• 19 lipca 2024

Rolki do twarzy to stosunkowo tanie, ale skuteczne narzędzie, które można włączyć do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Nauka korzystania z wałka do twarzy stała się w ciągu ostatniego roku priorytetem dla wielu majsterkowiczów, ponieważ to urządzenie chłodzące znane jest z tego, że podnosi, tonizuje i wygładza skórę, a także zapewnia chwilę relaksu w ciągu dnia - co jest nie lada gratką w dzisiejszych stresujących czasach.

Przed zakupem warto dowiedzieć się, który materiał jest lepszy dla tego wirusowego narzędzia kosmetycznego, które ma korzenie w starożytnej wschodniej medycynie chi (i biorąc pod uwagę, że te przyjazne dla Insta narzędzia są prawdopodobnie nadal nowością w wielu zachodnich reżimach urody). Czy lepszy dla Twoich potrzeb jest wałek do twarzy z jadeitu czy wałek z kwarcu różowego? A może rozważasz rolkę do twarzy wykonaną z innego kamienia szlachetnego lub materiału w ogóle.

Podczas gdy salony były zamknięte, wielu z nas wybrało DIY facials, które miały nas uruchomić gamę od uzyskania jak najwięcej z najlepszego kremu pod oczy do nauki, jak usunąć zaskórniki na własną rękę, ale chociaż profesjonalne facials są dostępne dla nas ponownie, nie ma potrzeby, aby przestać ćwiczyć samokontrolę w domu.

Zapytaliśmy Emily Buckwell z ekspertów urządzeń kosmetycznych CurrentBody, dlaczego wałki do twarzy są tak modne w tej chwili, biorąc pod uwagę, że są one używane od wieków w Azji. "Od początku blokady widzieliśmy znaczny wzrost produktów, które mogą pomóc w relaksie, a także w leczeniu skóry", mówi Emily. "Wyszukiwania na naszej stronie internetowej dotyczące wałków do twarzy wzrosły o 42% od kwietnia [2020], co sugeruje, że ludzie szukają nowych sposobów na relaks.

"Wałki do twarzy zapewniają to, co najlepsze z obu światów

.

Pozostawiają jaśniejszą, bardziej odświeżoną cerę i są fantastycznym sposobem na złagodzenie stresu" - mówi Emily. "Nie zdając sobie z tego sprawy, nosimy dużo napięcia w naszej twarzy, a nacisk wałka uwalnia to napięcie, podobnie jak masaż dla ciała. "

W rzeczywistości nauka popiera twierdzenia Emily

.

Jedno z badań wykazało, że masaż twarzy może zmniejszyć niepokój i negatywny nastrój, natomiast dalsze badania przeprowadzone w Tokyo Institute of Technology wykazały, że "użycie wałka może zwiększyć przepływ krwi w skórze na ponad 10 minut. "

Wałki do

twarzy mogą pomóc podnieść i napiąć skórę, a także poprawić krążenie.

(Image credit: Getty Images

)Wałki do twarzy 101

Dlaczego eksperci kochają wałki do twarzy

Zasięgnęliśmy opinii ekspertów Alice Moore, makijażystki gwiazd, facialistki i założycielki Kyūshi, oraz Donny Ryan, a.k.a. The Facial Goddess, aby dowiedzieć się, dlaczego wałki do twarzy są dobre dla naszej skóry, który wałek jest najlepszy

i

jak długo powinnaś używać wałka do twarzy.

"Wałki do twarzy są świetnym narzędziem, aby zachęcić i poprawić drenaż limfatyczny, zwiększyć krążenie, złagodzić napięcie, tonizować mięśnie i rozjaśnić skórę", mówi Alice. "Używanie narzędzia pozwala na uzyskanie efektu chłodzenia, którego nie mogą osiągnąć ręce. Radość z wałka do twarzy polega na tym, że może on być świetnym narzędziem dla klientów, którzy mogą go używać w domu pomiędzy wizytami. "

Korzyści z wałka do twarzy nie kończą się

na tym:

Poza zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami, "zapewniają one znacznie ładniejsze wykończenie makijażu podczas porannego nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych" - wyjaśnia Donna.

