• 29 maja 2024

Wstrzykiwany wzmacniacz skóry to prawdziwy termin parasolowy "powiedz, co widzisz". Ta grupa iniekcyjnych zabiegów estetycznych zalewa skórę dobroczynnymi składnikami w celu poprawy niektórych aspektów jej wyglądu - przede wszystkim nawilżenia i blasku.

Być może słyszałeś o niektórych ulepszeniach w tej kategorii - nasza recenzja Profhilo przedstawia jeden z najbardziej znanych. Ale nawet jeśli nie masz pojęcia o wzmacniaczach, założę się, że widziałeś niezliczone twarze, które zostały wzmocnione, ponieważ są one wielkim biznesem. "W naszej praktyce zaobserwowałam wzrost liczby osób, które chciałyby skorzystać ze wzmacniaczy skóry, ponieważ coraz bardziej interesują się zdrowiem skóry" - wyjaśnia dr Christine Hall z kliniki Taktouk. "Widzieliśmy ruch w kierunku minimalistycznego makijażu i ludzi, którzy chcą mieć gołą twarz, więc wzmacniacze skóry, takie jak Teoxane Redensity 1, są jednym z moich ulubionych zabiegów, które pomagają nadać skórze zdrowy, nawilżony blask".

Podobnie jak w przypadku równie modnych zabiegów Ultherapy lub Aquagold, boostery są w stanie wykonać pracę, ale nie wyglądają jak praca. Jest to niezwykle atrakcyjne dla każdego (w tym dla mnie), kto jest zaintrygowany ideą zastrzyków, ale boi się wyglądać na zamrożonego lub przepełnionego. Poprosiłam więc ekspertów o szczegółowe informacje na temat tej alternatywy dla botoksu, a następnie sama wypróbowałam zabieg, aby przedstawić ten przewodnik.

Wzmacniacze skóry: nasz kompletny przewodnik

Co robi wzmacniacz skóry?

Wzmacniacze skóry mają na celu jej uzupełnienie i koncentrują się przede wszystkim na nawilżeniu. "Nie zmieniają struktury twarzy ani jej ruchu, po prostu sprawiają, że skóra wygląda świeżo i promiennie" - mówi dr Hall, który wyjaśnia, że przewyższa to nawet najlepsze produkty do pielęgnacji skóry. "Ponieważ wstrzykujemy składniki w skórę, mogą one dotrzeć znacznie głębiej, co oznacza, że mogą przyciągać wodę do głębszych warstw skóry, aby promować produkcję kolagenu".

Najbardziej znane boostery - Teoxane Redensity 1, Juvederm Volite i Profhilo - zawierają cząsteczkę nawilżającą kwas hialuronowy (HA), który znajduje się również w wypełniaczach do twarzy. Jednak każdy zabieg ma swoje własne kluczowe zalety:

  • Profhilo: "Profhilo wykorzystuje unikalny stabilizowany kwas hialuronowy, który utrzymuje się w skórze przez około 28 dni" - wyjaśnia konsultant ds. medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, profesor Ali Ghanem. "W tym czasie następuje stymulacja czterech rodzajów kolagenu i elastyny. Jest również skuteczny w odmładzaniu trudnych obszarów, takich jak szyja, czoło lub dłonie".
  • Teoxane Redensity 1: "Redensity 1 to kwas hialuronowy plus koktajl ośmiu aminokwasów, trzech przeciwutleniaczy, dwóch minerałów i witaminy B6, które są kluczem do jaśniejszej, promiennej cery" - wyjaśnia dr Hall. "Nie wszystkie wzmacniacze skóry mogą być stosowane na całej twarzy, ale Teoxane Redensity 1 jest licencjonowany do stosowania na całej twarzy, a także na szyi".
  • Juvederm Volite: "Podczas zabiegu Volite podajemy około 50 mikrokropelek kwasu hialuronowego głęboko do skóry właściwej, co nadaje skórze pulchny, nawilżony i gładszy wygląd, jednocześnie celując w linie i zmarszczki" - wyjaśnia dr Edris Farahbod, lekarz medycyny estetycznej w Beverly Hills Wellness & Aesthetics. "Ponadto Volite stymuluje fibroblasty w skórze, co również poprawia produkcję elastyny i kolagenu".

