• 22 czerwca 2024

Wałki do twarzy są stosunkowo tanim, ale skutecznym narzędziem, które można włączyć do domowych zabiegów na twarz. Nauka korzystania z wałka do twarzy była w ciągu ostatniego roku najważniejsza dla wielu majsterkowiczów, ponieważ to chłodzące urządzenie jest znane z tego, że liftinguje, tonizuje i wygładza skórę, a także zapewnia chwilę relaksu w ciągu dnia - całkiem niezła gratka w dzisiejszych stresujących czasach.

Przed zakupem warto dowiedzieć się, który materiał jest lepszy dla tego wirusowego narzędzia kosmetycznego, które ma swoje korzenie w starożytnej wschodniej medycynie chi (i biorąc pod uwagę, że te przyjazne dla Insta narzędzia są prawdopodobnie nadal nowością w wielu zachodnich schematach pielęgnacji urody). Czy jadeitowy wałek do twarzy lub wałek z różowego kwarcu jest lepszy dla Twoich potrzeb? A może

zastanawiasz się nad

wałkiem

do twarzy

wykonanym z innego kamienia szlachetnego lub materiału?

Podczas gdy salony były zamknięte, wielu z nas zdecydowało się na maseczki DIY, które pozwoliły nam uzyskać jak najwięcej z najlepszego kremu pod oczy, aby nauczyć się samodzielnie usuwać zaskórniki, ale chociaż profesjonalne maseczki są dla nas ponownie dostępne, nie ma potrzeby, aby przestać ćwiczyć samoopiekę w domu.

Zapytaliśmy Emily Buckwell z ekspertów od urządzeń kosmetycznych CurrentBody, dlaczego wałki do twarzy są obecnie tak poszukiwane, biorąc pod uwagę, że są one używane od wieków w Azji. "Od początku lockdownu zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby produktów, które mogą pomóc zarówno w relaksie, jak i leczeniu skóry" - mówi Emily. "Od kwietnia [2020 r.] liczba wyszukiwań

rolek

do twarzy

na naszej stronie internetowej wzrosła o 42%, co sugeruje, że ludzie szukają nowych sposobów na relaks."

"Rolki do twarzy zapewniają to, co najlepsze z obu światów. Pozostawiają promienną, bardziej odświeżoną cerę i są fantastycznym sposobem na złagodzenie stresu" - mówi Emily. "Nie zdając sobie z tego sprawy, nosimy dużo napięcia na twarzy, a nacisk wałka uwalnia to napięcie, podobnie jak masaż ciała."

W rzeczywistości nauka potwierdza twierdzenia Emily. Jedno z badań wykazało, że masaż twarzy może zmniejszyć niepokój i negatywne nastroje, podczas gdy dalsze badania przeprowadzone w Tokijskim Instytucie Technologii wykazały, że "używanie wałka może zwiększyć przepływ krwi w skórze przez ponad 10 minut."

Rolki do twarzy mogą pomóc podnieść i napiąć skórę, a także poprawić krążenie

.(Zdjęcie: Getty Images

)Rolowanie twarzy 101

Dlaczego eksperci uwielbiają rolki do twarzy

Zasięgnęliśmy opinii Alice Moore, znanej wizażystki, kosmetyczki i założycielki Kyūshi, oraz Donny Ryan, znanej jako Bogini Twarzy, aby dowiedzieć się, dlaczego wałki do twarzy są dobre dla naszej skóry, który wałek jest najlepszy i jak długo należy używać wałka

do twarzy.

"Wałki do twarzy są doskonałym narzędziem do pobudzania i usprawniania drenażu limfatycznego, pobudzania krążenia, łagodzenia napięcia, tonizowania mięśni i rozjaśniania skóry" - mówi Alice. "Korzystanie z tego narzędzia pozwala uzyskać efekt chłodzenia, którego nie można osiągnąć dłońmi. Radość z wałka do twarzy polega na tym, że może on być doskonałym narzędziem dla klientów do stosowania w domu między wizytami."

Korzyści z wałków

do twarzy nie kończą się na tym:

Oprócz zmniejszania opuchlizny i cieni pod oczami, "zapewniają znacznie ładniejsze wykończenie makijażu podczas porannej pielęgnacji skóry" - wyjaśnia Donna.

