• 29 maja 2024

Stosowanie jednego z najlepszych serum z witaminą C dla Twojej skóry jest równie ważne, jak stosowanie doskonałego kremu nawilżającego lub oczyszczającego. Jednak pomimo tego, że produkty te zostały opracowane na bazie aktywnego składnika, o którym wszyscy słyszeliśmy, mogą one pozostać nieco niezauważone przez osoby nie mające obsesji na punkcie pielęgnacji skóry.

Z pewnością nie jest to produkt tak popularny jak najlepszy krem pod oczy, ale ignoruj witaminę C na własne ryzyko. Serum z witaminą C, jeśli jest starannie opracowane i prawidłowo stosowane, to niezwykle skuteczny środek chroniący skórę, poprawiający jej koloryt i strukturę, który każdy ekspert poleciłby włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Co więcej, nawet najsilniejsza forma witaminy C, kwas askorbinowy, jest akceptowana przez prawie wszystkie rodzaje skóry i raczej nie powoduje podrażnień. To odróżnia ją od innych fetowanych substancji czynnych, takich jak retinol, który jest notorycznie reaktywny, nawet w najlepszych kremach z retinolem.

Gotowy do odkrycia, co najlepsze serum z witaminą C może zrobić dla Ciebie i Twojej skóry? Te genialne zakupy na każdą kieszeń i wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry pomogą Ci osiągnąć zdrową, jasną cerę i najlepsze dni dla Twojej skóry.

Jak działają najlepsze

serum z witaminą C?

Najlepsze serum z witaminą C działa na wiele problemów skóry, zapewniając wielopłaszczyznowe korzyści, ale ich głównym celem jest zapewnienie skórze ochrony antyoksydacyjnej.

"Przeciwutleniacze są czynnikiem x w pielęgnacji skóry" - wyjaśnia dr MJ Rowland-Warmann, założyciel i główny klinicysta w Smileworks. "Skóra jest uszkodzona przez wolne rodniki, które są substancjami uwalnianymi przez komórki w odpowiedzi na stresy, takie jak światło słoneczne, zanieczyszczenia i palenie. Przeciwutleniacze, w tym witaminy, mogą pomóc w zmniejszeniu rozpadu skóry. Polecam serum z witaminą C rano, ponieważ zwiększa ono również skuteczność ochrony przeciwsłonecznej. "

Ta ochrona pomaga zapobiegać środowiskowemu matowieniu skóry i może hamować tworzenie melaniny, aby zapobiec i powierzchownie zanikać pigmentację. Dlatego też wiele z najlepszych serum z witaminą C reklamuje się jako produkty zwiększające jasność lub poprawiające koloryt.

Poza poprawą kolorytu, witamina C może również pomóc wzmocnić wewnętrzną strukturę nośną skóry. "Stosowanie witaminy C na skórę może pomóc zachęcić nowy kolagen do wzrostu, a także utrzymać kolagen, który już masz", wyjaśnia Lloyds Pharmacy's, Anshu Kaura. "Poprzez wspieranie tej produkcji kolagenu, pomaga utrzymać skórę pulchną i jędrną, pomagając zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. "

Jak testowaliśmy te serum z witaminą CZnalezienie

najlepszych serum z witaminą C nie jest tak proste, jak wygładzanie jednego na kilka dni i i oczekiwanie jaśniejszej skóry. Jest to produkt, który wymaga codziennego stosowania, aby uzyskać stopniowe efekty kumulacyjne.

Oznacza to, że każdy produkt z witaminą C w tym przewodniku był intensywnie testowany przez długi czas, a niektóre z nich są zaufanymi ulubieńcami, których używamy od lat. Następnie, oprócz fizycznego testowania produktów, kluczowe było dokładne zbadanie ich formuły i opakowania. Dzieje się tak dlatego, że witamina C jest słynnym niestabilnym składnikiem. Jest niezwykle wrażliwa na światło i powietrze i musi być chroniona przed nimi w jak największym stopniu, aby pozostała aktywna i skuteczna.

To dlatego nie zobaczysz żadnych serum witaminy C w tej liście w opakowaniu słoika. Aktywny składnik po prostu nie przetrwałby ekspozycji na światło i tlen wystarczająco długo, aby być skutecznym, dlatego naprawdę marnujesz swoje pieniądze. Liczby mają tu również znaczenie. Aby witamina C spełniała swoje zadanie, powinna być zawarta w proporcjach od 10% wzwyż, w postaci kwasu askorbinowego lub kwasu L'askorbinowego.