Co dzieje się podczas wizyty wzmacniającej skórę

Po podjęciu decyzji, że mojej skórze rzeczywiście przydałby się zastrzyk energii, zarezerwowałam trzy zabiegi Teoxane Redensity 1 u dr Pameli Benito w The Cosmetic Skin Clinic. Opcja wzmacniacza skóry Teoxane spodobała mi się, ponieważ zawiera te "tajne" przeciwutleniacze i aminokwasy, a także kwas hialuronowy, i miałam nadzieję na blask, a także soczyste nawilżenie. Po szczegółowej konsultacji i dokładnym oczyszczeniu, dr Benito posadził mnie z wyciśniętą piłeczką antystresową w dłoni, aby rozpocząć zastrzyki.

I dobry Boże, ile było zastrzyków. Powiedziałbym, że gdzieś między 30 a 40 na całej mojej twarzy, co w zręcznych rękach dr Benito zajęło najwyżej 20 minut. Miejscami drapało, ale nie było to dla mnie nie do zniesienia. Chociaż (humblebrag!) zostałem pochwalony za mój próg bólu przez kilku profesjonalistów od skóry. Możesz przyjść wcześniej po krem znieczulający, jeśli wolisz nic nie czuć, ale nie zawracałem sobie tym głowy podczas żadnej z moich wizyt, co pokazuje, jak bardzo wszystko było dla mnie w porządku.

To, co trochę kłuło, to fakt, że jak na zabieg "bez przestojów", w rzeczywistości jest trochę przestojów. Po każdej sesji wracałem do domu z małymi wypukłymi guzkami w miejscach wstrzyknięć (a jak pamiętasz, było ich dużo). Nie było jednak żadnej krwi ani siniaków, po prostu wyglądałem niejasno ugryziony przez owada do następnego ranka. Po Redensity 1 zdecydowanie można dojeżdżać do domu bez przyciągania spojrzeń, ale prawdopodobnie nie należy robić wielkich planów wieczornych. Pomijając wstrząsy, możesz kontynuować pracę jak zwykle, z klasycznymi zastrzeżeniami dotyczącymi unikania ostrej pielęgnacji skóry i przegrzania przez kilka dni. Żadnych saun ani zajęć spinowych? Dla mnie w porządku!

Czy wzmacniacze skóry są skuteczne?

Fiona na zdjęciu przed pierwszym zabiegiem skin booster (l) i cztery tygodnie po ostatnim zabiegu (r).

Jednym słowem, tak. Zdecydowanie tak, o ile chcesz ogólnej poprawy kondycji i jakości skóry, a nie oczywistej zmiany, takiej jak zamrożenie kurzych łapek lub ponowne konturowanie.

Dokładnie tego szukałam - odświeżonego wyglądu, blasku i nawilżenia. W tym celu Teoxane Redensity 1 okazał się bardzo skuteczny. Rezultaty kumulowały się z każdą sesją. Po jednej z nich moja skóra stała się bardziej miękka i jędrna w ciągu kilku dni (nie mogłam przestać jej dotykać), co z kolei zmniejszyło głębokość linii odwodnienia wokół oczu i ust. Nie była to dramatyczna zmiana, po prostu wyglądałem świeżo, jakbym spędzał osiem godzin i pił dwa litry (nie zawsze tak jest).

