• 29 maja 2024

Szukasz recenzji Profhilo? Nie jesteśmy zaskoczeni. Na TikTok (barometr tego, co jest gorące, a co nie) recenzje Profhilo zgromadziły 1,4 miliona wyświetleń i wciąż rosną. Nazwany wstrzykiwanym kremem nawilżającym, szybko przyćmiewa Botox jako zabieg odmładzający skórę. Więc o co w tym wszystkim chodzi?

Profhilo to preparat, który wstrzykuje w skórę kwas hialuronowy w celu nawilżenia od wewnątrz i może być stosowany na twarzy, szyi, dłoniach, a nawet obszarach ciała, takich jak żołądek. Pomimo tego, że Profhilo zawiera kwas hialuronowy, nie jest tym samym co wypełniacz. Nie doda objętości ani nie zmieni struktury twarzy w taki sam sposób, jak wypełniacze skórne. Nie zapewni też efektu rozluźnienia zmarszczek, jak Botox.

Ten wstrzykiwany wzmacniacz skóry jest raczej rozszerzeniem rutynowej pielęgnacji skóry, oferując przypływ nawilżenia, który przekłada się na bardziej soczystą, pulchniejszą i jędrniejszą skórę. Jeśli Twoja zaufana tuba kremu nawilżającego nie spełnia oczekiwań, może to być odpowiedź. Zaintrygowany? Nasza recenzja Profhilo ze zdjęciami przed i po zagłębia się w to, co obejmuje ten zabieg, w tym koszty, ból i dla kogo jest najlepszy, a także co faktycznie robi dla Twojej skóry.

Szczera, dogłębna recenzja Profhilo

Czym jest Profhilo?

Profhilo to zabieg, który działa w celu przebudowy i nawilżenia. Skórze wstrzykuje się niewielkie ilości naturalnie występującego nawilżającego kwasu hialuronowego (HA), strategicznie rozmieszczonego w kluczowych punktach, który następnie rozprowadza się równomiernie po całej twarzy. Preparat zawiera cząsteczki kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, które działają na różnych głębokościach w celu zwiększenia nawilżenia i mają jedno z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego na rynku (64 mg na 2 ml).

Ten powierzchniowy wzmacniacz skóry zapewnia odwodnionej skórze dużą dawkę wilgoci, której efekty rozświetlenia utrzymują się przez wiele miesięcy, a także w pewnym stopniu ujędrnia zwiotczałą tkankę. "Zaczynamy tracić nasz kolagen od 25 roku życia i to niesamowite widzieć, co stymulacja kolagenu Profhilo robi dla skóry", wyjaśnia dr Preema Vig, zaawansowany lekarz medycyny estetycznej, właściciel i dyrektor medyczny Dr Preema London Clinic oraz wiodący praktyk Profhilo.

Co dzieje się podczas zabiegu?

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, zostaniesz poproszony o wypełnienie różnych formularzy medycznych i zgody. Jeśli przyjdziesz z makijażem, będzie on musiał zostać usunięty, a następnie zostaną zrobione zdjęcia obszaru zabiegowego. Pacjenci otrzymują wcześniej krem znieczulający, który zwykle zaczyna działać po około 30 minutach, a następnie skóra jest dokładnie oczyszczana.

Teraz zabieg jest gotowy do rozpoczęcia. Ultraczysty kwas hialuronowy jest precyzyjnie wstrzykiwany w skórę i podawany bardzo cienką igłą w pięć miejsc wstrzyknięcia po każdej stronie twarzy - są to przed uchem, górna część policzka, podstawa nosa, linia szczęki i podbródek. Łącznie jest to 10 iniekcji, które zajmują tylko około minuty. "Jest to zabieg dwuczęściowy" - wyjaśnia dr Preema - "z wizytą kontrolną za około trzy do czterech tygodni". Pomyśl o pierwszym zabiegu jako o początkowej stymulacji, a o drugim jako o turbodoładowaniu, które zapewnia długowieczność.

Czy Profhilo boli?

Dr Preema, która nie tylko wykonuje Profhilo, ale także sama go ma, zapewnia, że nie jest to bolesne, tylko trochę "szczypiące", gdy roztwór wnika w skórę. "Mam jedną pacjentkę, która jest w stanie prowadzić pełną rozmowę podczas zabiegu" - mówi dr Preema. Ale jak w przypadku każdego zabiegu, poziom dyskomfortu będzie zależeć od leczonego obszaru, czasu trwania zabiegu, a przede wszystkim od własnego progu bólu. A co z przestojami? Niektóre osoby mogą doświadczyć niewielkiego zaczerwienienia, obrzęku lub siniaków, ale powinno to ustąpić w ciągu 48 godzin.