Bez skrupułów marki kosmetyczne są notorycznie włącza buzzy składniki w ogromnych literach na opakowaniu następnie maleńkie procenty w składnikach. Dlatego warto odrobić pracę domową i znaleźć najlepsze serum z witaminą C, które zostało stworzone z myślą o skuteczności, a nie o tym, by zaznaczyć modne pole. Na szczęście dla Ciebie, my już to zrobiliśmy! Oto produkty z witaminą C o działaniu antyoksydacyjnym, tonizującym i kolagenowym, które szczerze polecamy dla każdego rodzaju skóry i każdego budżetu.

Najlepsze serum z witaminą C, wybrane przez naszych ekspertów

(Image credit: Allies of Skin

)1. Allies of Skin 20% Vitamin C Brighten + Firm SerumNajlepsza

ogólna

specyfikacja

serum z witaminą

CRRP

: $120/£85Witamina C: 20%Kluczoweskładniki: Gluthathione, ekstrakt z pomarańczyReasons

to

buy+Ultra-stable formula+HighVit C concentration+AntioxidantcombinationReasons

to

avoid-Expensive Today's Best DealsCheck AmazonJeśli

nie słyszeliście o Allies of Skin wcześniej, to serum z witaminą C byłoby idealnym produktem do poznania marki z. Dlaczego? Ponieważ, o ile nie jesteś na napiętym budżecie, jest bardzo mało, aby nie uwielbiać o nim.

Zawiera 20% kwasu askorbinowego, czyli najwięcej witaminy C spośród wszystkich produktów na tej liście i łączy ją z kilkoma innymi antyoksydantami, aby zapewnić skórze dodatkową ochronę. Posiada również bezwodną bazę, co oznacza, że cenna witamina C nie zostanie przedwcześnie zdestabilizowana przez tlen w H2O, a butelka z pompką typu airless jeszcze bardziej zwiększa tę ochronę.

Serum z witaminą C, szczególnie te bez wody, mogą mieć ziarnistą konsystencję, ale ten jest niezwykle jedwabisty, a nawet pięknie pachnie dzięki zawartości ekstraktu z pomarańczy. Może być nieco gęstszy niż niektóre inne na tej liście, ale łatwo się wchłania, dobrze współgra z kremami nawilżającymi i działa tak mocno, jak to tylko możliwe dla produktu miejscowego. To więcej niż żyje do jego rozjaśniania i ujędrniania obietnicy-top znaków.

(Image credit: SkinCeuticals

)2. SkinCeuticals CE FerulicBest

luksusowy Witamina C

serumSpecificationsRRP

: $205/£145WitaminaC: 15%Kluczoweskładniki :Kwas ferulowy, witamina

EReasons to

buy+Industry-leading product+CombinedantioxidantsReasons

to

avoid-Expensive

CE Ferulic is never far from the top of any list of the best Vitamin C serums, and with good reason. SkinCeuticals to pionierzy w dziedzinie pielęgnacji skóry z antyoksydantami, a ten produkt jest ich bohaterem. Jedyną rzeczą, która sprawia, że nie znajduje się on na szczycie tej listy jest cena, która dla niektórych będzie zaporowa.

Budżet na bok, jeśli możesz sobie pozwolić na zakup tego, powinieneś. Łączy w sobie 15% złota stabilna witamina C z witaminą E i kwas ferulowy, inny przeciwutleniacz, który jest znany, aby zwiększyć moc i stabilność witaminy C, gdy połączone. Zauważysz to trio składników razem kilka razy w tej liście, ale po prostu wiedzieć, że ci faceci zrobili to pierwszy.

Tekstura-wise to jest luźne i wodnisty, więc powinien być wciśnięty do skóry, a nie masowane. Nie pachnie świetnie, ale nie jest też okropny, nie przypomina bardzo słabej kawy rozpuszczalnej, niektórzy uważają, że jest bardziej ziołowy. Tak czy inaczej, serum z witaminą C jest jednym z tych produktów, które nie chcą czuć się lub pachnieć szczególnie spa. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie poświęcono trochę skuteczności, aby się tam dostać.

