• 29 maja 2024

Czy masz obsesję na punkcie pielęgnacji skóry, która chce mieć idealną skórę? Czas zainwestować w te nowe składniki do pielęgnacji skóry...

Dla wielu z nas blokada umieściła nasze torebki z kosmetykami do makijażu chwilowo wyłączone z działania. A to tylko podsyciło naszą obsesję posiadania idealnej skóry.

Jaki jest więc sekret nieskazitelnej cery? Dla niektórych jest to poświęcenie czasu na wykonanie domowego zabiegu na twarz, podczas gdy inni przysięgają na prostą, trzyetapową codzienną rutynę.

Jeśli chcesz zmienić swój reżim

, mamy dla Ciebie propozycję.

Nie szukaj dalej niż te nowe, niezbędne składniki pielęgn

acyjne...

5 nowych składników pielęgnacyjnych dla idealnej

skóryBakuchiol

Co robi bakuchiol?

Będący silnym przeciwutleniaczem o właściwościach przeciwzapalnych bakuchiol wyrównuje koloryt skóry i zwiększa jej jędrność. Ma również właściwości uspokajające i może pomóc skórze tolerować większe dawki retinolu.

Kto potrzebuje bakuchiolu?

Każdy, kto chce zwalczyć oznaki starzenia, skorzysta z bakuchiolu.

Często poleca się go jako naturalną alternatywę dla retinolu, ale według założycielki Paula's Choice, Pauli Begoun, to nic innego jak mit kosmetyczny.

'Jeśli myślisz, że bakuchiol w jakiś sposób zastępuje retinol, to absolutnie tak nie jest', mówi Paula. 'Ma genialne właściwości, które jednak pięknie współpracują z retinolem. Dlatego też sformułowaliśmy je razem w naszym Paula's Choice 0,3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment, £53. "

Możesz użyć obu składników w jednym ukierunkowanym zabiegu, jak w przypadku Paula's, lub nakładać poszczególne

serum

.

Boots Ingredients Bakuchiol Serum, £7, jest dobrym, przyjaznym dla portfela punktem wyjścia. Nie ma wrażliwości na słońce z bakuchiolu, więc można go używać zarówno na dzień, jak i na noc.

SHOP NOW: Boots Ingredients Bakuchiol Serum, 7 £, BootsOr,

jeśli jesteś szczęśliwy, aby splash the cash, Biossance Squalane +Phyto-Retinol Serum, 61 £, jest genialny.

Dzięki

połączeniu bakuchiolu, retinolu i odżywczego skwalenu, skóra jest odświeżona.

SKUP

TERAZ: Biossance Squalane +Phyto-Retinol Serum, £61, Cult BeautyTranexamic

Acid

Co robi kwas traneksamowy?

Stosunkowo nowy na scenie pielęgnacji skóry, kwas traneksamowy został udowodniony, że blaknie ciemne plamy i pigmentacja.

Kto potrzebuje kwasu traneksamowego?

Jeśli masz ciemne blizny po przebytych wypryskach, cierpisz na melasmę lub masz skłonność do przebarwień, wypróbuj kwas traneksamowy.

Niektóre składniki aktywne nie powinny być mieszane, ale jedną z największych zalet kwasu traneksamowego jest to, jak ładnie współgra z innymi. Łatwo

go

dodać do istniejącej rutyny, jest naprawdę kompatybilny zarówno z kwasem hialuronowym, jak i retinolem.

Sparuj go z rozjaśniającą skórę witaminą C, a zobaczysz jeszcze bardziej imponujące rezultaty. The Inkey List Tranexamic Acid Night Treatment, 14,99 £, zawiera oba, więc nie musisz kupować więcej niż jednego serum. Zastosuj na czystą skórę jako część swojej nocnej rutyny skórnej i obudź się, aby uzyskać wyraźniejszą cerę.

SHOP NOW: The Inkey List Tranexamic Acid Night Treatment, 14,99 £, Cult BeautyPoly-hydroxy

acids (PHAs)

Co robią polihydroksykwasy ?

PHA, takie jak glukonolakton i kwas laktobionowy, są chemicznymi środkami złuszczającymi. Stanowią one łagodną alternatywę dla ziarnistych peelingów manualnych i ostrożnie rozbijają "klej", który utrzymuje martwe komórki skóry razem. Po ich usunięciu odsłania się jaśniejsza, świeższa skóra. PHA przyciągają wilgoć do skóry, zwiększając poziom jej nawilżenia.