Nasza recenzja Profhilo, ze zdjęciami przed i po zabiegu

Anne, przed (l) i po (r) wypróbowaniu zabiegu

Nasza testerka Profhilo, Anne Maylor, nigdy nie próbowała wstrzykiwanego wzmacniacza skóry, więc była zaintrygowana, aby zobaczyć, jakie wyniki można osiągnąć podczas wizyty w klinice dr Preema.

Podczas pierwszego zabiegu zastosowano krem znieczulający. "Poczułam ostre ukłucie, gdy roztwór został wprowadzony, ale po chwili zniknęło. Czułam to trochę bardziej po bokach twarzy niż w okolicy podbródka" - mówi Anne. "Następnego dnia byłam trochę wrażliwa po jednej stronie twarzy i czułam lekki guzek na szczycie lewej kości policzkowej, ale po 24 godzinach wszystko wróciło do normy".

Podczas drugiego zabiegu kontrolnego dr Preema wykonał zabieg bez kremu znieczulającego na prośbę Anne. "O dziwo, druga wizyta okazała się mniej skąpa niż pierwsza" - mówi Anne. "Moja twarz czuła się absolutnie dobrze po zabiegu, bez żadnych siniaków".

Jeśli chodzi o wyniki, "zauważyłam, że moja skóra nie była tak napięta ani sucha około tygodnia po pierwszym zabiegu" - mówi Anne. "Kiedy poszłam na kolejny zabieg, moja skóra wyglądała na jaśniejszą i mniej matową. Moje córki komentowały, jak świeżo wyglądam, a ktoś w pracy powiedział, że moja skóra wygląda na czystszą, więc najwyraźniej przyniosło to efekty".

"Nie byłam pewna, jak wiele to naprawdę zrobi z moimi zmarszczkami, ale jestem pod wrażeniem. Największą poprawą dla mnie jest to, że moja skóra jest bardziej nawilżona. Sklasyfikowałabym siebie jako osobę o suchym typie skóry, ale od czasu Profhilo moja skóra jest znacznie bardziej miękka, a jej jakość zdecydowanie się poprawiła. Wszystko wygląda po prostu zdrowiej. Jeśli chcesz odświeżyć swoją twarz, zdecydowanie polecam".

Jak działa Profhilo?

Profhilo jest ceniony za trwały efekt, stymulację czterech rodzajów kolagenu i zwiększenie elastyny. "Składnik kwasu hialuronowego znika po około miesiącu" - wyjaśnia dr Preema - "ale kaskada zdarzeń trwa nadal". Proces ten, znany jako neokolageneza, jest reakcją organizmu na uraz i stymuluje naprawę, w której fibroblasty (komórki tkanki łącznej) przechodzą w nadbieg i wytwarzają kolagen. Mówi się, że ta stymulacja kolagenu trwa od sześciu do ośmiu miesięcy, poprawiając jakość skóry i zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Warto zauważyć, że Profhilo nie doda objętości ani nie zmieni struktury twarzy, jak robią to wypełniacze. Sposób formułowania łańcuchów kwasu hialuronowego oznacza, że Profhilo rozprowadza się jak żel i integruje się ze skórą.

Kto powinien poddać się temu zabiegowi?

Podobnie jak w przypadku każdego preparatu do wstrzykiwania, warto wcześniej przeprowadzić kompleksową konsultację z lekarzem, aby sprawdzić, czy Profhilo jest odpowiedni dla Ciebie i czy zapewni Ci oczekiwane rezultaty. Dobrą wiadomością jest to, że Profhilo działa dla każdego, w każdym wieku, z każdym rodzajem skóry. "Mam pacjentów w różnym wieku, którzy korzystają z Profhilo" - mówi dr Preema, który radzi, aby zacząć od połowy lat trzydziestych.