(Image credit: Inkey List )

3. INKEY List 15% Vitamin C and EGF SerumBest

budżet Vitamin C serum

SpecificationsRRP

: $21/£14.99VitaminC :15%Keyingredients :Epidermal growth factorsReasons

to

buy+Excellent value +EffectiveingredientsReasons

to

avoid-Slightlytacky feelToday's Best DealsCheck AmazonThe

INKEY List znane są z wybijania aktywnej pielęgnacji skóry w cenach "jak im się to udało?", a to z pewnością dostarcza punchy ingredient to cost ratio, którego oczekujemy od marki

.

Formuła preparatu opiera się na solidnej zawartości 15% kwasu askorbinowego oraz naskórkowych czynników wzrostu (EGF) - peptydu sygnałowego, który, mówiąc najogólniej, wiąże się ze zmęczonymi, starymi komórkami i pobudza je do działania jak energiczne młode. Otrzymujemy również kwas fitowy, który delikatnie oczyszcza i odblokowuje zatkane pory.

Wszystko to za cenę przeciętnego biletu do kina, powiecie, jaki jest haczyk? Cóż, konsystencja jest nieco lepka przy pierwszym zastosowaniu, trzeba odczekać dobre 5-10 minut, aby nałożyć inne produkty, aby się nie spięła. Plus, opakowanie jest podstawowe wygląd, jeśli to jest ważne dla Ciebie. Pomijając drobiazgi, jest to skuteczna i bardzo efektowna pielęgnacja skóry.

(Image credit: Drunk Elephant

)4. Drunk Elephant C-Firma Day SerumNajlepsze

"czyste" serum z witaminą

CSpecyfikacjaRRP

: 95$/67$WitaminaC :15%Kluczoweskładniki :Kwas ferulowy, witamina

EReasons to

buy+Clever airproof packaging +'Nasty-free' formula+Includesbotanical extractsReasons

to

avoid-Pricy-Texturenot for everyoneToday's Best DealsView at Ulta BeautyCheck AmazonThere

is something so satisfying about Drunk Elephant C-Firma

's packaging.

Przekręć grubą, mandarynkową pokrywę i wyskakuje z niej wylewka gotowa do dozowania idealnej ilości błyszczącego, pomarańczowego serum na twoją dłoń. Oprócz tego, że wyglądasz i czujesz się świetnie, ten mechanizm bez powietrza zapewnia również stabilność Twoich składników, które są utrzymywane w doskonałym stanie dla maksymalnej skuteczności.

Rozpoznasz świętą trójcę składników przeciwutleniających - witaminy C, E i kwas ferulowy - oraz inne dobre rzeczy, takie jak ferment dyniowy i enzymy granatu, które delikatnie złuszczają i poprawiają strukturę skóry. Zgodnie z filozofią Drunk Elephant, produkt nie zawiera parabenów, siarczanów, olejków, substancji zapachowych i alkoholu.

Jak na formułę bezolejową, konsystencja jest dziwnie bogata, co może zniechęcać osoby o skórze tłustej lub mieszanej. Jednak szybko się wchłania i pozostawia po sobie tylko niewielki połysk. Jak większość dobrych produktów z witaminą C, ma trochę dziwny zapach, ale nie jest on na tyle silny, aby nie przeszkadzał.

(Image credit: Vichy

)5. Vichy LiftActiv Vitamin C Skin Brightening CorrectorBest

intensywne witaminy C

leczeniaSpecificationsRRP

: $40/£28VitaminC :15%Kluczoweskładniki :Kwas hialuronowyReasons

to

buy+Powerful brightening+AffordableReasons

to

avoid-Acourse, raczej niż codzienny produktToday's Best DealsView at Ulta BeautyView at TargetCheck AmazonScanning

specyfikacji, Twoja pierwsza myśl może być, "Co za okazja!". Następnie patrząc na dinky 10ml butelkę zdasz sobie sprawę dlaczego. Jest powód, dla którego ta mała kroplówka serum z witaminą C jest tak mała. Została ona zaprojektowana do stosowania jako intensywny 10-dniowy kurs, aby rozpocząć rozjaśnianie skóry i wzmacnianie kolagenu.