Kto potrzebuje PHA?

PHA

są odpowiednie dla każdego, ale szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej.

Ponieważ są większe niż alfa-hydroksykwasy (AHA), wolniej wnikają w skórę

.

Balance Me PHA Clarifying Mist, 18 funtów, przybliża nas o krok do idealnej skóry, oczyszczając ją z przekrwienia

.

Dzięki połączeniu kwasów PHA z cynkiem i oczarem wirginijskim, działa cuda, aby zmniejszyć zaczerwienienia i kontrolować nadmiar oleju.

SHOP NOW: Balance Me PHA Clarifying Mist, £18, Feel

UniqueProtinol

Co robi protinol?

Najnowsze odkrycie Avonu, Protinol działa poprzez odbudowę dwóch różnych rodzajów kolagenu w naszej skórze, aby zastąpić pełnię i jędrność, którą naturalnie tracimy z wiekiem.

Kto potrzebuje protinolu?

Jeśli zmagasz się z retinolem i pragniesz jego dobroczynnych właściwości, spróbuj zastosować Protinol.

W przeciwieństwie do przeciętnego serum

,

Avon Anew Skin Reset Plumping Shots (18 funtów) to intensywne, 7-dniowe rozwiązanie przeciwstarzeniowe

.

Stosuj je od czasu do czasu, aby cieszyć się doskonałą skórą przed ważnym wydarzeniem lub raz w miesiącu, aby ją utrzymać. Rezultatem jest pulchniejsza skóra z mniej widocznymi liniami, zmarszczkami i zwiotczeniem.

SHOP NOW: Avon's Anew Skin Reset Plumping Shots,

18

funtówProbiotyki

Co robią probiotyki?

W taki sam sposób, w jaki popping pigułki probiotycznej łagodzi wzdęty, zestresowany żołądek, probiotyczna pielęgnacja skóry pomaga uspokoić stany zapalne, takie jak trądzik i trądzik różowaty. Wszystko to dzięki zawartym w nich "dobrym" bakteriom, które działają na rzecz zmniejszenia ilości "złych" bakterii obecnych na skórze.

Kto potrzebuje probiotyków?

Ponieważ wszystko, począwszy od ostrych środków czyszczących, zanieczyszczeń, a nawet przyjmowania antybiotyków, zaburza naturalny ekosystem skóry, probiotyki przyniosą korzyści wszystkim rodzajom

skóry,

chociaż, jak wspomniano, są one szczególnie skuteczne w przypadku cer wrażliwych i cierpiących na przewlekłe choroby skóry.

Przy ciągłym stosowaniu probiotyki przyspieszają proces naprawczy skóry i wzmacniają jej barierę ochronną, co znajduje odzwierciedlenie w bardziej przejrzystej i komfortowej cer

ze.

Skóra, jako największy organ i pierwsza linia obrony, potrzebuje dobrych bakterii, aby się rozwijać" - wyjaśnia Nicolas Travis, założyciel Allies of Skin. Probiotyki pomagają pobudzić naturalny proces regeneracji skóry. "

Delikatne rozwiązanie dla cer skłonnych do wyprysków, pieniący preparat do oczyszczania twarzy Gallinée, 15 zł, łączy probiotyki ze złuszczającym kwasem mlekowym, aby dokładnie usunąć codzienny olej i zanieczyszczenia.

SKUP

TERAZ: Gallinée Foaming Facial Cleanser, 15 funtów, Look FantasticProwadź

dalej dobrą pracę z Allies of Skin's Peptides & Antioxidant Firming Daily Treatment, 105 funtów. Ta codzienna kuracja bez spłukiwania wykorzystuje probiotyki, peptydy i antyoksydanty, aby ujędrnić i naprawić skórę. Nie da się ukryć, że jest drogi, ale rezultaty są tego warte.

(Image credit: Allies of Skin

)SHOP NOW

:

Allies of Skin Peptides & Antioxidants Firming Daily Treatment, 105 £, Cult BeautyOr,

uaktualnij swój spritz do twarzy z Zelens Z Balance Prebiotic & Probiotic Facial Mist, 48 £.

SHOP NOW

: Zelens Z Balance Prebiotic

& Probiotic Facial Mist, £48, John LewisPrebiotyki

są zasadniczo pokarmem dla probiotyków, więc dodając je do mieszanki, gwarantuje jeszcze lepsze wyniki

.

Top