Dla wielu osób Profhilo oferuje mniej przerażający zastrzyk młodości niż wypełniacze skórne lub botoks. "Profhilo jest bardziej naturalny i to jest to, do czego kieruje się wielu moich pacjentów, a dzięki niemu możesz zdać sobie sprawę, że nie potrzebujesz tylu tradycyjnych wypełniaczy" - mówi dr Preema. Ale to nie musi być albo-albo, ponieważ Profhilo może być stosowany w połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi. W rzeczywistości połączenie Profhilo z botoksem lub zabiegami wypełniającymi może oznaczać, że wyniki innych wstrzyknięć utrzymają się dłużej.

Jak długo trwa działanie Profhilo?

"Skóra każdego człowieka jest inna, więc niektóre osoby mogą zauważyć poprawę już po pierwszej części, ale zwykle po drugiej sesji zaczynają być widoczne rezultaty" - mówi dr Preema. Ta widoczna różnica pojawia się około trzech do czterech tygodni po drugim zabiegu - kiedy początkowa stymulacja kolagenu i elastyny zaczyna być widoczna na powierzchni. To właśnie wtedy można zauważyć pulchniejszą skórę, zwiększoną jędrność oraz łagodniejsze linie i zmarszczki.

"Moi pacjenci zgłaszają się w różny sposób" - mówi dr Preema. "Niektórzy mówią" moje oczy wyglądają lepiej ", inni mówią" moja linia od nosa do ust wygląda lepiej " lub" po prostu wyglądam na bardziej napiętą ". Inna z pacjentek dr Preemy zauważyła, że jej skóra poczuła się lepiej podczas wizyty w gorącym i suchym kraju, w którym normalnie doświadczałaby suchości.

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Podobnie jak w przypadku każdej zmiany, wyniki będą się różnić w zależności od pacjenta, w zależności od czynników, w tym wieku, stylu życia i jakości skóry. Ogólnie rzecz biorąc, korzyści będą widoczne przez okres do sześciu miesięcy. Zabiegi uzupełniające są zalecane co 6-12 miesięcy, aby utrzymać wyniki, ale lekarz będzie w stanie doradzić, jaka częstotliwość jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak mówi dr Preema: "Mam pacjentów, którzy przychodzą na zabiegi podtrzymujące raz na trzy miesiące, a inni przychodzą tylko raz w roku". Jeśli pozostawisz go na dłużej, Twoja skóra powróci do stanu sprzed zabiegu, a jeśli będziesz chciał ponownie wypróbować Profhilo, będziesz musiał zarezerwować dwie części, aby zacząć od zera.

Czy Profhilo jest lepszy niż Botox?

Profhilo może znajdować się pod parasolem zastrzyków, ale pełni inną funkcję i nie jest tak naprawdę porównywalny z botoksem, botoksem dla dzieci lub wypełniaczami. Botoks ogranicza ruch mięśni w celu złagodzenia zmarszczek mimicznych i jest przydatny na czole i wokół oczu. Jego efekty mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy. Wypełniacze skórne składają się zwykle z kwasu hialuronowego i są wstrzykiwane w głębokie zmarszczki w celu wypełnienia bruzd, a ich efekty utrzymują się od sześciu do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju użytego wypełniacza.

Z drugiej strony Profhilo jest produkowany w inny sposób, co pozwala kwasowi hialuronowemu równomiernie rozprowadzić się po skórze. "Profhilo otworzył nową kategorię iniekcji zwaną bioremodelingiem" - mówi dr Preema. "Nie jest to zabieg rozluźniający zmarszczki ani wypełniacz skórny - to coś więcej niż wzmacniacz powierzchni skóry, stymulujący i regenerujący od wewnątrz".

Czy Profhilo jest zatem ostateczną alternatywą dla botoksu? Jednym słowem - nie. Jeśli chcesz podnieść zapadnięte policzki, trzymaj się wypełniaczy. Jeśli masz głębokie linie śmiechu lub zmarszczki, Botox może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo, promiennie i świeżo, jakbyś nawilżała ją dwadzieścia razy dziennie, Profhilo może być dla Ciebie.

Ile kosztuje Profhilo?

Ceny będą się różnić w zależności od lokalizacji i lekarza, ale można się spodziewać, że zapłacisz około 300-500 funtów za zabieg. W londyńskiej klinice Dr Preema dwuczęściowy zabieg Profhilo na twarz kosztuje od 650 GBP, a dwuczęściowy zabieg Profhilo na ciało od 850 GBP. Profhilo nie jest obecnie dostępny w USA, ponieważ nie jest zatwierdzony przez FDA.

Top