Jak działają wałki do twarzy?

"Po oczyszczeniu, nałóż na twarz olejek do twarzy lub serum, wystarczająco dużo, aby stworzyć trochę tarcia, ale nie za dużo, że ślizgasz się i ślizgasz po całym miejscu", radzi Alice. "Zawsze rolujesz się w górę i na zewnątrz, skupiając się na szczęce do ucha, pod kością policzkową do ucha, delikatnie pod oczami, a następnie brwiami do linii włosów. "

Donna zgadza się: "Szczególnie ważne jest, aby pracować w górę twarzy i wykonywać pociągnięcia w górę; próbujemy walczyć z grawitacją!"

Obejrzyj ten domowy samouczek, aby uzyskać wskazówki i pomoc w technice:

Korzyści z wałka do twarzy dla anti-aging

"Rolki do twarzy pomagają wprowadzić ruch i energię do twarzy", wyjaśnia Donna. "To bardzo podobny proces do ćwiczeń - im bardziej jesteś konsekwentny, tym silniejsze stają się twoje mięśnie. Używanie wałków to budzenie mięśni i trenowanie ich, a także utrzymywanie ich w sile w miarę starzenia się."

Jadeitowy wałek do twarzy vs wałek do twarzy z kwarcu różanego

Kwarc różany jest zimnym kamieniem, co czyni go świetnym na stany zapalne.

(Image credit: Getty Images)

"Rodzaj kamienia, którego używasz, jest osobistym wyborem, więc zalecam, aby ludzie używali tego, do czego ich ciągnie" - radzi Donna. "Uwielbiam używać kwarcu różowego, ponieważ jest to bardzo zimny kamień, który jest szczególnie dobry dla skóry, która jest w stanie zapalnym".

"Można bezpiecznie powiedzieć, że bian jest moim ulubionym dla narzędzi do twarzy", mówi Alice

.

"Nie idąc zbyt 'woo woo', kamień bian ma wyższą częstotliwość niż inne kamienie (20,000- 2 miliony Hz). Jest cięższy i bardziej miękki, a jednocześnie ma nieco większe tarcie, co pozwala na lepszy kontakt i manipulację skórą, co oznacza większą stymulację krążenia i dotlenienie. Celem jest dostarczenie organizmowi wysokiej częstotliwości w celu ułatwienia gojenia. Jade, dla porównania, to 200 000-800 000 Hz."

"Umieść swoje rolki w lodówce, więc jest dodatkowa korzyść z chłodzenia - naturalne kamienie działają najlepiej dla tego, w przeciwieństwie do metalowych lub plastikowych rolek", dodaje.

Life hack: Trzymaj swoje rolki w lodówce, aby uzyskać zesty poranny pick-me-up.

(Image credit: Getty Images)

Jak długo powinieneś używać wałka do twarzy?

"Sugerowałbym używanie wałka do twarzy codziennie przez 3 do 5 minut, aby uzyskać maksymalne korzyści", mówi Alice. "Lubię używać mojego rano, więc moja skóra wygląda świeżo, pulchna, rosa i de-puffed na nadchodzący dzień. Jeśli Twoim celem jest usunięcie opuchlizny i drenaż, włóż swój wałek do lodówki lub zamrażarki i wyjmij go tuż przed rozpoczęciem pracy. Jeśli chcesz być naprawdę dekadencka, kup dwa, aby móc się między nimi przełączać, gdy się nagrzeją. "

Alice radzi również, aby połączyć masaż domowy z regularnym zabiegiem na twarz. "W przypadku profesjonalnego wałka lub twarzy gua sha sugerowałbym raz w miesiącu i samoopiekę każdego dnia między nimi", mówi. "Nie tylko narzędzia do twarzy poprawiają wygląd i jakość skóry, ale akt poświęcenia czasu dla siebie może poprawić nastrój i zaszczepić poczucie spokoju. "

Najlepsze wałki do twarzy do podnoszenia i tonizowania skóry

Najlepsze wałki do twarzy

To kwestia osobistego wyboru. Wymieniamy nasze ulubione, wykonane z różnych materiałów. Jednak niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, opinia była jednogłośna: Wszyscy nasi eksperci stwierdzili, że wałki działają lepiej, gdy są używane po przechowywaniu w lodówce.