Jak działają rolki do twarzy?

"Po oczyszczeniu twarzy nałóż na nią olejek do twarzy lub serum, na tyle, aby wywołać pewne tarcie, ale nie za dużo, abyś się ślizgał i ślizgał po całym miejscu" - radzi Alice. "Zawsze roluj się w górę i na zewnątrz, koncentrując się na szczęce do ucha, pod kością policzkową do ucha, delikatnie pod oczami, a następnie brwiami do linii włosów."

-

zgadza się Donna: "Szczególnie ważne jest, aby przesuwać się w górę twarzy i wykonywać pociągnięcia w górę; próbujemy walczyć z grawitacją!"

Obejrzyj ten samouczek domowy, aby uzyskać wskazówki i pomoc dotyczącą techniki

:

Zalety rollera do twarzy w przeciwdziałaniu starzeniu

"Rollery do twarzy pomagają wprowadzić ruch i energię do twarzy" - wyjaśnia Donna. "To bardzo podobny proces do ćwiczeń - im bardziej jesteś konsekwentny, tym silniejsze stają się twoje mięśnie. Używanie wałków budzi mięśnie i trenuje je, a także utrzymuje je w sile wraz z wiekiem".

Jadeitowy wałek do twarzy a wałek do twarzy z kwarcu różowego

Kwarc różowy

jest zimnym kamieniem, dzięki czemu świetnie nadaje się do stanów zapalnych.

(Zdjęcie: Getty Images)

"Rodzaj kamienia, którego używasz, jest osobistym wyborem, więc polecam ludziom używać tego, do czego ich ciągnie" - radzi Donna. "Uwielbiam używać kwarcu różowego, ponieważ jest to bardzo zimny kamień, który jest szczególnie dobry dla skóry w stanie zapalnym."

"Można śmiało powiedzieć, że bian jest moim ulubionym narzędziem do twarzy" - mówi Alice. "Bez zbytniego 'woo woo', kamień bian ma wyższą częstotliwość niż inne kamienie (20 000-2 mln Hz). Jest cięższy i bardziej miękki, ale ma nieco większe tarcie, co pozwala na lepszy kontakt i manipulację skórą, co oznacza większą stymulację krążenia i dotlenienie. Celem jest zapewnienie ciału wysokiej częstotliwości w celu ułatwienia gojenia.

Dla porównania,

jadeit ma częstotliwość 200 000-800 000 Hz

.

"

"Włóż rolki do lodówki, aby uzyskać dodatkową korzyść w postaci chłodzenia - najlepiej nadają się do tego naturalne kamienie, w przeciwieństwie do metalowych lub plastikowych rolek" - dodaje:

Przechowuj wałki w lodówce, aby zapewnić sobie

poranne orzeźwienie.

(Zdjęcie: Getty Images)

Jak długo należy używać wałka do twarzy?

"Sugerowałabym używanie wałka do twarzy codziennie przez 3 do 5 minut, aby uzyskać maksymalne korzyści" - mówi Alice. "Lubię używać mojego wałka rano, aby moja skóra wyglądała świeżo, pulchnie, zroszona i pozbawiona opuchlizny na nadchodzący dzień. Jeśli Twoim celem jest zmniejszenie opuchlizny i drenaż, włóż wałek do lodówki lub zamrażarki i wyjmij go tuż przed rozpoczęciem pracy. Jeśli chcesz być naprawdę dekadencka, kup dwa, abyś mogła się nimi przełączać, gdy się rozgrzeją."

Alice radzi również połączyć masaż domowy z regularnym zabiegiem na twarz. "Jeśli chodzi o profesjonalny roller lub gua sha do twarzy, sugerowałabym raz w miesiącu i codzienną pielęgnację w międzyczasie" - mówi. "Narzędzia do twarzy nie tylko poprawiają wygląd i jakość skóry, ale także poświęcenie czasu dla siebie może poprawić nastrój i zaszczepić poczucie spokoju."