Korzyści. To świetny sposób dla początkujących użytkowników kwasu askorbinowego, aby poznać smak potężnego zabiegu bez konieczności wydawania 100 dolarów. Ponieważ witamina C zaczyna się rozkładać w momencie, gdy dociera do niej światło i powietrze, oznacza to również, że nie ma czasu na dotlenienie i pozostaje bardzo aktywna aż do ostatniej kropli.

Problem w tym, że dzięki zawartości 15% czystej witaminy C, nawilżającemu kwasowi hialuronowemu i wodzie mineralnej, z dużym prawdopodobieństwem pokochasz to, co czujesz i jak wpływa to na Twoją skórę, i będziesz chciała nadal tego używać. W tym momencie możesz sobie życzyć, aby ta poręczna, mała buteleczka była dostępna w większym rozmiarze, aby starczyła Ci na dłużej niż 10 dni. Ale jeśli jedynym problemem związanym z produktem jest to, że za bardzo go kochasz, to nie jest to złe miejsce.

(Image credit: SkinCeuticals

)6. SkinCeuticals Silymarin CFBest

Vitamin C serum for oily skin

SpecificationsRRP

: $205/£145VitaminC :15%Kluczoweskładniki: Silymarin, kwas ferulowyReasons

to

buy+Excellent formulation+Pore-clearingplus brightening+PleasanttextureReasons

to

avoid-Expensive Today's Best DealsView at AmazonAnother

SkinCeuticals product, and another pricy one at that. Hej, mówiliśmy Ci, że ta marka jest liderem w branży antyoksydantów, a to nowe serum z witaminą C obejmuje ważny zakątek rynku, który nie jest często poruszany: Witamina C dla skóry tłustej.

Wiele serum z witaminą C, skłonnych do wyprysków lub mieszanych, ma właściwości zatykające pory lub ciężką konsystencję na skórze, ale nie Silymarin CF. Łączy on wszystkie najważniejsze antyoksydanty z kwasem salicylowym, najsilniejszym kwasem do oczyszczania porów. Dodatkowo otrzymujemy silymarynę, kolejny antyoksydant pochodzący z ostropestu, który reguluje produkcję oleju, a przyciemniony kroplomierz utrzymuje wszystko wewnątrz świeże i aktywne.

Konsystencja jest cienka i wodnista, co daje uczucie odświeżenia na bardziej tłustej skórze. Wciśnij go jako pierwszą rzecz po oczyszczeniu skóry, a zniknie, nie pozostawiając za sobą żadnego połysku ani pozostałości. Oczekuj mniejszego przekrwienia w ciągu około tygodnia, a następnie długotrwałej poprawy, ponieważ witamina C zaczyna działać. Jak zawsze w przypadku SkinCeuticals, jest to formuła, której można zaufać, a której koszt jest wysoki, ale uzasadniony.

(Image credit:

Elizabeth Arden)7. Elizabeth Arden Vitamin C Ceramide Capsules Radiance Renewal SerumNajlepsze

serum z witaminą C do skóry suchej

SpecyfikacjaRRP

: $64/£45WitaminaC :UnknownKluczoweskładniki: Ceramidy, szałwia claryReasons

to

buy+Portableand stable+Nourishing properties Reasons

to

avoid-Oilbase won't suit allToday's Best DealsView at Macy'sView at AmazonView at Ulta BeautySee all prices (5 found

)Ampułki są teraz wszędzie, ale Elizabeth Arden pionierem indywidualnej, aktywnej pielęgnacji skóry z oryginalnymi kapsułkami ceramidowymi, a ta wersja witaminy C udowadnia, że nadal prowadzą tam, gdzie inni podążają.

Po pierwsze: ampułki są biodegradowalne, co powinno uspokoić wszelkie obawy związane z ochroną środowiska. Po drugie: indywidualne dozowanie nie może być bardziej odpowiednie dla witaminy C jako składnika, ponieważ każda kropla jest bezpiecznie przechowywana z dala od światła i powietrza, dopóki nie trafi na twarz w pełni aktywnej formie. Kapsułki zawierają również ceramidy, charakterystyczny składnik Arden, który odżywia i odbudowuje funkcję bariery ochronnej dla miękkiej, pulchnej i chronionej skóry.