Herbivore Botanicals Jade Facial RollerTen

wysokiej jakości wałek z podwójną końcówką z jadeitu nie jest obcy entuzjastycznym recenzjom. Jadeit jest najbardziej tradycyjnym kamieniem stosowanym w wałkach kwarcowych: Jest chłodzenie, równoważenie, podnoszenie i detoksykacji, uważa się, że przynieść siłę, harmonię i spokój do użytkownika, a także jest uważany za kamień piękna. Czego tu nie kochać?

  • Herbivore Botanicals Jade Facial Roller w Nordstrom za 30$.

Skin Gym Amethyst Crystal Facial Rol

lerTen

podwójny wałek ma duży wałek do twarzy i mniejszy do delikatnej okolicy oczu. Ametyst jest naładowany ujemnie, dzięki czemu wyciąga toksyny i uspokaja stany zapalne.

  • Skin Gym Amethyst Crystal Facial Roller w Ulta za 42$.

Revolution Skincare Rose Quartz RollerPrzybywa

w wielu wariantach kryształów (osobiście uwielbiamy kwarc różowy, pokazany tutaj, i jadeit), oferują one świetny punkt wejścia w świat toczenia twarzy. Bogaty w minerały wałek z kwarcu różanego pozwala uspokoić skórę i zmniejszyć stan zapalny, stymuluje przepływ krwi i pomaga skórze wchłonąć serum lub olejek do twarzy.

  • Revolution Skincare Rose Quartz Roller w Revolution Beauty za $15

Guerlain Orchidée Impériale The L-RollerTen

stylowy wałek od klasycznej marki kosmetycznej Guerlain powinien być stosowany rano i wieczorem jako część rutyny pielęgnacyjnej. Używaj go zgodnie z instrukcją, wzdłuż linii układu limfatycznego, po delikatnym nałożeniu wybranego serum lub olejku. Materiał chłodzący zmniejsza opuchliznę, tonizuje i pobudza krążenie.

  • Guerlain Orchidée Impériale The L-Roller w Guerlain za 95 dolarów

Flawless by Finishing Touch Flawless Contour

Ten wałek dwa w jednym ma dodatkową zaletę opcjonalnej wibracji, aby stymulować krążenie krwi, poprawić koloryt skóry i zapewnić relaksujący efekt masażu. Jest też w dobrej cenie.


The Body Shop Oils Of Life Revitalizing Facial RollerDostępny

w sklepie lub online, popularny wałek z dwoma kulkami firmy The Body Shop pomaga się zrelaksować, jednocześnie tonizując i wygładzając skórę. Dzięki Vandzie Serrador, specjalistce ds. pielęgnacji twarzy i ciała w The Body Shop, wałek ma swój własny, wyjątkowy trening - Facial Dance Workout.

  • The Body Shop Oils Of Life Rewitalizing Facial Roller w The Body Shop za 8$.

Rosental Organics The Magician Face & Body RollerTen

stylowy wałek wykonany jest w 100% z kwarcu różanego z uchwytem pokrytym różowym złotem i wymiennymi głowami, które mogą być używane na twarzy lub ciele.

  • Rosental Organics The Magician Face & Body Roller w Ecco Verde za $72,98

MZ Skin TONE & LIFT Germanium Contouring Facial RollerMade

z germanu, metaloid uważany za równoważący

jony

(nadmierne narażenie na jony dodatnie są związane ze starzeniem się), ten wałek stymuluje punkty lecznicze ciała, tonuje, podnosi i zmniejsza opuchliznę. Ma właściwości chłodzące (tym bardziej, jeśli przed użyciem włożysz go do lodówki) i bez trudu dopasowuje się do konturów twarzy.

  • MZ Skin TONE & LIFT Germanium Contouring Facial Roller w SkinStore za 97$.

woman&home dziękuje Emily Buckwell z CurrentBody, Alice Moore z Kyūshi oraz Donnie Ryan za poświęcony czas i wiedzę.

Top