Instrukcje tworzenia paznokci hybrydowych krok po kroku Paznokcie hybrydowe w domu są tak proste, że nawet jeśli nie masz czasu na wizytę w salonie kosmetycznym lub szukasz oszczędności, możesz je wykonać sama.
Pokazałam Wam już wszystkie produkty potrzebne do wykonania domowego manicure hybrydowego. Poleciłam też lakiery, które uwielbiam i które warto kupić. Teraz przyszedł czas na pokazanie, jak zrobić go samodzielnie.
Można delikatnie wypolerować powierzchnię za pomocą bloków polerskich - ja nie używam do tego celu żadnych pilników. Wystarczy kilka delikatnych pociągnięć. Im starszy blok, tym jest bardziej miękki. Do ich usunięcia używam balsamu do skórek. Następnie odsuwam je za pomocą frezu do skórek. Paznokcie opiłowuję szklanym lub papierowym pilnikiem, aby miały odpowiednią długość. Krótki manicure jest tym, co preferuję. Utrzymuje się on przez dwa tygodnie zanim stanie się zbyt długi.
Następnie przemywam płytkę paznokcia za pomocą wacika nasączonego specjalnym płynem odtłuszczającym, zwanym klenerem. Następnie nakładam lakier hybrydowy.
(1) Każda warstwa powinna być tak cienka
Przedłuży to trwałość lakieru. Lepiej jest nałożyć trzy cienkie warstwy niż dwie grube, jeśli chcemy mieć pełne pokrycie. To była trudna do uchwycenia zależność. Bałem się nakładać zbyt cienkie warstwy w obawie przed pękaniem.
2) Lepiej jest malować paznokcie z większej odległości niż dotykać ich
lakierem. Wtedy doświadczymy tzw. zalanego manicure, czyli wystających i zahaczających o paznokieć kawałków lakieru. Jest to nieestetyczne i osłabi trwałość lakieru, ponieważ łatwo dostanie się pod nie powietrze.
3) Masz dwie możliwości
, jeśli zalejesz skórki Możesz użyć patyczka do wycięcia połączenia między lakierem a skórkami. Jeśli zalanie jest mocne, polecam zmyć warstwę lakieru cleanerem, a następnie nałożyć go ponownie. Ważne: Nie musisz usuwać warstw, które są pod spodem. Zostały one utwardzone w lampie, więc cleaner ich nie uszkodzi.
4) Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw nie należy przemywać paznokci clenerem
. Choć wiele osób tak robi, uważam, że osłabia to przyczepność między kolejnymi warstwami, a także zmniejsza trwałość zabiegu.
5. Pamiętaj o wykończeniu krawędzi paznokcia przed nałożeniem jakiejkolwiek warstwy lakieru
Zacznij od warstwy bazowej i pracuj w górę do koloru lub kolorów, które można mieszać. Następnie nałóż lakier nawierzchniowy. Po nałożeniu pierwszej warstwy, lekko pomaluj krawędź paznokcia za pomocą suchego pędzelka. Zapobiegnie to rozdwajaniu się paznokcia i poprawi trwałość zabiegu. Lakier w lampie lekko się "skurczy", odsłaniając krawędź. Warstwa ta musi być tak cienka, aby tworzyła naturalny efekt. Jeśli lakier dostanie się pod płytkę, uzyskamy efekt odwrotny.
6. Dobrze wymieszać werniks
Każdą warstwę mieszam przez 60 sekund zanim ją nałożę.
Pamiętaj o 6 powyższych zasadach. Malujesz paznokcie w taki sam sposób jak zwykłymi lakierami. Jednak zamiast czekać aż paznokcie wyschną przed nałożeniem kolejnej warstwy, umieszczasz je w lampie. Zwykle jest to 120 sekund. Sprawdź w instrukcji producenta lakieru osobne czasy naświetlania dla lamp UV i lamp LED. W moim przypadku trwa to 120 sekund.
Na odtłuszczone paznokcie nakładamy cienką warstwę lakieru bazowego i umieszczamy je w lampie na 120 sekund.
Po wyschnięciu lakieru bazowego wyjmij rękę z lampy i pomaluj paznokcie lakierem. Na koniec umieść dłoń w lampie na 120 sekund.
Nakładaj kolorowy lakier w co najmniej dwóch warstwach, aż uzyskasz pożądane krycie. Pamiętaj, aby każdą warstwę lakieru utwardzać w lampie.
Ciekawostka
Aby stworzyć nowe odcienie, można nakładać na siebie różne kolory lakierów. Możliwe jest nałożenie na wierzch lakierów błyszczących lub półprzezroczystych.
Wierzchnia warstwa
Po uzyskaniu pożądanego krycia, nałóż na paznokcie ostatnią warstwę "topu", a następnie włóż je ponownie do lampy na 120 sekund.
Usunąć powłokę klejącą (tzw. warstwy dyspersyjne).
Nasz manicure jest już prawie gotowy. Pozostało nam tylko przemyć paznokcie wacikiem nasączonym płynem do czyszczenia, aby usunąć wszelkie lepkie pozostałości. Są one gotowe do pracy, gdy tylko wyschną.
Często dostaję pytanie czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie . Co prawda nie odżywia ich, ale po wielu latach konsekwentnego stosowania tych zabiegów wiem, że zabiegi te powinny być wykonywane tylko przez doświadczone salony kosmetyczne. Lepiej wykonać je samodzielnie niż zdać się na profesjonalistę. Po czterech takich zabiegach czułam ból, mimo że nakładałam lakier hybrydowy.
Po kilku latach stosowania manicure hybrydowego zaraz po jego zdjęciu moje paznokcie wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Są o wiele mocniejsze i piękniejsze od zwykłych lakierów do paznokci.
Jeśli jesteś zainteresowana tego typu zabiegiem, upewnij się, że wybierasz tylko taki salon, który ma reputację świadczącego usługi wysokiej jakości.
W następnym poście podzielę się tym, jak ja zmywam swój lakier. Później, możecie oczekiwać recenzji niektórych z moich ulubionych kolorów hybryd.
PS: Bądź na bieżąco, jeśli lubisz być z nami na bieżąco. Śledź nas na Facebooku i Instagramie.