej wrażliwej skórze. Ważne jest, aby zrównoważyć swoją rutynę za pomocą nawilżającego kremu nawilżającego, aby zapewnić skórze równowagę i zdrowie. Tatcha The Water Cream Oil-Free Pore Minimizing Moisturizer to idealny krem nawilżający do twarzy, który działa podwójnie - nawilża i zmniejsza pory. Zawiera japońską dziką różę i japońską lilię lamparcią, dzięki czemu wspomaga naturalne krążenie i równoważy skórę.

Dzisiejsze najlepsze oferty Tatcha 108 £Pokaż ofertę Każdego dnia sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny Chociaż

te produkty mogą pomóc w stworzeniu rutynowej pielęgnacji skóry zwalczającej zaskórniki, czasami ważne jest, aby poddać się i udać się do specjalisty, gdy występują pewne czynniki zaostrzające, takie jak w poważniejszych przypadkach trądziku. W przeciwnym razie trzymanie się konsekwentnej rutyny walki z zaskórnikami, takiej jak ta, z naciskiem na zdrowe, regularne złuszczanie i tonizowanie, może pomóc w powitaniu gładszych, wolnych od zaskórników dni.

Powodzenia

!

woman&home dziękuje Rachel Liverman z Glowbar i Batya Reyz z Sukiru Beauty za ich czas i wiedzę.

Dzisiejsze najlepsze oferty na walkę z zaskórnikamiObniżona cenaSome By Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle£14£5ViewDealZobacz wszystkiecenyEnvironRevival Masque£58ViewDealZobaczwszystkie cenyTatchaThe Water Cream Oil-Free Pore£108ViewDealZobaczwszystkieceny Codzienniesprawdzamyponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny.

Top