Można na tym poprzestać, jeśli chce się mieć tylko jeden zabieg, może na wielkie wydarzenie. Kiedy miałam już wszystkie trzy, zauważyłam inne efekty, takie jak poprawa tekstury i przejrzystości. Moja skóra była zalana naturalną dobrocią i byłam zachwycona. Ale gdybym nie mówiła każdemu, kto rzucił mi miły komentarz na temat moich iniekcyjnych przygód, nikt nie podejrzewałby, że wykonałam jakąkolwiek "pracę".

Jak długo utrzymują się zastrzyki wzmacniające skórę?

Zastrzyki wzmacniające skórę mogą utrzymywać się nawet przez rok, choć zależy to od wybranego rodzaju zastrzyku, a także od liczby zabiegów, na które się zdecydujesz. W przypadku Redensity 1 najbardziej zauważalny wpływ na teksturę skóry utrzymuje się przez około trzy miesiące, a jeśli wykonasz 2-3 zabiegi w odstępie trzech tygodni, efekt ten będzie się utrzymywał i może trwać nawet rok. Ze względu na zapobiegawczą i wzmacniającą skórę moc aminokwasów i przeciwutleniaczy, będziesz cieszyć się dodatkowymi korzyściami dla zdrowia skóry przez lata.

W przypadku Profhilo zalecany przez Ghanema protokół to "dwie sesje w odstępie jednego miesiąca" z najlepszymi wynikami widocznymi cztery tygodnie po zabiegu, które mogą utrzymywać się nawet przez rok. Juvederm Volite jest szybszą opcją pod względem protokołu i trwałej mocy. "Zabieg trwa około 10-15 minut, nie ma przestojów i trwa do dziewięciu miesięcy - wystarczy tylko jeden zabieg, aby zobaczyć widoczny efekt" - wyjaśnia dr Farahbod.

Czy zastrzyki wzmacniające skórę są lepsze niż botoks lub wypełniacz?

Hej, nie lubię wybierać faworytów. Ale jeśli interesuje Cię naturalne odmłodzenie bez zmiany czegokolwiek, to tak, boostery skóry mogą być dla Ciebie lepsze. Jeśli jednak szukasz dramatycznych rezultatów, aby odzyskać utraconą objętość lub zająć się konkretnymi liniami, które naprawdę Ci przeszkadzają, to tradycyjne zastrzyki z toksyny - AKA Botox - lub wypełniacz do twarzy nadal będą najlepszym wyborem.

Jak zawsze, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapytać eksperta. Tak jak nie idziesz do lekarza rodzinnego i nie mówisz mu, jakich leków potrzebujesz (nawet jeśli myślisz, że wiesz, bo już zapytałeś dr Google), tak najlepiej jest podejść do każdej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej z otwartym umysłem, gotowym do rozmowy na temat twoich celów związanych ze skórą.

Ile kosztują wzmacniacze skóry?

Ceny początkowe Teoxane Redensity 1 wynoszą od 650 USD / 550 GBP, a za większość zabiegów wzmacniających można zapłacić od 300 do 750 USD / 250-600 GBP, w zależności od tego, gdzie się udasz. Wiele klinik tworzy pakiety, jeśli chcesz odbyć kurs, który może zaoferować lepszą wartość, a także obniżone ceny zabiegów podtrzymujących.

Chociaż zabiegi wzmacniające skórę nie należą do tanich i radosnych, nie trzeba dodawać, że żadne zastrzyki nie powinny być takie. Zawsze odwiedzaj wykwalifikowanego lekarza, zdecydowanie specjalistę medycznego, a najlepiej lekarza ze znajomością anatomii twarzy. Uważaj na oferty i okazje, które mają na celu zachęcenie do podejmowania impulsywnych decyzji. Zbadaj swojego lekarza, zawsze przeprowadzaj dokładną konsultację, a jeśli czujesz się pod presją, odejdź

Aby znaleźć zatwierdzoną klinikę dla jednego z zabiegów wzmacniających skórę wymienionych w tym artykule, odwiedź Teoxane, Profhilo lub Juvederm

Top