Sucha baza olejowa nadaje konsystencji mnóstwo poślizgu i sprawia, że możesz wykonać porządny masaż podczas nakładania. Ponadto, pozostawia na skórze lekki, soczysty połysk, który bardzo jej schlebia. Osoby o bardziej tłustej cerze mogą go unikać, ale w przypadku skóry suchej lub dojrzałej nie można wiele powiedzieć o tych kieszonkowych rakietach.

(kredyt wizerunkowy: Paula's Choice

)8. Paula's Choice C15 Super BoosterBest

Vitamin C serum for

mixingSpecificationsRRP

: $65/£46VitaminC :15%Kluczoweskładniki: Witamina E, kwas ferulowyReasons

to

buy+Canbe mixed into creams+Good value +StableformulationReasons

to

avoid-Texture not for all Today's Best DealsView at AmazonPaula

's Choice jest czymś w rodzaju insider's favorite wśród beauty editors. Założona przez niepowtarzalną Paulę Begoun, a.k.a. The Cosmetic Cop, marka ta specjalizuje się w bezsensownej, opartej na składnikach pielęgnacji skóry, która nigdy nie sprzedaje się zbyt dobrze, a to serum z witaminą C bardzo ładnie wpisuje się w tę armatę.

Zawiera 15% kwasu askorbinowego oraz jego najlepszy przyjaciel - kwas ferulowy, a jako zaletę wymienia się jego pH (kwaśne 3,5, które delikatnie stymuluje skórę, gdybyś się zastanawiała). Podobnie jak w przypadku innych produktów, serum można również dodać do kremu nawilżającego lub serum nawilżającego. To sprawia, że jest to świetny wybór dla tych z nas, którzy lubią ograniczać kroki w naszej rutynie pielęgnacji skóry do minimum.

(Image credit: Murad Vita C

)9. Murad Vita-C Glycolic Brightening SerumBest

exfoliating Vitamin C

serumSpecificationsRRP

: $102/£72VitaminC :UnknownKluczoweskładniki: Kwas glikolowy, złotoReasons

to

buy+Powerful ingredients+Smoothsand brightensReasons

to

avoid-Notfor tight budgetsToday's Best DealsView at Macy'sView at AmazonView at SephoraSee all prices (4 found

)Jeden z jedynych produktów, aby ta lista bez oddania, że wszystkie ważne Vit C procent. Ale widząc, że Murad jest tak szanowaną nazwą i ten produkt ma tak wiele do zrobienia, możemy dać mu przepustkę, tylko ten jeden raz.

Więc co się dzieje? Głównie o superpotężne połączenie złuszczającego kwasu glikolowego i rozjaśniającej witaminy C, stabilizowane przez nikogo innego jak złoto. To połączenie złuszczania martwych komórek i ochrony antyoksydacyjnej naprawdę skutecznie poprawia jasność skóry i zmniejsza pigmentację, co potwierdzają bardzo przekonujące zdjęcia przed i po z badań klinicznych.

Podczas testów konsystencja była gęstsza niż w przypadku innych produktów, bardziej przypominała żel niż cienki płyn, którego można się spodziewać po serum z witaminą C. To jednak sprawia, że łatwiej i pod wieloma względami przyjemniej jest wmasować go w skórę. Glikol nie kłuje, ale jest zdecydowanie "tam", podczas gdy botaniczny antyoksydant ekstrakt ze śliwki kakadu i ekstrakty kwiatowe są prawdopodobnie odpowiedzialne za przyjemny, subtelny zapach. Jak glikol dostaje się do pracy dość szybko i Vit C jest bardziej z długiej gry, te dwa zrobić idealny pairing-te natychmiastowe efekty oferują wszystkie motywację trzeba osiągnąć długoterminowe cele.

woman&home dziękuje Dr MJ Rowland-Warmann z Smileworks za jej czas i doświadczenie.

Round up of today's best dealsDrunk Elephant C-Firma Day Serum $ 78ViewSeewszystkie cenyVichyLiftActiv Vitamin C Skin $ 28.50ViewSeeall pricesSkinCeuticalsSilymarin CF$134.89ViewSeeallpricesElizabethArden Vitamin C Ceramide$54ViewSeeallpricesPaula's Choice C15 Super Booster$42.89ViewSeeallpricesMuradVita-C Glycolic Brightening Serum$80ViewSeeallpricesSprawdzamy codziennie ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cenpowered by

Top