Najlepsze

wałki do twarzy do liftingu i ujędrniania skóry

Najlepsze rollery do twarzy

To kwestia osobistego wyboru. Przedstawiamy nasze ulubione, wykonane z różnych materiałów. Niezależnie od tego, który wybierzesz, był on jednomyślny: Wszyscy nasi eksperci stwierdzili, że wałki działają lepiej, gdy są używane po przechowywaniu w lodówce.

Herbivore Botanicals Jade Facial RollerTen

wysokiej jakości wałek jadeitowy z podwójnym zakończeniem nie jest obcy entuzjastycznym recenzjom. Jadeit jest najbardziej tradycyjnym kamieniem stosowanym w wałkach kwarcowych: Jest chłodzący, równoważący, liftingujący i detoksykujący, uważa się, że przynosi siłę, harmonię i spokój użytkownikowi, a także jest uważany za kamień piękna. Czego tu nie kochać?

  • Herbivore Botanicals Jade Facial Roller w Amazon za £55.96

Skin Gym Amethyst Crystal Facial RollerTen

dwustronny wałek ma duży wałek do twarzy i mniejszy do delikatnych okolic

oczu.

Ametyst jest naładowany ujemnie, co ma wyciągać toksyny i łagodzić stany zapalne.

  • Skin Gym Amethyst Crystal Facial Roller w Ulta za 42 USD

Revolution Skincare Rose Quartz RollerDostępne

w wielu wariantach kryształów (osobiście uwielbiamy kwarc różowy, pokazany tutaj, i jadeit), stanowią świetny punkt wejścia do świata rolowania twarzy. Użyj bogatego w minerały wałka z kwarcu różowego, aby uspokoić skórę i zmniejszyć stan zapalny, pobudzić przepływ krwi i pomóc skórze wchłonąć serum lub olejek do twarzy.

  • Revolution Skincare Rose Quartz Roller w Revolution Beauty za 15 USD

Guerlain Orchidée Impériale The L-RollerTen

stylowy wałek klasycznej marki kosmetycznej Guerlain powinien być używany rano i wieczorem jako część rutynowej pielęgnacji skóry. Używaj zgodnie z instrukcją, wzdłuż linii układu limfatycznego, po delikatnym nałożeniu wybranego serum lub olejku. Chłodzący materiał zmniejsza opuchliznę, tonizuje i pobudza krążenie.

  • Guerlain Orchidée Impériale The L-Roller w Guerlain za 95 USD

Flawless by Finishing Touch Flawless Contour

Ten wałek dwa w jednym ma dodatkową zaletę w postaci opcjonalnych wibracji, które stymulują krążenie krwi, poprawiają koloryt skóry i zapewniają relaksujący efekt masażu. To także dobra cena.


The Body Shop Oils Of Life Revitalizing Facial RollerDostępny

w sklepie lub online, popularny podwójny wałek The Body Shop pomaga zrelaksować się, jednocześnie tonizując i wygładzając skórę. Posiada również własny, unikalny trening, Facial Dance Workout, dzięki uprzejmości Vandy Serrador, specjalistki od pielęgnacji twarzy i ciała w The Body Shop.

  • The Body Shop Oils Of Life Revitalizing Facial Roller w The Body Shop za 8 USD

Rosental Organics

The Magician Face & Body RollerTen

stylowy wałek wykonany jest w 100% z różowego kwarcu z rączką pokrytą różowym złotem i wymiennymi głowicami, które mogą być używane do twarzy lub ciała

.
  • Rosental Organics The Magician Face & Body Roller w Ecco Verde za 72,98 USD.

MZ Skin TONE & LIFT Germanium Contouring Facial RollerWykonany

z

germanu, metaloidu uważanego za równoważący jony (nadmierna ekspozycja na jony dodatnie jest związana ze starzeniem się), ten wałek stymuluje punkty gojenia ciała, tonizuje, liftinguje i zmniejsza obrzęki. Jest chłodzący (tym bardziej, jeśli przed użyciem włożysz go do lodówki) i bez wysiłku dopasowuje się do konturów twarzy.

  • MZ Skin TONE & LIFT Germanium Contouring Facial Roller można kupić w SkinStore za 97 dolarów.

woman&home dziękuje Emily Buckwell z CurrentBody, Alice Moore z Kyūshi i Donnie Ryan za ich czas i wiedzę.

Top