• 22 czerwca 2024

Masz obsesję na punkcie pielęgnacji skóry i marzysz o idealnej cerze? Czas zainwestować w te nowe składniki do pielęgnacji skóry...

Dla wielu z nas lockdown sprawił, że nasze kosmetyczki chwilowo przestały działać. A to tylko podsyciło naszą obsesję na punkcie posiadania idealnej skóry.

Jaki jest więc

sekret nieskazitelnej cery? Dla niektórych jest to poświęcenie czasu na wykonanie domowej maseczki DIY, podczas gdy inni przysięgają na prostą trzyetapową codzienną rutynę.

Jeśli chcesz wstrząsnąć swoim reżimem, mamy dla Ciebie ochronę. Nie szukaj dalej niż te nowe składniki pielęgnacyjne, które musisz znać...

5 nowych składników pielęgnacyjnych dla idealnej skóry

Bakuchiol

Jak działa bakuchiol?

Jako silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych, bakuchiol wyrównuje koloryt skóry i zwiększa jej jędrność. Działa również uspokajająco i może pomóc skórze tolerować wyższe stężenia retinolu.

Kto potrzebuje bakuchiolu?

Każdy, kto chce zwalczyć oznaki starzenia, odniesie korzyści z bakuchiolu. Jest on często zalecany jako naturalna alternatywa dla retinolu, ale według założycielki Paula's Choice, Pauli Begoun, to nic innego jak mit kosmetyczny.

"Jeśli myślisz, że bakuchiol w jakiś sposób zastępuje retinol, to absolutnie nie" - mówi Paula. "Ma jednak wspaniałe właściwości, które doskonale współgrają z retinolem.

Właśnie dlatego opracowaliśmy je razem w naszej kuracji Paula's Choice 0,3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment, 53 funty. "

Możesz użyć obu składników w jednej ukierunkowanej kuracji, takiej jak Paula, lub nakładać poszczególne serum.

Kwas traneksamowy

Jak działa kwas traneksamowy?

Stosunkowo nowy na scenie pielęgnacji skóry, kwas traneksamowy okazał się blaknąć ciemne plamy i pigmentację.

Kto potrzebuje kwasu traneksamowego?

Jeśli masz ciemne blizny po przebytych wypryskach, cierpisz na melazmę lub po prostu masz skłonność do pigmentacji, wypróbuj kwas traneksamowy.

Niektóre składniki aktywne nie powinny być mieszane, ale jedną z największych zalet kwasu traneksamowego jest to, jak dobrze współgra z innymi. Łatwy do dodania do istniejącej rutyny, jest naprawdę kompatybilny zarówno z kwasem hialuronowym, jak i retinolem.

Połącz go z rozjaśniającą skórę witaminą C, a zobaczysz jeszcze bardziej imponujące wyniki. Inkey List Tranexamic Acid Night Treatment, 14,99 GBP, zawiera oba te składniki, więc nie musisz kupować więcej niż jednego serum.

Nakładajna czystą skórę w ramach nocnej rutyny pielęgnacyjnej i obudź się z czystszą cerą.

(PHA)

Jakie działanie mają polihydroksykwasy ?

Kwasy PHA, takie jak glukonolakton i kwas laktobionowy, są chemicznymi środkami złuszczającymi. Stanowią one delikatną alternatywę dla szorstkich peelingów ręcznych i ostrożnie rozkładają "klej", który utrzymuje martwe komórki skóry razem. Po ich usunięciu skóra staje się jaśniejsza i świeższa. Kwasy PHA przyciągają również wilgoć do skóry, zwiększając poziom nawilżenia.

Kto potrzebuje kwasów PHA?

Kwasy PHA są odpowiednie dla każdego, ale są szczególnie dobre dla skóry wrażliwej.

Ponieważ są większe niż alfa-hydroksykwasy (AHA), wolniej wnikają w skórę.

Protinol

Jak działa protinol?

Protinol, najnowsze odkrycie Avon, działa poprzez odbudowę dwóch różnych rodzajów kolagenu w naszej skórze, aby zastąpić pełnię i jędrność, które naturalnie tracimy wraz z wiekiem.

Kto potrzebuje protinolu?

Jeśli z trudem radzisz sobie z retinolem, pragnąc jego korzyści zwiększających młodość, wypróbuj Protinol. W przeciwieństwie do przeciętnego serum, Anew Skin Reset Plumping Shots firmy Avon (18 funtów) to intensywne 7-dniowe rozwiązanie przeciwstarzeniowe. Stosuj od czasu do czasu, aby cieszyć się idealną skórą przed ważnym wydarzeniem lub raz w miesiącu w celu konserwacji.

Rezultatem jest bardziej jędrna skóra z mniej widocznymi liniami, zmarszczkami i zwiotczeniem

Probiotyki

Jak działają probiotyki?

W ten sam sposób, w jaki łykanie tabletek z probiotykami łagodzi wzdęty, zestresowany żołądek, probiotyczna pielęgnacja skóry pomaga złagodzić stany zapalne, takie jak trądzik i trądzik różowaty. Wszystko to dzięki zawartym w nich "dobrym" bakteriom, które redukują wszelkie "złe" bakterie obecne na skórze.

Kto potrzebuje probiotyków?

Ponieważ wszystko, począwszy od ostrych środków czyszczących, zanieczyszczeń, a nawet przyjmowania antybiotyków, zaburza naturalny ekosystem skóry, probiotyki przyniosą korzyści wszystkim typom skóry, choć jak wspomniano, są one szczególnie skuteczne w przypadku wrażliwej cery i osób cierpiących na przewlekłe choroby skóry.

Przy ciągłym stosowaniu probiotyki przyspieszają proces naprawy skóry i wzmacniają jej barierę, co przekłada się na czystszą, bardziej komfortową cerę. "Jako nasz największy organ i pierwsza linia obrony, skóra potrzebuje dobrych bakterii, aby dobrze się rozwijać" - wyjaśnia Nicolas Travis, założyciel Allies of Skin. "Probiotyki pomagają pobudzić naturalny proces regeneracji skóry".

Top